726 Shares 3160 views

Szukam najpotężniejszego motocykla

Wszystkie silne i szybkie modele motocykli i samochodów mają niesamowitą, atrakcyjną aurę, która urzeka nawet osobę bardzo daleką od świata szybkości i technologii. Motocykle są bardzo szczególną kategorią transportu. Nie są na próżno uważane za rodzaj symbolu wolności, atrybut osób wolnych od kompleksów i nałożonych stereotypów społecznych. Dlatego też, prawdopodobnie, ciężkie osoby wśród tych "miłujących miłośników wędrówek" zwracają uwagę.

Co to jest, najpotężniejszy motocykl? Prawdopodobnie jest kilka odpowiedzi na to pytanie. Być może niektóre z poniższych informacji okażą się nieaktualne lub niekompletne dla prawdziwych ekspertów.

Tak, najpotężniejszy motocykl. Według danych z różnych źródeł można zidentyfikować kilka modeli. Jeden z nich posiada palmy w kategorii "najpotężniejszy seryjny motocykl". Drugi to lider wśród przedstawicieli spoza serii. Niewątpliwie można wydzielić najpotężniejszy i najszybszy motocykl, najbardziej wydajny i ekonomiczny. Istnieje wiele możliwości przywództwa, a wszyscy mają swoich wielbicieli.

Według jednej wersji (autora jest również słodka), najpotężniejszego seryjnego motocykla – prawdziwego tytanu w swojej kategorii – brytyjskiego Triumph Rocket III Roadster, wydanego w 2004 roku. Sądząc po wybitnych parametrach technicznych, to jest rakieta! Sędzia sam: trzycylindrowy silnik o objętości roboczej nieco mniejszej niż 2300 centymetrów sześciennych, 142 pełnej mocy, pięciobiegowej skrzyni biegów, sprzęgła wielopłytowego. Zgadzam się, cechy godne samochodu. Objętość zbiornika paliwa wynosi 24 litrów. Długość tego silnego człowieka wynosi 2,5 metra, wysokość siedzenia – 0,75 metra, wysokość kierownicy – nieco ponad 1 metr. Całkowita masa krawężnika wynosi nieco poniżej 400 kg.

Często jako najsilniejsza "serialowa" pozycja Y2K Turbine Superbike. Warto zaznaczyć, że ten punkt widzenia nie jest bezzasadny. Więc Superbike posiada silnik o mocy 320 KM. Jednak w porównaniu do wyżej opisanego "rakiety", Superbike wydaje lekki, choć bardzo szybki sportowiec. Niemniej jednak tytuł "najpotężniejszy motocykl na świecie" i miejsce w książce Guinnessa, którą otrzymał.

Jeśli chodzi o modele poza serią, to trudno nie zgodzić się z najczęstszą opinią, według której najpotężniejszy motocykl to Tomohawk z Dodge.

Idealnie, jak sądzę, model. Absolutnie fantastyczny, agresywny design. Niewiarygodne dane techniczne: silnik o pojemności 10 cylindrów, którego objętość przekracza 8000 metrów sześciennych. Patrz, 500 KM, ukryty w silniku. Dodaj do tego i imponujący rozmiar. Długość motocykla wynosi 2,5 metra, wysokość steru wynosi 1 metr. Dzięki takim parametrom dostaje pełne prawo do laureli zwycięzcy. Równie wzniosłe jest koszt tego kolosu: 550 tys. Zgodnie z dostępnymi danymi, dzisiaj tylko 10 z tych potężnych przystojnych mężczyzn zostało zebranych.

Motocykle opisane są jednym z najlżejszych przedstawicieli klasy "najbardziej najbardziej". Każdy producent ma model, który ma niewątpliwą przewagę nad innymi. Aby argumentować, które z prezentowanych jednostek należy podać bezwarunkowe pierwsze miejsce, jest raczej trudne. Każdy model jest niewątpliwie zainteresowany fanami prędkości i mocy.