417 Shares 6370 views

Najczęstszymi chorobami ryby zawartej w zbiorniku

Jeśli masz akwarium z rybami i chętnie korzystają z ich skromny i mało wymagające opieki, to śpieszę cię rozczarować. Te podwodne zwierzaki w przypadku braku prawidłowego odżywiania i ze względu na niektóre inne czynniki mogą być chory. Dodatkowo, osłabiony Chorobą zwierzę łatwo wpływa dodatkowo na przykład, dowolny infekcji bakteryjnej. Ponieważ diagnostyka chorób ryb są często skomplikowane. Dlatego ważne jest, aby zwrócić należytą uwagę na zwierzęta, w celu zbadania ich wygląd, obserwować zmiany w zachowaniu na obecność objawów choroby w czasie, aby zobaczyć weterynarza.

choroby ryb. Ichthyophthirius

Objawy: biały torbiele na ciele ryb, które osiągają wielkości 1 mm. Kiedy torbiele tworzą klastry, wydaje się, jakby zwierzę posypane cukrem. Chore ryby dąży do zera w niektórych przedmiotów.

Przyczyny: Torbiele są zasadniczo gniazdo pasożyt Protozoa. Są one obecne w prawie każdym akwarium, ale wpływają tylko osłabiony organizm.

choroby ryb. Pop-eye

Objawy: nienaturalnie wyłupiaste oczy (teleskopy rybne i tym podobne nie należą tutaj).

Przyczyny: zła jakość wody, zakażenia bakteryjne.

Choroby ryb akwariowych: grzybice i gatunków bakterii (FIN zgnilizna Saprolegnia)

Objawy infekcji bakteryjnych: po pierwsze płetwy i ogonem ryby wygląda sklejone, a następnie na powierzchni znajduje się powłokę z białej. W końcu, organizm po prostu zniszczone, ale w odpowiednim czasie leczenie może ponownie odrastają.

Przyczyny: patogeny (bakterie z rodzaju Pseudomonas, Aeromona, odmiany Mycobacterium tuberculosis). Czynniki zewnętrzne – nieostrożne obchodzenie się z rybami w czasie transportu, słaba jakość wody, obkusyvaniya płetwy bardziej agresywnych osobników.

Objawy infekcji grzybiczych: ciało ryby pokryte czymś w rodzaju formy.

Przyczyny: (patogeny. Achlya, Saprolegnia, itd.), Zarodniki, które są zawsze w akwarium. Jednakże, zdrowe zwierzęta odporne na grzyba jako warstwy ochronnej śluzu. Czynniki zewnętrzne, które powodują wybuch: fizyczne uszkodzenie ciała, złej jakości wody, stresu, gnije materii organicznej w akwarium.

choroby ryb. Heksamitoza

Objawy: małe otwory (wcięciami) na nadwoziu ryb, szczególnie w głowie. Często te rany są pokryte śluzem. Z biegiem czasu, zwiększenie edukacji, ryba umiera. Najbardziej podatne dyskiem, karłowaty, pielęgnice, Astronotus.

Powodów: patogen (Hexamita bakterii), który jest obecny w akwarium. Czynniki zewnętrzne – niezdrowa dieta (zwłaszcza niedobór witaminy C), jakości wody.

choroby ryb. gruźlica

Objawy: zmęczenie, wyłupiaste oczy, owrzodzenia na ciele.

Przyczyny: patogen (Nocardia, Mycobacterium), które są uważane za należące do zbiornika poprzez paszy, a mianowicie paszy ryb, które często zawierają sprzedawców w ekstremalnie trudnych warunkach.

choroby ryb. Pasożyty w jelitach zwierzęcia

Objawy: wzdęcia, trudności pływania. Pasożyty też czasami można zobaczyć ryby odbytu lub nawet przebić się przez jego ciało.

Przyczyny: patogen – różne rodzaje robaków pasożytniczych (nicienie). Z reguły, w jamie ciała pasożytów występujących w importowanych nowy (tropikalnych) ryb akwariowych.

choroby ryb. Velvet desease

Objawy: żółtawo-szare punkty na ciele, jeżeli ryby są pokryte złotym pyłem. Osoby chore mają tendencję do zera o niczym w zbiorniku, jak również przyspieszone oddychanie skrzela. Czasami paski ryby skóry spadając.

Powodów: patogen (pasożyt Oodinium).

choroby ryb. obrzęk

Objawy choroby: ryby skale stoi na końcu i ona wygląda nadęty.

Przyczyny: bakterie, zaburzenia metabolizmu, złe warunki życia.