845 Shares 8838 views

Jakie są objawy brucelozy u ludzi? Przyczyny, objawy i leczenie choroby

Bruceloza jest chorobą zakaźną jest dość powszechne. Patogenne mikroorganizmy mogą wpływać zarówno zwierząt i ludzi. Należy zauważyć, że bruceloza u ludzi powoduje uszkodzenie wielu układów organizmu i nieleczona może stać się przewlekły, co jest bardzo niebezpieczne.

Bruceloza u ludzi i jej przyczyny

W 1886 roku badacz Bruce po raz pierwszy w historii wyodrębniony brucelozy patogen – bakterii Brucella, pasożytnicze jak zwierzę, a ciało ludzkie. W rzeczywistości istnieje szereg szczepów typu mikroorganizmów zdolnych prowadzić do rozwoju choroby.

Należy zauważyć, że Brucella bardzo trwałe – są one w stanie wytrzymać zarówno wysokich jak i niskich temperaturach. Najczęściej zakażenie ludzkim zachodzi przez jedzenie mięsa chorych zwierząt i niektórych produktów odpadowych. Na przykład, w mięsie bakterie mogą przetrwać przez pięć miesięcy i w mleku – do ośmiu tygodni.

Ponadto możliwe jest, a konsument droga, na przykład za pomocą szczelin i rys na skórze. Infekcje, które są najbardziej podatne na ludzi, którzy pracują ze zwierzętami, w szczególności lekarzy weterynarii, milkmaids, i tak dalej. D.

Bruceloza u ludzi: zdjęcie i objawy

Najczęściej pierwsze objawy choroby pojawiają się po 1-5 tygodniach od zakażenia. W tym czasie patogenów mają czas do rozprzestrzeniania w organizmie z przepływem krwi i limfy. Bruceloza u ludzi głównie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy, centralnego układu nerwowego, wątroby, węzłów chłonnych, narządy płciowe, śledzionę.

Zwykle pierwszy zaobserwowano wzrost temperatury ciała. Gorączka i dreszcze może pomieścić do trzech tygodni. Wraz z tym wzrosła obwodowych węzłów chłonnych – są one łatwe do badania pod skórą, nawet na własną rękę. Objawy mogą również obejmować nadmierne pocenie się, zwłaszcza w nocy. Uszkodzenia układu nerwowego prowadzi do bólów głowy, bezsenność, drażliwość.

Nieleczona choroba staje się przewlekła, która jest obarczona niebezpiecznych powikłań. Bruceloza u ludzi wpływa głównie stawy, powodując silny ból i mobilności granicznej. Powikłania mogą także zapalenie opon mózgowych, zapalenie wątroby, zapalenie nerwów, zapalenie korzonków nerwowych, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia z AIDS słuchowe i wzrokowe.

Bruceloza u ludzi: leczenie

Oczywiście, najpierw trzeba przejść kilka testów w celu potwierdzenia diagnozy. Badanie krwi pozwala wykryć obecność swoistych przeciwciał, i pozwala na wybór uprawy laboratorium patogenu w celu sprawdzenia wrażliwości danej grupy leków.

W odniesieniu do przetwarzania, w tym przypadku stosuje się antybiotyk tetracyklinę, chloramfenikol oraz „” i „” streptomycyny. Najczęściej 3-4 tygodni terapii jest wystarczająca, aby całkowicie pozbyć się ciała z patogenami. Następnie lekarz może przypisać szczepionkę, która chroni przed ponownym zakażeniem.

Nawiasem mówiąc, ludzie, którzy pracują ze zwierzętami lub ich produktów przemiany materii powinny być szczepione wcześniej, jako środek zapobiegawczy. I, oczywiście, musi być oddany do gotowania, zgodnie z normami obróbki cieplnej.