213 Shares 2790 views

Zaparcia u kobiet: przyczyny i leczenie

Przy tak delikatnej kwestii jak niedrożność jelit, dotyka ludzi w każdym wieku. W tym artykule będziemy mówić o tym, dlaczego nie ma zaparcia u kobiet, a jakie są nowoczesne metody leczenia choroby, jak również do dzielenia się przepis środków ludowej.

Czym jest zaparcie?

W niektórych przypadkach możemy mówić o diagnozie „niedrożności (całkowitego lub częściowego) jelita?” Większość ludzi poprzez reklamę propagandy są przekonani, że proces defekacji musi wystąpić co najmniej raz dziennie. W rzeczywistości, organizm każdego człowieka jest inna. W medycynie jest uważane za normalne częstotliwość stolca trzy wypróżnienia dziennie do trzech tygodniowo. Konieczne jest, aby brać pod uwagę nie tyle liczbę codziennych wypraw do toalety, jak zwrócić uwagę na zmiany w liczbie, częstotliwość wypróżnień, a także związanych z tym objawów, które można znaleźć bardziej szczegółowo poniżej.

objawy zaparcia

Dodatkowo do rzadkiego występowania czynności defekacji pacjent spełnia jedno lub więcej mniejszych objawów:

 1. Zmniejszyć liczbę wypróżnień
 2. Odchody stają się gęste, uparty
 3. Uczucie niekompletnej defekacji procesu, ciężkości w brzuchu.
 4. Zmniejszenie apetytu.
 5. Nieświeży oddech.
 6. Krew i śluz w stolcu.

Jak niebezpieczne zaparcie?

Oprócz dyskomfortu, bóle brzucha, wzdęcia zaparcia u kobiet może prowadzić do różnych powikłań:

 1. Gromadzi stolec, rozpadająca się, może spowodować zatrucie, która przejawia się nudności, wymioty, bóle głowy. W bardzo ciężkich przypadkach może wystąpić posocznica.
 2. Może wypadanie odbytnicy, szczeliny odbytu i pęknięcie jelita, błony śluzowe, wraz z krwawieniem.
 3. Zaparcia przyczynia się ze zwiększonym ryzykiem chorób zakaźnych, w tym jelita.
 4. Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających jest obarczona rozwoju zaburzeń motoryki jelit.
 5. Zaparcia są słabo trawione potrzebne składniki odżywcze z pożywienia.
 6. Podczas ciąży może pojawić się wiele powikłań, których szczegóły są opisane później w osobnym akapicie.

Przyczyny zaparć u kobiet

Statystyki medyczne zauważyć, że płci pięknej podatne na zaparcia u 2 razy częściej niż mężczyźni. Tłumaczy się struktur anatomicznych układu moczowo-płciowego oraz hormonów. Często skarżą się na problemy z krzesłem w ciąży. Dlaczego nie ma zaparcia u kobiet? Przyczyny mogą być następujące:

 1. Najczęstszą przyczyną problemów z defekacji jest błędne, złe odżywianie. Nowoczesna kobieta po prostu nie ma czasu, aby zadbać o pełnej diety. Fast food jest pełne węglowodanów tłuszczu i bezużyteczne, a błonnik i witaminy w żywności są często całkowicie nieobecny. Przyczynić się do rozwoju zaparcia i nieregularne diety, nagłe zmiany w diecie lub zmieniających się produktów.
 2. Przyczyny zaparć u kobiet może leżeć w pasywnym, biurowego życia.
 3. Wadą dziennej objętości wody. Wymiana swoje napoje bezalkoholowe oraz kawa również prowadzi do zaparć.
 4. Naruszenie mikroflory jelitowej spowodowane nieprawidłowym przebiegu przyjmowania antybiotyków lub niekontrolowanego stosowania środków przeczyszczających, aby oczyścić ciało i schudnąć.
 5. choroby układu hormonalnego. Częste skargi dotyczące problemów z krzesłem występuje u osób z cukrzycą.
 6. Choroby przewodu pokarmowego zakłócić prawidłowe działanie systemu wpisywanie ciała: wrzodów dysbioza, hemoroidy i inne.
 7. Najczęściej cierpią na zaparcia, kobiet w ciąży. Dzieje się tak ze względu na zmiany hormonalne organizmu, na skutek nacisku na jelicie.
 8. Zaparcia u starszych kobiet występuje ze względu na związane z wiekiem zmiany w organizmie, które naruszają jelit.
 9. Guzy jelita, łagodnych i złośliwych.
 10. Mechaniczne uszkodzenie przewodu pokarmowego.

Zaparcia u kobiet: przyczyny, leczenie w czasie ciąży

Wspólne skargi od płci pięknej, które znajdują się w pozycji „ciekawe”, to zaparcie. Problem pojawia się w 57% kobiet w ciąży. Bardzo niebezpieczne w tym okresie zaparć u kobiet. Przyczyny tej choroby są następujące:

 1. Rosnąca macicy ściska jelita. przepływ ten zakłócony i procesy stojące pojawiają się w miednicy.
 2. Organizm ludzki wytwarza szczególnej substancji, które działają w sposób perystaltyki jelit. W trakcie ciąży, to obniża się poziom syntezy takich substancji, w celu zapobiegania skurczów macicy i ewentualnego aborcji. Jednakże takie bezwarunkowo reakcję obronną na proces wydalania kału.
 3. Zmiany hormonalne również niekorzystnie wpływa na jelita, osłabiając jego działanie.
 4. Przyczyny zaparć u kobiet w okresie poporodowym zwykle jest osłabienie mięśni dna miednicy, pęknięcie podczas porodu i bolesny proces wypróżnienia.

Skomplikowany proces leczenia zaparć w ciąży tak, że ci pacjenci nie mogą korzystać z wielu leków. W tym przypadku przeciwwskazane środków przeczyszczających i fizjoterapii, gdyż mogą one wywołać poronienie. Najczęstszym problemem zaparć u kobiet w ciąży jest osiągnięty poprzez dietę i umiarkowanej aktywności fizycznej. Więcej szczegółów na temat tych zabiegów można znaleźć poniżej.

Dlaczego zaparcia u kobiet w okresie ciąży są niebezpieczne? Skomplikowane defekacji może mieć negatywny wpływ na proces przenoszenia dziecka, aż do przerwania ciąży. Procesy zapalne, odurzenie połączone choroby zakaźne doprowadzić do poważnych powikłań, w tym płodu.

Leczenie zaparcia diecie

Jak pokonać zaparcia u kobiet? Przyczyny i leczenie są ze sobą powiązane. Aby pozbyć się choroby, konieczne jest przede wszystkim w celu wyeliminowania przyczyny problemu, a mianowicie niezdrową dietę.

Główną zasadą diety na zaparcia jest, aby spożywać duże ilości błonnika. To nie jest trawiona w organizmie, a to do wycofania produktów ubocznych jelit. Bogatych w błonnik świeże owoce, warzywa, niewybredny zbóż, chleb razowy, otręby i suszone owoce. Szczególne miejsce w diecie trwa śliwek. Składa się on z włókien innych niż związek jak sorbitol o działanie przeczyszczające. Picia kompot suszone owoce, albo zjeść kilka kawałków śliwek moczone w wodzie przez noc, rano na czczo.

Zaparcia u kobiet może również wystąpić z powodu braku płynu w organizmie. Konieczne jest, aby zużywać się wystarczającą ilość wody. Promuje ona zmiękczenie miękkich stolców i ich usuwanie z organizmu. Pomaga leczniczą wodą mineralną „Essentuki”, „Jermuk”, „Borjomi” i innych.

Sfermentowanej żywności poprawić wypróżnienia. Codziennie spożywać produkty, takie jak jogurt lub jogurt, pomaga przy zaparciach naturalny kwas chlebowy.

Wyeliminować stosowanie produktów mąka ryżowa, słodyczy, tłuszczów zwierzęcych. Ale przede wszystkim oleje roślinne, oliwa z oliwek, przeciwnie, normalizować jelit.

Aktywność fizyczna zaparcia

Dlaczego zaparcia u kobiet występują częściej? Odpowiedź leży w braku ruchu i aktywności. Trudno jest przecenić korzystne efekty umiarkowanej aktywności fizycznej na problemy jelitowe. Ze względu ćwiczenia wzmacniają mięśnie dna miednicy, przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, poprawia perystaltykę jelit. Wybierz rodzaj aktywności fizycznej, i nie zapomnij do czynienia na codzień. To może być wizyta w klubie sportowym, basen lub domu poranne ćwiczenia. Na przykład, pomaga na zaparcia następujące ćwiczenia:

 1. Leżąc na plecach, unieś klatkę piersiową do kolana zgięte nogi na przemian, a oba naraz.
 2. Leżąc na plecach, nogi zgięte nosić prawo i lewo skrętów.
 3. Ćwiczenia „kotek”: Dostać się na czworakach, okrągłe tylnej łuku, a następnie delikatnie lean w przeciwnym kierunku.
 4. Ćwiczenie „rower”: leżąc na plecach „pedałowania” nogi.
 5. Z pozycji stojącej, dokręcić naprzemiennie każde kolano do klatki piersiowej.

Wszystkie ćwiczenia, powtórz 15 razy.

Ciążowe skuteczne metody zapobiegania i leczenia zaparcia są pływanie, joga i ćwiczenia z piłką. Zanim odwiedzicie szkolenia należy skonsultować się z lekarzem.

Leki na zaparcia

Nie zawsze diety i ćwiczenia prowadzą do rozwiązania problemu zaparć. Bardzo często trzeba brać leki starszych. Leki na zaparcia są klasyfikowane następująco:

 1. Leki, które powodują wypróżnienia: korzeń kruszyny, senna trawa „Guttalaks”, „Senadeksin”, „Dulkolaks”. Leki te działają natychmiast, spowoduje 10-12 godzin po aplikacji.
 2. Leki, które hamują wodę w jelicie cienkim, a tym samym złagodzenie siarczanem sodu stolca, Carlsbad sól serokislaya magnezowy.
 3. Prebiotyki w rozszczepienie, z wytworzeniem kwasów, które zwiększają objętość stolca i zatrzymywania wody „Dyufolak”, „Eksportal”. Działanie leku pojawią się w ciągu dnia.
 4. Leki z błonnika mają efekt wykorzystania włókien celulozy, siemię lniane, agar-agar.

Preparaty są wytwarzane w postaci syropów, tabletek lub kapsułek, a także do podawania doodbytniczego czopki. Ten ostatni typ leków najbardziej bezpiecznych i skutecznych. Popularny na rynku rosyjskim są takie świece z zaparciami jak „Evakyu bisakodylu”, „”, „microlax”.

Większość leków są uzależniające i mają szereg innych przeciwwskazań i działań niepożądanych. Zaparcia u starszej kobiety, jego leczenie lekiem wymaga specjalnego nadzoru przez lekarza. Samoleczenie jest niedozwolone.

fizjoterapia

Szeroko stosowane rehabilitacyjny sposoby leczenia zaparć. Mianuje ich lekarz na podstawie objawów, nasilenie procesu chorobowego i Problemów Zdrowotnych. Stosują następującą procedurę:

 • przeciwskurczowe elektroforezy;
 • brzuch UFO;
 • obróbki cieplnej;
 • Aplikacje szlamu oraz parafina;
 • diatermii;
 • rosnąco prysznic;
 • refleksologii.

Etnonauki

W medycynie ludowej wykorzystuje lecznicze właściwości roślin, co czyni z nich wywary. Pomóc zaparcia zioła, takie jak:

 • olhovidnaya ak;
 • korzeń lukrecji;
 • liści agawy;
 • wodorosty;
 • senna liści;
 • nasiona psyllium.

Aby nie popełnić błędu w dawkowaniu, lepiej jest kupić gotowe zbiory ziół leczniczych w aptece i używane zgodnie z instrukcją.

Mają działanie przeczyszczające jak soki owocowe i warzywne: buraki, marchew, brzoskwinia, rzodkiewka, seler, napojów czerwonych porzeczek.

Nie tylko uciążliwe, ale również bardzo niewygodny problem „zaparcia” u kobiet. Przyczyny i skutki różnych chorób. Zaparcia – poważna choroba, która jest niebezpieczne powikłania. To wymaga skierowania do specjalisty. Nie zapominaj, że prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną – skuteczne środki zapobiegawcze.