419 Shares 2830 views

Jak zaoszczędzić pieniądze na weselu: aktualne wskazówki

Jeśli twarz krawędź pytanie, w jaki sposób i na jakich mogą być zapisywane na weselu, oznacza to tylko jedno – nie wyraźnie córkę / syna oligarchy. I tak, będąc w poszukiwaniu optymalnej odpowiedzi na ten dylemat, jest odpychany przez nią. Co ty rzucać pył w oczy wszystkim znakomicie podjechał do urzędu stanu cywilnego na doroguschy limuzyny i przewrócił wielki bankiet w najlepszej restauracji w całym mieście, nie sprawi, że twoje przyszłe życie lepiej. Wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej, będzie musiał stawić czoła twarde dni, podczas których będziesz szukać odpowiedzi na inne pytanie: „Gdzie znaleźć pieniądze na to, aby dać dług?” A to beznadziejna rutyna nie tylko trucizna nie zegar, i dosłownie każdy minuty długo wyczekiwany miesiąc miodowy, ale także prowadzić do pierwszych poważnych kłótni lub, co gorsza, stać się początkiem końca życia rodzinnego. Tak, to też się zdarza. To nigdy nie było i nie będzie kluczem do szczęśliwego małżeństwa ślubnej sukni od projektanta mody, w konwoju limuzyn i stołem bankietowym z podlamlivayuschimisya z dużą ilością przekąsek i nóg alkoholu. Tylko miłość i bezgraniczne wzajemny szacunek może stać się podstawą do rodziny, która nie boi się trudności i trudności. Jak można znaleźć przykłady, jak parę specjalnie przyjechać w sam raz na dzień ślubu jakiekolwiek znaczące święto jak walentynki, nie jest uważana za wszelkie opłaty, ponieważ „tak jak wszyscy”, a po rozwodzie, nie żyją w miesiącu. I jak wielu mężczyzn i kobiety żyją szczęśliwie do dziś skromnie uczcić ślub w obdartych ścianach ojczystej schroniska. Nikt, oczywiście, nie wymaga, aby wziąć ślub w jeansy i ubrania robocze w pośpiechu, w środku tygodnia, znak USC godzinę przed zamknięciem. Wesele do zapamiętania, to jest zrozumiałe. I panna młoda chce być w tym dniu wszystkie piękne i szczęśliwe, który nie podlega żadnej wątpliwości. Ale aby ich ślubu budżet nie oznacza, aby przejść żebraka. Istnieje wiele wskazówek, które pomogą Ci nie tylko dowiedzieć się, jak zaoszczędzić na ślubie, ale także, aby ten dzień naprawdę wspaniały i niezapomniany, bez uszczerbku dla triumfu. Co jest dalej, w rzeczywistości, będą omawiane.

Tak, jak zaoszczędzić na weselu? Zmniejszenie budżetu i kosztów ślubu z pomocą rozsądnych i skutecznych sposobów! I zaczynamy z właściwym podejściem do organizacji obchodów.

zasady ogólne

Jeśli zostanie podjęta decyzja nie ożenić następnego dnia po spotkaniu z jego przyszłego partnera i jest przemyślany i wyważony, nie ma potrzeby się spieszyć. Dla przypadku należy podchodzić dokładnie myślenia poprzez wszystkie pytania i przygotowuje się do nadchodzącej uroczystości z góry i stopniowo. Tak, umieścić wszystko na półkach, a nawet wykonane plan i wstępne szacunki na papierze, można jasno zrozumieć, na czym można zaoszczędzić na weselu i że nie powinniśmy oszczędzić pieniądze. Ponadto, nie trzeba się spieszyć do butików w poszukiwaniu odpowiednich strojów i akcesoriów, gorączkowo liczenie ile pozostało dni przed ślubem. Wszystko, czego potrzeba można kupić powoli, koncentrując swoją uwagę na sprzedaży, rabatów, promocji i podobnych wydarzeń, przez które można skutecznie uratować.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na ślub – nie dokręcać. Natychmiast po zastosowaniu telefonów Arm, podręczników i broszur i rozpocząć telefonowanie przedsiębiorstw zaangażowanych w organizację tych uroczystości, jeśli te idą do odwołania, sal bankietowych i restauracji, szukać fotografa z góry, toastmaster i innych osób w usługach trzeba. Uzgodnione. I to nie tylko w słowach, ale udokumentowanych faktów. Z tego powodu nikt nie może się zmienić, gdy ceny nie są na Twoją korzyść, a także odmówić, nie został ranny w tym materiale. Ci z kolei, będzie spokój na organizację uroczystości, a pozostały czas będą mogli spokojnie poświęcić szukanie odpowiedzi na pytanie, co można zapisać na ślubie jeszcze.

Ponadto, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że dzień ślubu, co do zasady, wielu próbuje zbieżne z ciepłej porze roku, w wyniku czego ceny usług, ubrania, akcesoria i inne znacznie wzrosła. A jeśli do was pytanie, jak zaoszczędzić na weselu, bardziej pilne niż chęć jak najszybszego wbicie świadectwo ślubu, zaplanować uroczystość w „poza sezonem”. Na przykład, w zimie lub wczesną wiosną – późną jesienią. Tak jak zaoszczędzić na ślub w lecie jest znacznie trudniejsze niż w zimie, więc będzie znacznie rozjaśnić swoje życie.

Następnie opracowujemy na niektóre z powyższych i innych niuansów, ale chcemy, aby pamiętać przed tym jednej prostej prawdy: jeśli istnieje coś, co można zrobić samemu – zrób to! Wszystko, co dotyczy uroczystość ślubną i podlega własnej wydajności (dekoracja sali, tworząc zaproszenia, dodatki ślubne, a więc małe. P.), powinny być te same ramiona i stracony. Sensu wydawać pieniędzy na grzywny. Od skromnych początków, jak mówią, składa się duży – ani więcej, ani mniej, czyli budżet ślubny. Dobrze, że je zmniejszyć, ponieważ naprawdę chce pan naprawdę świętem niż skromny ślub.

Cóż, teraz możemy przejść do specyfiki i wyjaśnić bardziej szczegółowo, jak zaoszczędzić na ślubie. Ostatnie wskazówki podane poniżej pomogą Ci obniżyć koszty bez narażania główną procedurę ślubu. I zaczniemy z najważniejszych rzeczy dla panny młodej – jej sukni.

Zapisać na ubranie

Jest możliwe, że niektóre panny młode po tych trzech słowach natychmiast klaszcze głębokie omdlenie. Piękne panie! Dbać o swoje nerwy! Nikt nie dzwoni się na własnym ślubie w torbie spod ziemniaka. Uwierz mi, dziś można kupić wielką suknię ślubną, nie wydając na nią prawie fortunę. Sposoby nie wystarczają. Najważniejsze – należy pamiętać, że nie jesteś córką oligarchy. Więc po prostu przejść się robi drogie salony. I uspokoić się myślą, że nie wszystkie reprezentowane tam stroje naprawdę elegancki i bez zarzutu. Na tyle na ich zły smak i podrabianych wydanym dla arcydzieł. Nawiasem mówiąc, wielu eks-narzeczonej, a teraz już bogatej żony, mówi o ślubie, pozostawiając jego, jak zaoszczędzić na weselu, prawdziwej troski w pierwszej kolejności tego aspektu. I zgodnie z nimi, często przez cierpienie i snyaschiysya nocnym stroju, warto roczna pensja nie przynieść właściwego satysfakcję. Ponieważ został kupiony z jednego powodu: „To nie było gorzej niż inne” A myśl, czy nie jest on odpowiedni narzeczona, czy była w nim komfortowo, to nie powstaje. Był tylko żal, że nie można zostawić na klatce piersiowej z etykietą cenową. Dla wszystkich, aby zobaczyć! Więc być mądrzejszy. Zakładamy, że strój powinien przede wszystkim podkreślać swoje atuty i ukryć wady. Ponadto konieczne jest, aby to było wygodne. Uwierz mi, obchody ślub – uroczystość i zabawa gości. I tylko dla siebie bohaterów okazji jest – ciężka praca. Co będzie z pewnością ułatwi zrzucenia z siebie nienawistny wieczorny strój. I westchnienie ulgi, ubrany w stary, ale ulubionym szlafroku.

Dlatego idziemy wokół drogich gabinetach bocznych, salony patrząc wynajem, skromny strój sklepy na rynku i online. Wiesz jak uszyć samemu? Jeszcze lepiej! Możesz być w stanie stworzyć swój własny model, na widok których Yudashkin zielony z zazdrości. Nie wiem, jak obsługiwać maszynę do szycia? Polegać na profesjonalistów. Dość często, sukienka wykonana w pracowni wzorów Bride, jest więcej niż warta podium niż jakikolwiek, nabyte w butiku top-end.

To samo odnosi się do niezbędnych akcesoriów: welony, torebki, rękawiczki, biżuteria. Z tym ostatnim dzisiejszy nie ma żadnych problemów. Wysokiej jakości biżuteria, stojący grosza, może łatwo dać szanse na diamentowej biżuterii. Tak, i inne rzeczy, w tym buty, lepiej szukać w sklepach detalicznych i sprzedaży. W salonach w cenie jest zbyt wysokie.

… i na strojach

Jak dla młodej, wszystko ogólnie właśnie tutaj. Mężczyźni wydają się być mniej wrażliwe na ich wygląd. A jeśli oferta kupić pana młodego eleganckie ale tani garnitur bez żetonów, jest on przedstawić konkretne roszczenia nie będzie. Ponadto, najprawdopodobniej, będzie on zgodzić się nawet ubrać w jej stary, który używany tylko kilka razy. To wystarczy, aby odświeżyć swoją nową koszulę i elegancki krawat – i przed wami zostaną zaprezentowane najbardziej przystojny mężczyzna na świecie. Oto tylko kupowanie butów nie jest warte oszczędności. Buty jeszcze lepiej kupić nowy. O ile, oczywiście, w tej samej szafie nie zbiera kurzu pudełko z nienoszonym i przyzwoitą parę.

To wszystko. Problem z sukienki rozwiązany, budżet nie pęka w szwach, ale to nie wszystko. Po tym wszystkim, mamy oszczędność ślub to nie tylko ze względu na jej głównych podmiotów operacyjnych. Inne znaki są dość w stanie pomóc nam w tym. I tak stopniowo przejść do gości.

Właściwe podejście do kompilowania listę zaproszonych

W jaki sposób można zaoszczędzić na weselu jeszcze? To bardzo proste! Cóż, nie ma potrzeby, aby zaprosić na obchody jednego z najważniejszych wydarzeń w jego życiu wszyscy krewni, aż do dziewiątego kolano i te, które może nawet nigdy nie widzieli. Jedzenia i picia są nie mniej niż najbliższy i najbardziej znane, a czasem więcej. A nawet jeśli rodzice nalegają na nim i umieścić warunek – nie zadowalać! W końcu to wakacje. Ty decydujesz. Ponadto, im więcej gości, tym bardziej przestronna sala bankietowa powinna być potrzeba więcej pracowników, napojów i jedzenia. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre stały „więcej”. Podczas gdy szukasz sposobów, w jaki sposób zaoszczędzić na weselu, nie dać te ostatnie ze względu na wujów i ciotek cudzych. Więc nie krępuj się usunąć z listy dla każdej nieznanej z imienia i nie dręczyć na tych samych wyrzutów sumienia. Niech ten dzień jesteś otoczony przez ludzi tylko rodzimych, którzy przybyli, aby być szczęśliwym dla Ciebie i życzę z serca szczęścia.

Wybór balową jest konieczne lub nie

Po zdefiniowaniu liczby gości, zacząć szukać miejsca na bankiet. Każdy, kto myśli o jak zaoszczędzić na weselu konkretnie, raczej niż kilka tysięcy, można rozważyć kilka opcji budżetowych. Najbardziej skrajny – wsiąść do samochodu po ceremonii ślubnej i odjechał na miesiąc miodowy. A potem wszystkie pieniądze, które poszły na bankiet, można wydać na siebie gdzieś na plaży płacąc objazd „all inclusive”. Nie tak mocno, ale również energooszczędne – żadne święta. Skromny odbioru. Co nazywa – świętujemy triumf na nogach i to szybko, a następnie ponownie zagęszczane w podróż. Nawiasem mówiąc, dziś w wielu biurach rejestru są małe pokoje, stand-up, co znacznie ułatwia proces przygotowania. Nadal możliwe jest, aby świętować triumf w kraju lub w naturze, zamawiając specjalny agencja ceremonii zakończenia. Ale ci, którzy nie mogą zrezygnować z uroczystą kolację, będzie musiał zaoszczędzić trochę inaczej. W jaki sposób? Ponadto, w zasadzie nic skomplikowanego. Po pierwsze, należy przejść wokół robi najdroższe i słynne restauracje. Po drugie, nie szukać miejsca w centrum. W końcu nie przez własnych nogach jak trzeba wykopać się do restauracji. Można pójść na obrzeżach, gdzie ceny są znacznie niższe. Ponadto zaleca się, aby zwrócić uwagę na małych kawiarni i restauracji. Przyzwoicie udekorować salę, można mieć i się z przyjaciółmi, lub zaprosić niedrogiego projektanta, ale rachunek na bankiet w tym miejscu z pewnością będzie mniej niż połowę.

Mamy za najbardziej „żarłoczne” artykuł na temat wydatków ślubnych. Jednak to nie wszystko, że to zajmie nowożeńców. Istnieje wiele szczegółów, które wymagają koszt. W jaki inny sposób można zaoszczędzić na weselu? Zmniejszyć budżet kosztem konwoju ślubu.

I jest to naprawdę potrzebne limuzynę?

Niech nie owijać w bawełnę i od razu powiedzieć – nie trzeba! Szczyt popularności tych maszyn towarzyszyć wesela długo minęło. Nakazać im należą do kategorii „zaszaleć” i dlatego jest szczególnie elegancki i oszczędny iść w drugą stronę. Dziś nikt nie idzie do połamanych pługów. Znajdź kilku przyjaciół z porządnych maszyn roboczych nie będzie. Dwa lub trzy samochody dla rodziny wystarczy. Gościem mogą zamówić kilka minibusy. Co do dekoracji, można je tanio kupić w każdym sklepie specjalności i zorganizować samochód z własnej oryginalny sposób.

Możliwość filmowania zamawiać?

Jeśli chodzi o sposób, aby zaoszczędzić pieniądze na wesele, wiele osób w pierwszej kolejności chcą odrzucić zaproszenie profesjonalnego fotografa. Powołując się na fakt, że na przykład, i bez wszystkich telefonach z klapką są, jak to już od dawna w zwyczaju. Może tak być, ale to jakość tych zdjęć jest mało prawdopodobne, aby być właściwe. Więc lepiej jest zaprosić osobę z dobrą jednostkę. Można go znaleźć wśród przyjaciół – wielu z dzisiaj interesuje się fotografią i szukać prywatnych ogłoszeń. Ale w urzędzie nie jest lepiej zamówić taką usługę. Jest to kosztowne, a jakość obrazów szablonu zacięty specjalista może również powodować łzy. A nie radość.

Kto będzie nas zabawiać

Zawodowi animatorzy ślubne z prośbą o ich własne, a nie zawsze jakość, obsługa bardzo wiele. Jednak i bez toastmaster jest dość nudna. Można zaufać tej firmy do kogoś z przyjaciół. Znajdź odpowiednie skrypty w tej samej sieci, trochę przeróbek dla siebie – oto zabawa pod warunkiem. Co więcej, dziś jest bardzo popularny zaprosić na ślub nie jest wiele zespołów, zawodzenia, tak aby goście nie słyszą się nawzajem, a ludzie, którzy wiedzą, jak grać na akordeonie lub akordeonie. A ci z nas brakuje. Spójrz na nich, można nawet wśród uczniów szkół muzycznych. Jest mało prawdopodobne, że dzieci nie chcą zarobić. I, oczywiście, można wnieść swój własny system muzyczny, a nawet zorganizować karaoke. Dziś szanse dla różnych chipów dużo. Jest całkiem możliwe, aby zrobić bez specjalistów.

Kwiaty, ciasta i ozdoby

Pozornie nonsens. I ile pieniędzy będzie musiał wydać na niego. Trzeba tylko spojrzeć na metki w kwiaciarni i cukierniach. Więc jest to zwykłe bukiety i ciasta. I wyobraźcie sobie, ile kosztować będzie ślub! Więc najprostszym sposobem, aby to zrobić. Dla młodej wciąż jest wskazane, aby kupić bukiet złożony przez profesjonalistów, ale niech to będzie skromna i wyrafinowana kompozycja, a nie tylko ogromna miotła, co pięć minut zaszkodzi ręce. Jak dla innych potrzeb w kwiatowy wzór, to można kupić sztuczne okazy, które są dość tanie. Stosunkowo ciasta. Szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: „Kto to jest, w rzeczywistości, jest przyjrzenie się, ale jeszcze bardziej to, że po trzech – pięciu godzin ciężkiej libacji?” Zgadza się. Praktycznie żaden. W związku z tym, można zamówić całkiem dobrze, ale mały produkt. Niekoniecznie wnieść tort do siłowni na ogromnej ciężarówki.

Jeśli chodzi o wystrój, wszystko, jak już wspomniano, można to zrobić osobiście. Więc nawet ładniejszy i bardziej interesujące.

Jak zaoszczędzić na weselu: faktyczne wskazówki

Włosy i makijaż panny młodej lepiej lub zrobić z koleżankami, lub znaleźć salon, który oferuje nie są wykonywane przez mistrzów i ich uczniów takich usług.

Pamiętaj: w urzędzie, trzeba zapłacić tylko koszty prawne. Wszystkie inne usługi, które są tam są drogie, nie są wymagane.

Należy zwrócić uwagę na sezonowe uroczystości. Jeśli jesteś naprawdę kwestia rzeczywistości, jak zaoszczędzić na weselu w zimie jest o wiele łatwiejsze do zrobienia. Koszt wszystkich usług, w tym czasie jest mniej niż połowę.

Uniknąć pewnych zdarzeń jak fajerwerki i latające gołębie na głowach podczas zjazdu z urzędu stanu cywilnego. Kilka petardy całkiem w stanie uruchomić i znajomych, i ptaków, ale radość może pieprzyć i kilka niespodzianek.