366 Shares 6885 views

Krótka biografia: Oskar Uayld – człowiek-paradoks

W drugiej połowie XIX wieku, imię było synonimem słowa „paradoks”. Ten człowiek był wzorem elegancji i gracji, a jego imię Oskar Uayld. Książki, traktaty, dramaty, opowiadania i wszystko, co wychodzi z jego pióra, natychmiast stał się popularny. Jednak, jak wiele jasnych osobowości, nie był przeznaczony do długo żyć.

Matka Oscar Wilde

ojciec Oskara – Uilyam Uayld był znanym laryngolog i okulista w Irlandii. Na jego wieloletnią doskonałą pracę, przyznano mu tytuł szlachecki. Z biegiem lat, Pan Wilde był w stanie z własnych pieniędzy, aby otworzyć miejsce bezpłatnej opieki medycznej dla biednych Dublina. W wolnym czasie pisze książkę o kulturze irlandzkiej.

Ukochana matka przyszłego pisarza – Dzheyn Uayld też nie była obca literatura. W czasach gwałtownych młodości, to bohaterska kobieta była członkiem ruchu rewolucyjnego „Młoda Irish”, a jednocześnie pisał patriotyczne wiersze dla nich.

W jego synowie William i Oscar Jane adorowany i zapłacił swoją edukację w pełnym wymiarze czasu. Starała się zaszczepić miłość do literatury irlandzkiej chłopców. Pani Wilde zapoznał się również jego dzieci oraz literatury i kultury starożytnej Grecji i Rzymu.

W uzupełnieniu do starszego brata, to Oscar i młodsza siostra Isola. Jednak ta dziewczynka była bardzo krótka biografia. Oskar Uayld później zadedykował ją pamięci jednego z jego wierszy – Requiescat, ponieważ zmarła w wieku dziesięciu lat.

Dzieciństwo i młodość pisarka

Wczesne dzieciństwo Oscarów odbyła się w Dublinie w luksusowym domu, ozdobiony popiersiami greckich i rzymskich filozofów, a także liczne obrazy. Być może dlatego sytuacja pojawiła się w domu w samym sercu wrażliwi chłopcy kochają piękne.

Rodzice Oskara nie szczędził pieniędzy na edukację swoich dzieci. Od dzieciństwa, miał francuskich i niemieckich guwernantki. Tak więc, przechodząc do wieku dziewięciu na studia w Royal Portora School, niedaleko Dublina, chłopiec mówił znakomity francuski i niemiecki.

Z dala od domu rodzinnego w nowym środowisku szybko buduje się doskonałą reputacją młody Oskar Uayld. Dowcipne cytaty tego studenta przekazywana z ust do ust wśród swoich towarzyszy. Ponadto udało mu dobry pomysł, aby nauczyć. Więc ten facet był w stanie skończyć szkołę z wyróżnieniem i otrzymał stypendium na kontynuowanie nauki w Trinity College Dublin.

Trzy lata college'u mają silny wpływ na świat Wilde. Tu zainteresował się starożytny i estetyki, ostatecznie tworząc swój własny styl zachowania i stylu komunikacji, które później tak zachwyceni swoich fanów.

Okazał się w college'u, Oskar Uayld zdobył stypendium na studia w Oxfordzie, gdzie spędził następne cztery lata. W tym czasie stał się jeszcze bardziej wielbiciel starożytności i był zafascynowany ideami Dzhona Reskina. W końcu młody perspektywy Wilde pomogły ukształtować wycieczkę do Grecji i Włoch.

Krótka biografia: Oskar Uayld w Londynie i USA

Po ukończeniu studiów, młody esteta zdecydował się pozostać w stolicy królestwa. Przez czas pozbył akcent zdradzał mu Irlandczyka, i nauczył się mówić pięknego języka. Młoda uroczy dżentelmen z manierami, elegancki styl i doskonałe poczucie humoru szybko znalazł się w najwyższych kręgach elity kulturalnej Londynie. „Tak Wilde” Dość szybko stał. On słuchał, cytowany i podziwiany.

W 1881 roku, Oskar Uayld opublikował swoją pierwszą książkę, wiersze wiersze. Stało się natychmiastowym sukcesem i został przedrukowany pięciokrotnie.

W następnym roku, uznanym estetyczny udał się do Stanów Zjednoczonych. Tu wykładał na temat sztuki i estetyki. W ciągu roku, życie w Ameryce stała się niemal żywą legendą Oskar Uayld. Cytaty z językiem i opowieści o jego przygodach jest prawie nigdy nie opuścił stron gazet. Reporterzy za nim wszędzie, obserwując, jak wspaniale on wydostać się z różnymi sytuacjami, nie spada w tym samym czasie jego godności. Po powrocie z wycieczki, Wilde powiedział swoje słynne zdanie: „Ameryka, mam cywilizowany sposób – pozostawienie tylko niebiosa”.

Życie osobiste Oscar Wilde

Po powrocie do domu niespodziewanie Wilde żonaty. Jego wybór był Constance Lloyd. Wkrótce para Wilde miał dwa piękne chłopców, Cyryla i Vivian.

Zainspirowany ojcostwa, komponuje dla jego synów Oskar Uayld bajce. Prace te były tak wspaniałe, że wkrótce opublikowane w dwóch kolekcjach. Pomimo tragedii, są one pełne prawdziwego piękna i są jednym z najbardziej popularnych i poczytnych dzieł pisarza.

Niestety, szczęśliwe życie rodzinne pisarza była dość krótka biografia. Oskar Uayld w 1891 roku zaczyna komunikować się z młodego szlachcica nazwie Alfred Douglas. Od tego czasu jego związek z żoną staje się formalnością.

Szczyt popularności pisarza

Bliska przyjaźń z Douglas trwała Oscar Wilde od 1981 do 1895. Co ciekawe, był to najbardziej owocny okres w pisarza. I choć wiele popularnych dzieł tego autora zostały napisane wcześniej (powieść „Portret Doriana Graya” historia „The Canterville Ghost”), podczas gdy Wilde chwała przyniósł jego dowcipne gry.

Oświadczenie w sprawie stopnia zaawansowania komedii „Wachlarz Lady Windermere”, „Idealny mąż”, „Bądźmy poważni na serio”, napisanym przez Oscar Wilde, zrobiłeś ten pan najsłynniejszy człowiek w Londynie.

W ciągu tych lat, nie tylko napisał Play Oskar Uayld. Książki z artykułów autora On estetyzmu i jego poglądów na temat społeczeństwa i moralności również widział światło w tym czasie. Były to słynne „projekt” i „dusza człowieka w socjalizmie”.

Proces, zawieranie i kilka ostatnich lat

Ze względu na „niezdrową” relacji z ojcem młodego Oskara, Alfred Mężczyzna wywołał skandal. W wyniku manipulacji pisarza serii znalazł się na ławie oskarżonych pod zarzutem nieprzyzwoitych kontaktach z innymi ludźmi.

Oskar Uayld wykorzystane całe elokwencję, broniąc się. Nie raz hala brawami i pochwalił go za bohatera. Jednak pisarz został jeszcze skazany na 2 lata więzienia. I całe życie służył.

Natomiast Oscar był w więzieniu, jego matka zmarła, a żona poszła do innego kraju, biorąc na siebie synów innym nazwiskiem.

Po uwolnieniu, nasz bohater zauważył, że wielu jego dawnych towarzyszy, a Alfred Douglas odwróciła się od niego.

Przy wsparciu swoich prawdziwych przyjaciół Oskar Uayld przeniósł się do Francji i zmienił nazwisko na pseudonimem Sebastian Melmoth. W nowym kraju, wydał swoje ostatnie dzieło – „The Ballad of Reading Gaol”, który został podpisany w imieniu C.3.3.

Również w tym okresie pisał parę nut, który daje swoją opinię na temat więźniów urządzenia. Warto zauważyć, że jego myśli szybko stała się częścią uchwalonej w 1989 r ..

Nigdy nie wrócił do domu, Oskar Uayld zmarł w listopadzie 1900 roku i został pochowany w Paryżu.

Niestety, ten genialny myśliciel i pisarz był krótki życiorys. Oskar Uayld zmarł, kiedy nie był jeszcze pięćdziesiąt. Z drugiej strony, dla takiej osoby, jak Oskar Uayld, to chyba najlepszym rozwiązaniem. Po przejściu na emeryturę z literatury i życia na szczycie, że nie zanudzić siebie lub swoich czytelników, a to było bardzo ważne dla takiego estety.