747 Shares 3159 views

Czym jest folklor?

Czym jest folklor? Początkowo odpowiedź wydaje się prosta. Wszelkie trzeci równiarka powiedziałbym, że to – kreatywność, mądrość, wiedza ludzi. Bardziej zaawansowane dzieci nawet poinformował, że termin pierwszy użył w 1846 roku przez Vilyam Tomson, sugerując istnienie wszelkiej duchowej kultury narodu.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Na przykład, Brytyjscy naukowcy termin ten oznacza wszelkie przejawy duchowości ludowej. Są przekonani, że folklorze angielskim – nie jest to tylko werbalne, czy piosenka sztuki, ale także sztuki i rzemiosła, tańca, przekonania. Krótko mówiąc, wszystko, co jest bogaty w historii narodu i wszystkich jego tradycji. Innymi słowy, folklor w Anglii jest uważana za doświadczenie i wiedza, przekazywana ustnie.

Rosyjscy naukowcy uważają inaczej. Na pytanie, co jest folklor, spełniają one krótko: „Folklor”. Tylko w odniesieniu do rosyjskich form słownych, zagadek, rymowanek, bajek, eposów, opowiadania, przysłowia, powiedzenia, prace epickie.

Jednak tylko ich folklor nie jest ograniczona. Być może najbardziej tajemniczy gatunek wszystkich narodowości są spiski. Oni nie chodzą do szkoły, a do niedawna nawet mówić o tego rodzaju techniki nie została przyjęta. Jednak ludzie zawsze chcą wiedzieć, co ich czeka w przyszłości, aby zmienić przeznaczenie, aby przyciągnąć pieniądze, czarować ulubionym. W tym celu wymyślili setki form wyrazów, wraz z specjalnym działaniu – obrzędów. "Chur mnie!" – wymawia My w niekorzystnych sytuacjach, czasami nie wiedząc, że taki spisek, to odstraszyć od niego złych duchów.

Mówiąc o tym, co jest folklor, nie możemy ignorować drugą warstwę – poezji ślubu. Właściwie słowo „poezja” nie jest tu bardzo odpowiedni, ponieważ śluby zawierają wiele przysłów, pieśni obrzędowych, żarty. Wszystkie te formy są zjednoczeni przez jedno – pragnienie, aby zabezpieczyć przyszłość rodziny, aby rozszerzyć i wzmocnić rodzinę, woo wyższe moce. "Ból, Mary Irodovna, przejdź teraz przyjść wczoraj" – wiele pokoleń dokładnie palaver. Niektórzy zrobili to, wierząc w powodzenie spisku. Inne rzucać czary na przyzwyczajenia lub „na wszelki wypadek”.

Przysłowia, dowcipy, powiedzenia wszystkie kraje przynosi Postać: skompresowany, ale urzeczywistniającym ogromny popularne mądrość, wiedzę, nagromadzone przez wieki doświadczenia. Oprócz tych cech kawały różnią weso, czasem kółko, czasem dowcipny zawartości. Jednak były też inne żarty. Nazywano ich „dokuczliwe bajki.” Koniec tych żartów nie było, a to, co rozbawiło innych. „Kiedy Yasha dziadek – len koszula. Jak mojej historii? Czy ci się to podoba, a mi się podoba. Było tak …. " Te męczące opowieści zostały rozwinięte, dziś są znane każdemu dziecku jako gra „Kup słonia”.

Żarty dla dzieci są często połączone inną treść. Ich zadaniem – aby uspokoić dziecko, aby przyciągnąć jego uwagę fraz audio. „Ach, tune, tune, tune, wrony siedzi na drzewie dębu” – śpiewa nawet dzisiejsze mamusie dzieci, czasami nieświadomy tego, co jest od dawna znany przez ludzi. „U” dźwięk, symulujący dźwięk wiatru, idealnie spokojny dzieci. Obserwacja ta jest setki lat przekazywanych z ust do ust, znalezienie inną formę werbalną.

Obecnie istnieją inne stosunkowo „młody” gatunki: zbira, miejskich, student folklorystyczne. Formy te powstały wraz z rozwojem społeczeństwa. Oni jeszcze nie zostały odpowiednio zbadane.

Twierdząc, że taki folklor (termin „folklor” jest zbędny, jest to tautologia), możemy zauważyć, że praca każdego narodu doustna charakteryzuje się tymi samymi cechami. To przede wszystkim anonimowość, zbiorowość, zmienność, improwizacja.

Folklor – to ludzie na doświadczenie, mądrość i wiedza, które znalazły wyraz w pewnych form i gatunków prac ustnych.