532 Shares 6253 views

Choroba Botkin za: jak uniknąć stania się ofiarą zapalenia wątroby

Choroba Botkin, aw innym – zakaźnego zapalenia wątroby, i było wiadomo, że lekarze od dawna. Zazwyczaj terapeutów robi, ponieważ widzieli takiego podejścia do leczenia choroby. W 1888 roku Siergiej Pietrowicz Botkin przedstawić jedną propozycję, a wkrótce okazało się mu, że nieżytów żółtaczka (kiedy to była nazwa choroby) jest spread zakaźny i działa destrukcyjne są nie tylko wątrobę, ale także na całym ciele. Nawet w czasach sowieckich, naukowcy zidentyfikowali wirusa zapalenia wątroby typu C i potwierdził teorię Botkin.

Choroba Botkin w ludzi mogą być wywołane przez wirusy z dwóch rodzajach – typ A i typu B. Źródłem choroby jest osobą, która jest chora lub choroba lub wirusa w jego organizmie jest jeszcze w fazie inkubacji. Środowisko, w którym jest czynnikiem sprawczym – krew, wątroba, sok żołądkowy. Jednak można zarazić, a trasa kału ustnej, gdy wirus zapalenia wątroby typu B uwalniane do środowiska i już chory człowiek zagraża innym. W tym kontekście szczególną uwagę należy zwrócić na higieny osobistej i higieny żywności – ważne jest, aby umyć ręce po w miejscach publicznych, a warzywa i owoce – przed użyciem, a także stosować się do zasad gotowania (zgodne z regulacją temperatury, etc.). HCV może być przenoszona poprzez transfuzje krwi i zastrzyków, wykonywanie zabiegów medycznych i kosmetycznych.

Choroba Botkin jest przede wszystkim wpływa na wątrobę, a wątroba jest już wpływa na cały organizm. Disturbed metabolizm, zmiany w krwi. Przed pojawieniem się objawów patogen może utrzymywać się w organizmie człowieka od dwóch tygodni do miesiąca. W tym przypadku, media, nie wiedząc o tym, mogą zakażać innych.

Choroba Botkin, w których objawy manifestują się dość wyraźnie, nie powoduje trudności w diagnostyce. Zwykle w pierwszym etapie pacjentów z gorączką, one złamana krzesło z natury niestrawnością. Znacznie pogarsza się stan ciała – pacjenci zgłaszali zmęczenie, ból prawej górnej ćwiartce w wątrobie, brak apetytu, nudności. Może być wyższa niż temperatura stan podgorączkowy.

Pośród tej choroby jest bardzo jednoznaczne. Skóra pacjentów z Botkina nabyć żółty odcień, szczególnie zauważalne w białek oczu, trochę później żółta twarz, ciało i kończyny. Choroba szczyt czwartego do siódmego dnia. W tym okresie pacjenci są szczególnie zmęczony, nie chce się przenieść. odczuwają ból głowy, świąd skóry, żadnej pomocy wokół nich przykry. Obniża ciśnienie krwi, tętno staje się mniej. Wątroba zwiększa rozmiar, może być łatwo określona przez badania palpacyjnego. Mogą różnić się wielkością (zwiększenie) śledziony. Kliniczne badania krwi i moczu wykazują zwiększone stężenie bilirubiny i kał, wręcz przeciwnie, – zmniejszona.

Choroba Botkin jest wystarczająco długo – w niektórych przypadkach objawy trwa od dwóch do trzech miesięcy. W przypadku ciężkiej choroby wątroby może wystąpić skutki martwicze w wątrobie, przy braku zapewnienia właściwej opieki może prowadzić do śmierci. Rzadkie przypadki, kiedy choroba trwa błysk dwa lub trzy dni, prawie bez wpływu na stan pacjenta. Wtedy mówić o łagodnej postaci choroby.

Potwierdzić poprawę można podczas normalnego koloru skóry, zmniejszenie ilości wątroby i znikają dysfunkcyjne zaburzeń jelit. Jakiś czas w celu uniknięcia nawrotu pacjenta placówki medycznej patronuje wykonując testy na zapalenie wątroby.

Leczeniu choroby powinny być ściśle w szpitalu instytucji medycznych. Pacjenci zwykle spędzić tam cztery tygodnie. Najważniejsze, aby pamiętać, że choroba zakaźna jest uleczalna, ale długa droga do odzyskania jest uzasadniony, ponieważ zapalenie wątroby może spowodować zakażenie innych i doprowadzić do epidemii.