760 Shares 4442 views

Mieszadło samochodowe KAMAZ – niezawodność i efektywność

Mieszadło samochodowe KAMAZ lub, inaczej, betoniarka, ABS, mieszalnik na podwoziu KAMAZ to ciężarówka wyposażona w siłę, która obraca się i jest zdolna do transportu betonu. Każdy mikser KAMAZ posiada własne cechy techniczne. Jedną z głównych zalet jest to, że proces przygotowania betonu może zbiegać się w czasie z transportem. Ta technika może pracować zarówno na drodze, jak i podczas parkowania.

Obecnie firma KAMAZ jest liderem na rynku budowlanym. Te maszyny różnią się bardziej przystępnymi kosztami w porównaniu z modelami zagranicznymi. Kamsky Automobile Plant daje swoim samochodom niezaprzeczalne zalety. Wśród nich warto podkreślić trwałość i niezawodność, doskonałe właściwości energetyczne, dostępność do naprawy, a także, i jest bardzo ważne, dostępność oryginalnych części zamiennych i podzespołów. Wiodący producent krajowy zapewnił funkcjonalność swoich modeli na najwyższym poziomie, KAMAZ nie jest gorszy od najlepszych importowanych analogów pod wieloma względami.

Mieszadła samochodowe KAMAZ dobierane są w zależności od objętości i wymagań konstrukcyjnych. Na przykład, jeśli chcesz dostarczyć dużą liczbę wyprodukowanych betonów, idealnym modelem będzie model 581450. W tym przypadku całe obciążenie główne jest pobierane z elementów ze stali odpornej na ścieranie. Betonomieszarka KAMAZ 581450 ma pojemność bębna 14 metrów sześciennych, której obroty to 12 obrotów na minutę. Może wypuszczać przygotowaną mieszaninę do wysokości 500-2200 mm. Maszyna przy pełnym obciążeniu waży 30,6 tony.

W innym modelu KAMAZ istnieją dobre właściwości techniczne . Betoniarka ABS-11DA jest wytwarzana na podwoziu KAMAZ-65201. Jego bęben mieszający ma użyteczną objętość 11 metrów sześciennych, 12 obrotów na minutę, podobnie jak poprzedni model. Maszyna może przenosić do 23 ton mieszanki, a jego całkowita waga wynosi 41 ton. Produkcja ABS-11DA wykorzystuje części słowackie i niemieckie. Cechy techniczne umożliwiają zastosowanie tej techniki w temperaturze -30 ° C.

I jeszcze dwa inne modele, na które chciałbym zwrócić uwagę – mieszalnik samochodowy KAMAZ 69365B i 581493 (mieszarka ABS-10DA). Są wyposażone w szczegóły niemieckie, włoskie i białoruskie. Rura wylotowa jest wyposażona w uchwyt zawiasowy, dzięki czemu mieszanka betonowa może być rozładowywana do specjalnych pojemników. Ta technika może pracować w temp. -40 ° C. Użyteczna objętość bębna wynosi 10 metrów sześciennych i wynosi do 12 obrotów na minutę. KAMAZ 69365B i 581493 są w stanie przenieść do 20 ton mieszanki i ważyć 41 ton w stanie załadowanym.

Wszystkie te modele maszyn budowlanych mają również różnice w wielkości zbiornika na wodę, wyposażenia i typu zbiornika mieszającego, jego izolacji termicznej. Innymi różnicami są różne koszty paliwa, brak lub obecność planetarnego przekładni mieszalnika i chłodnicy oleju obcych producentów. Ponadto, kompletny zestaw może obejmować lej samowyładowczy hamulca i rozbiórki pasa, boczne reflektory, światła przeciwmgielne.