193 Shares 3674 views

Złote medale olimpijskie: wszystkie o najwyższym przyznawania sportów olimpijskich

Olimpijski medal … Co sportowiec nie marzy o tej cennej nagrody? Złoty medal z Olimpiady – Co za specjalne pielęgnowania mistrzów wszechczasów. Jak inaczej, mimo wszystko to nie tylko duma i chwała sportowca, ale również globalnym fotografia. To jest historia. Czy jesteś ciekaw, co składa się złoty medal olimpijski? Wykonana jest z czystego złota?

Z historii Igrzysk Olimpijskich

Ciekawostką jest fakt, że w igrzyskach olimpijskich w starożytności zwycięzców medali nie przyznano. W starożytnej Grecji od pierwszych igrzysk olimpijskich w 776 pne jako zwycięstwo atrybutów używanych w wieńców dzikich drzew oliwnych, które zostały przyznane mistrzami w ostatnim dniu zawodów w świątyni Zeusa. Starożytny grecki dramaturg Arystofanes nazwie nawet żartował w swojej sztuce „Plutus”, który pisał w 408 pne. Twierdził, że Zeus jest wyraźnie słaba Bóg, inaczej miałby zostać przekazany do swoich olimpijczyków nie wieniec z gałązek i złota. Różne nagrody rzeczowe, wartości stały się nagrodą za zwycięstwo w olimpiadzie później. Król Endymion, na przykład, dał swoje królestwo dla zwycięzcy konkursu. Jednak wiadomo, że tylko jego synowie uczestniczyli w nich. W starożytnej Grecji, na wszystkie 293 Mistrzowie olimpijscy wręczono wiele nagród, zapłacił tysiące złotych monet, ale nie przedstawił jeden medal.

Pojawienie głównych nagród olimpijskich

Decyzja o użyciu jako nagrodę w medali olimpijskich powstał dopiero w 1894 roku. Następnie dwa lata przed igrzyskami olimpijskimi w Atenach, podstawowe reguły i zasady przyznawania zwycięzców zostały zarejestrowane w pierwszym olimpijskim Kongresu. Ustawowy dokument ruchu olimpijskiego, opracowany w czasie, został nazwany Kartą Olimpijskiego.

Dokument ten został opisany przez podstawową zasadą przyznawania mistrzów olimpijskich – zdecydowano się rozdzielić medale dla sportowców w zależności od zajętych miejsc. Poza tym, kto zajął trzecie miejsce, otrzymała brązowy medal za drugie miejsce powołać medal srebrny (925), a ten, kto został zwycięzcą, dał srebrny medal w tej samej próbce, ale pokryta czystym złotem. Średnica medali około sześćdziesięciu milimetrów i grubości – trzy. Od tego czasu, wielkość, a nawet kształt medali wielokrotnie zmieniane.

Przez długi czas medal przyznano zwycięzcy konkursu bezpośrednio w ręce. A w 1960 roku, na olimpiadzie w Rzymie zostały sfabrykowane cienki łańcuch wykonany z brązu i dołączone do medali. Interesujący jest fakt, że organizatorzy wraz z medali przyznanych dziewcząt, ich wykonanie, a nawet nożyczkami. Więc postanowili zaważyć na razie, czy istnieją zastrzeżenia. Łańcuch można szybko odciąć i dać nagrodę bezpośrednio w rękach sportowca. Ale innowacje wszystkim miał na myśli, a od tego czasu medale olimpijskie wiszące wokół jego szyi zwycięzców.

nowoczesne medale

Wiadomym jest, że brązu i srebra w stosunku do metali złota niedrogich. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że nazwa brązu i srebra medali olimpijskich pochodzi od materiału, z którego są wykonane. Brązowy – jest stopem miedzi, cynku i cyny, która jest stopem brązu. Rzeczywista cena tej nagrody – o $ 10 (w zależności od rozmiaru). Srebrny Medal 93% składa się z srebra i 7% miedzi. Koszt srebrnym medalem może wahać się od 200 do 500 dolarów.

I co stanowi złoty medal olimpijski? Wykonana jest z czystego złota? Odpowiedź wydaje się oczywista – tak, złota, ponieważ praca Titanic sportowców powinny być docenione, nie żal mi tego i złota. Ale, jak to zostało potwierdzone w Karcie Olimpijskiej w 1894 roku złoty medal jest również wykonana ze srebra próby 925. Skład złotym medalem Olimpiady jest taki sam jak skład srebra. Jedyną rzeczą, która odróżnia te dwie nagrody, ubiega się o złoty medal sześć gramów czystego złota. Ile złoty medal na olimpiadzie? Jego cena – około 1000-1200 dolarów.

złota

W historii igrzysk był okres, kiedy najwyższe nagrody zostały wykonane z czystego złota. Pierwsze medale, wykonane ze 100% złota przyznano Mistrzów w 1904 Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie. Sportowcy jeszcze dwa Olimpijskie – 1908 i 1912 – otrzymał takie nagrody już w przyszłym zwycięzca otrzymał srebrny medal, pokrytą sześciu gramów złota.

Decyzja ta została podjęta, najprawdopodobniej ze względów ekonomicznych. Kraj, który zabiera sportowców z całego świata podczas Igrzysk Olimpijskich, niesie olbrzymie koszty jej organizacji. Liczba konkurentów, sport, a co za tym idzie liczba nagród za każdym razem wzrosła, więc oszczędności w produkcji medali – to sprytne posunięcie. Oprócz prestiżu olimpiadzie wzrosła, ale dlatego, że rzeczywista wartość medali przekroczyła kilkakrotnie wartość ich metali składowych. Teraz złoty medal Olimpiady – to nie tylko nagroda dla sportowca jest gwarancja utrwalania jego nazwisko, to jest wielka duma i chwała.

Losy niektórych medali

Podsumowanie Mistrzów waga otrzymaniu medal zapisuje go jako scheda transmituje dziedziczone. Ale są chwile, kiedy zawodnicy decydują się sprzedać medal na aukcji.

Na przykład, czy Mark Wells, członek drużyny hokeja w USA. W 1980 roku wszyscy zawodnicy tego zespołu zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Mark sprzedał na aukcji w 2012 roku za 310,700 dolarów. Pieniądze spędził na leczeniu ratującej życie.

Ale nie wszyscy sportowcy uda się zrealizować swoje nagrody tak drogie. Anthony Ervin, mistrz świata w 2000 roku w pływaniu stylem dowolnym na 50-metrowym, postanowił pieniądze na ich złoty medal dać ofiarom tsunami na Oceanie Indyjskim. Ale udało się sprzedać tylko ponad 17.100 dolarów. John Konradz, pływanie 1500 m mistrz świata 1960 freestyle, sprzedał swój medal w 2011 roku za 11.250 dolarów.

Nagrody w Soczi 2014

Mówiliśmy już, co stanowi złoty medal olimpijski. Jego skład, a także kształt jest regulowane przez prawo międzynarodowe. Ale projekt rozwija się kraj gospodarza igrzysk, koordynując je z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jaki jest złoty medal Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi? To wyglądało jak srebra i brązu nagrody? Wiele też zastanawiać, jak wiele złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich zostały odtworzone. Porozmawiamy o tym później.

Pojawienie się w 2014 roku Igrzyska Olimpijskie medale

Opracowując projekt dla najwyższej nagrody sportowej 2014 Olimpiady duża liczba osób uczestniczyło. Zaangażowane w ten proces był i prezydent Rosji Władimir Putin. Po raz pierwszy wynik z twórców świata został przedstawiony 30 maja 2013 roku.

Na przedniej stronie medalu olimpijskiego w 2014 roku pojawi się symbol olimpijski – pięć pierścieni, a po drugiej stronie jest umieszczony emblemat konkursu oraz nazwę sportu w języku angielskim. Na krawędzi medali można odczytać nazwę Olimpiady. Zdjęcie po prawej przedstawia dobry, wygląda jak tej nagrody.

koszty ogółem

brązowe medale, srebro i złoto w 2014 Igrzyska Olimpijskie zostały wykonane w zakładzie jubilerskim „Adamas”, jednego z wiodących w kraju firm jubilerskich. Wyższe nagrody olimpijskie były 25 etapów produkcji. Szacuje się, że produkcja tej samej monety zostały wydane około 20 godzin, tak prostych, proces ten trudno nazwać.

Wszystko na międzynarodowych konkursach w 1254 moneta została wykonana w Soczi. Jest wydawane na ten trzech kilogramów złota, dwie tony srebra, siedemset kilogramów brązu. Nagrody zrobiono więcej, niż to było konieczne. Zgodnie z przepisami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w przypadku gdy dwóch graczy pokazują te same wyniki powinny być zawsze dostępne w rezerwie. Nagrody nieodebrane olimpiady w 2014 roku zostały przeniesione do muzeów w kraju.