431 Shares 1452 views

Jak zrobić świece woskowe z rękami

Od dawnych czasów ludzie patrząc na ogień, i czuł się bezpieczny. Minęło wiele wieków, ale teraz, kiedy patrzysz w środku jest to samo uczucie. Ale dziś nie siedzieć wokół ogniska, nam je zastąpić woskowe świece. Dają każde pomieszczenie atmosfera intymności i gładkiej huśtawka płomienia fascynuje ludzi, a także setki tysięcy lat temu.

Dziś, gdy istnieje wiele różnych materiałów, mogą być wykonane z wosku świece z rękami w domu, tworząc własne dzieła. Mogą być różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Materiały potrzebne do stworzenia świece parafinowe

Potrzebne będą:

 • przędza bawełniana;
 • kredki;
 • zwykłe świece.

Te materiały są tanie i przystępne.

Materiały pomocnicze do produkcji świec

Nadal potrzebne będą:

 • stary pan;
 • Zbiornik, w którym to stopienie wosku;
 • dwa z tworzywa sztucznego lub z drewna pałeczki do mieszania wosku i knota do montażu;
 • Formy do wytworzenia iskry, może to być zabawki dla dzieci lub plastikowe kubki;
 • dekoracyjne ozdoby dla przyszłych kreacji.

W tym przypadku, możesz wybrać materiały według własnego uznania.

Niuanse w wyborze knota

Wszelkie świece, kościół, wosk, żel, parafina – posiadają knot. Powinno to być zrobione w 100% z bawełny. Może to być wstążka tkaniny lub liny. Najważniejsze, że nie był częścią syntetyków. Szczególnie dobrze wyglądają na przezroczystych kolorowych świec knoty nici do szycia.

Dla każdego knot zbierane indywidualnie. Jego twardość i grubość zależy od świecy, która przepalić. Również na jej materiału. Do świec warto robić grube knoty, które są tkane przędzy nie jest bardzo napięty. Do wosku lub żelu, a wręcz przeciwnie, musimy mocno skręcić cienkich nici. Taki tampon spalania nie pali. Należy pamiętać, że jeśli są wykorzystywane do barwienia kredki, żetony nie może być rozpuszczony w materiale świec knot i wynik.

Krótko mówiąc, istnieje wiele niuansów, które mogą być zrozumiane tylko w praktyce. Jeśli knot jest gruba, woskowe świece będą palić i palić przez zbyt szybko. Bardzo cienka często są wygaszone. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba próbować i eksperymentować.

Knot może przekręcać (jako lina), plecionka lub plecionka wiązania haka. Bezpośrednio przed wylewanie wosku najlepiej moczyć wątku, ale wiele osób uważa, że nie ma sensu i tylko wypełnić je woskiem, parafiną lub żelu.

Zasada tworzenia iskry

Aby woskowe świece własnymi rękami, trzeba znaleźć odpowiednią formę. Można używać plastikowe kubki, zabawki, że to, co chcesz, gdzie można wlać wosk. Niemniej jednak, pojemnik musi wytrzymywać temperaturę wynoszącą 100 ° C. Po raz pierwszy to lepiej wziąć prosty formularz, aby zrozumieć zasadę tworzenia iskry.

Pod koniec Sznurek bawełniany wiązanej węzeł. Następnie, w dolnej części formy, ma otwór w środku. Jest on umieszczony w knota bawełny tak, że urządzenie znajduje się na zewnątrz. On później góry świece, i nie pozwoli wosk lub parafina wypływać z form przy jej tworzeniu. Ponadto konieczne jest ustalenie drugi koniec knota, który jest na dole gotowego produktu. Powinien on być umieszczony w środkowej części formularza. W tym celu zostanie podjęta, każdy różdżka, możliwe jest, aby wziąć wykałaczkę lub zapałkę. Jest on w poprzek formy, a jego centrum zaskoczy drugi koniec knota. Musisz go mieć w centrum i vnatyag. Gdy wszystko zostanie rozwiązany, można rozpocząć tworzenie świec.

potrzebujemy materiału do wypełnienia formularza. Dlatego też, biorąc pod świecę, kościół, wosk, parafina, w ogóle, wszystko, co jest dostępne. Są one najlepiej pokroić na małe kawałki, aby dostać żetony. Polega ona na puszki i umieszczono na łaźni wodnej. Że pochodzi z garnka z wodą, umieścić w ogniu, po gotowaniu zanurzyć pojemnik z materiałem do świec. W stan ciekły pod wpływem temperatury, po czym można wlać do formy, na świecę. W tym procesie, można użyć dowolnego pojemnika, Najważniejsze – nie szkle.

Materiały do kolorowania świec

Że produkt był pożądany kolor, na przykład, chcesz świeca wosk zielony, czerwony, niebieski lub nawet wielobarwne, to trzeba dodać barwnika. Najpowszechniej stosowane do tego materiału – kredki woskowe dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, można użyć barwnik rozpuszczalny w tłuszczach. Jeśli wziąć gwasz czy akwarela, nie są one odpowiednie, ponieważ nie mogą być rozpuszczone w materiale i po prostu unosić się na kawałki, a następnie osadzają się na dnie.

Niektórzy artyści wykorzystują do malowania ich arcydzieł szminki i cienie. Jednak w procesie spalania świec szminka zapach. Jeśli jest to przyjemne, to jest świetnym rozwiązaniem nie tylko pod względem koloru, ale również efekt aromatyczny.

Sprzedajemy również specjalne barwniki do świec, gdzie istnieje wiele kolorów i odcieni. Używając ich, można to zrobić zarówno białe i czarne świece (wosk lub parafina). Dodając je w różnych proporcjach, można osiągnąć uzyskać zarówno pastelowe kolory i jasne, nasycone kolory.

materiału wypełniającego w postaci

Jeśli wszystko jest przygotowane, przystępujemy do głównej scenie. Kształt wewnątrz smarowane olejem lub płynu, który jest używany w zmywarkach. Ma to zapewnić, że zamrożona świeca łatwiejsze do usunięcia. Po pierwsze, część materiału wlewa się do dołu, aby zamknąć otwór z knotem. Po tym wszystkim, jeśli prawo, aby wypełnić całą przestrzeń, wosk lub wosk popłynie mocno. Jest to niewygodne, i zajmie znacznie więcej czasu.

Po utwardzeniu dolnej, wlać resztę wosk lub wosk, aż do wypełnienia całego pojemnika. Kiedy jest on gotowy odczekać, aż wosk ochładza się w temperaturze pokojowej. Zatem woskowe świece ostygnie stopniowo i równomiernie. Jeśli starają się przyspieszyć ten proces i zanurzenie produktu w zamrażarce, powierzchnia świece mogą pękać, które psują jego wygląd.

Zdejmowanie iskrę formie

Musimy rozwiązać ten węzeł na knota, gdzie będzie top produktu, a następnie z drugiej strony ciągnąć za sobą. Świeca powinna być odłączony. Jeśli produkt nie zostanie usunięty, istnieją dwa rozwiązania: pierwsze – wyciąć kształt, drugi – aby umieścić wszystko w zamrażarce przez dwie minuty. Następnie, po świecy przelewać gorącą wodę. Ze względu na nagłe zmiany temperatury łatwo wysuwa go.

Następnie tampon zostaje skrócony na żądany wymiar, a szwy są pozostawione na formę trzeba wlać gorącą wodę – po czym znikają. Jednakże produkt traci swój pierwotny blask. Dlatego podczas tworzenia formy świeca wosk powinien podnieść płynnie, więc nie miał problemów ze zdobyciem go naprawić.

świece zapachowe

Są one wykonane w taki sam sposób jak wosk, ale z dodatkiem olejków eterycznych. Będą wypełnić spalanie pokojowej przyjemnego aromatu. Można użyć dowolnego olejku, nie różowe. To właśnie podczas spalania wydziela duszącym zapachu. Ciekły wosk należy dodać pożądany smak, a następnie dokładnie wymieszać wszystkie. Gdy wszystko jest płynny wosk jest wlewany do formy. Kolejne kroki są identyczne jak wyżej.

Self-made woskowe świece są oświetlone i wyglądają bardzo ładnie. Można jednak zrobić te akcesoria są całkowicie przejrzyste, jakby to była woda. Są one wykonane z żelu, który jest specjalnie do wytwarzania tego produktu.

świece żelowe

można kupić w sklepie wosk żel stworzyć ten wspaniały cud. Ale jeśli chcesz, to jest łatwe do wykonania w domu. Będzie to wymagać:

 • woda;
 • tanina;
 • glicerol;
 • żelatyny.

Take 5 części żelatyny (koniecznie bezbarwny) i rozpuszczono w 20 częściach wody. Następnie trzeba dodać 25 części gliceryny i wymieszać wszystko dokładnie, a następnie zaczynają się pojawiać przejrzystą istotę. Do tego dodano 2 części garbników, które są wstępnie rozpuszczono w 10 części gliceryny. Natychmiast po błotnistym związek powstaje osad, który zanika w warunkach powrotu skroplin. Po jego utworzeniu klarowną mieszaninę wlewa się do formy, jak konwencjonalne świece wosku, do wytwarzania których była mowa powyżej.

Rodzaj świec może być jeszcze bardziej spektakularny dodając zabarwienie. W ten sposób mogą one mieć łagodny ton dowolnym kolorze. I można wlać mieszaninę w nieutwardzonej różnych kolorów w celu uzyskania fantazyjne abstrakcję.