132 Shares 6246 views

Jak nie zabrać wszystko do serca? Porady psychologa

Życie ludzkie jest wypełniona stresem. Są to naturalne procesy, które determinują rytm życia, stały rozwój społeczeństwa i technologii, relacje z ludźmi w tym życiu. Psychologowie często żartują: "Jeśli nie masz problemów, sprawdź, czy masz impuls".

Oczywiście, przez cały czas przyznany osobie, musi dostosować się. Ktoś w tym się udaje, ale dla niektórych osób trudności mogą stać się wygórowanym obciążeniem. Ktoś z łatwością może odrzucić sprawcę, a ktoś inny będzie długo kręcił się w uszach, uspokajając się i bił się w głuchym rogu własnych doświadczeń. Dobry? Warto więc nauczyć się, jak nie zabrać wszystko do serca, a na koniec nauczyć się żyć szczęśliwie.

Psychologowie na temat osób wrażliwych

Ludzie, którzy biorą wszystko na serce, w psychologii, są zazwyczaj uważani za nieoczekiwane emocjonalnie. Oznacza to, że mają one dość szybką zmianę nastroju, stany emocjonalne mogą zmieniać się od najwyższego stopnia radości do głębokiej rozpaczy, nawet w ciągu jednego dnia. Są bardziej wrażliwe na działanie drażniące – zarówno fizyczne, jak i psychologiczne. Wewnętrzny świat jest bardzo bogaty, wyobraźnia i wyobraźnia są rozwijane.

W życiu codziennym są to osoby dobrej natury, które zawsze odpowiadają na prośbę o pomoc, nawet ze szkodą dla własnych interesów. Wynika to z faktu, że ich zatwierdzenie jest dla nich bardzo ważne. Ta sama cecha często odgrywa okrutny żart z wrażliwymi ludźmi, ponieważ w życiu nie zawsze spotyka się tych, którzy przychodzili z dobrymi intencjami i spłacili na dobre.

Osoby dotknięte chorobą stają się bardziej przywiązane do innych, a zatem zerwanie relacji doświadczane jest szczególnie gorzko i przez długi czas.

Przyczyną podwyższonej wrażliwości na zmiany w życiu może być rodzaj temperamentu. Częściej melancholijnie, które reagują bardzo jasno na wszystkie bodźce zewnętrzne. Wielu z nich to kreatywne osobowości.

Taka konstytucja emocjonalna ma początek w dziedziczeniu i jest wynikiem końcowym wychowania i warunków życia. Oznacza to, że nadal możliwe jest bardziej odporne na trudności życia, tylko wiedzieć. Przestań zabrać wszystko do serca, możesz się nauczyć, pracując nad sobą.

Zarządzanie emocjami: jak to działa?

Być może każdy wie, że wszystkie choroby są od nerwów. Każdy stan emocjonalny ma pewien wpływ na fizyczne samopoczucie osoby. Aby nie pojawić się chorób psychosomatycznych ( chorób ciała, wywoływanych przez stan psychiczny człowieka), trzeba nauczyć się kontrolować swoje uczucia i emocje. Jak nie zabrać wszystko do serca?

Człowiek może kontrolować nie tylko ruchy ciała, ale także pociąg myślenia. Dlatego też najprostszym sposobem na usunięcie przytłaczającego negatywnego doświadczenia może być odpowiedź na pytanie, czy będzie to ważne w ciągu roku. A za 5 lat? Tak więc, człowiek może dowiedzieć się, jak duży jest problem dla niego.

Jak pozbyć się negatywnych doświadczeń?

Jeśli codzienne stres stało się częścią życia i budząc się rano, osoba umysłowo przygotowuje się na najgorsze, warto poważnie myśleć o automatycznym treningu. Jest to ten sam sposób auto-sugestii, samoregulacji, tylko dla najlepszych. Zgodnie z zasadą "Jestem najbardziej uroczy i atrakcyjny." Tylko w tym przypadku musisz wybrać opcję – "wszystko jest dobre", "jestem spokojna", "zawsze jest wyjście". W istocie, wyjście z każdej sytuacji istnieje. To dlatego, że nie zawsze pasuje do osoby.

Relaks jest kolejnym sposobem kierowania emocjami i kontrolowania ich. Pokazuje, jak nie traktować problemów i pozostawać w dobrym nastroju. Tutaj każdy może wybrać najbardziej przyjemny sposób dla siebie – medytacja, słuchanie kojącej muzyki lub dźwięków, ćwiczeń oddechowych lub ćwiczeń jogi. Albo razem. Najważniejsze jest regularność. Autotraining i relaks to doskonałe alternatywy dla interwencji medycznych, ponieważ pomagają sprostać źródłowi problemu – negatywnemu myśleniu, a nie tylko "uspokajają" reakcje fizjologiczne na stres, podobnie jak środki uspokajające.

Jak poprawnie odpowiedzieć na słowa innych?

Więc jak nie przyjmować słów do serca? Przede wszystkim trzeba nauczyć się kilku ważnych kwestii, które dotyczą obu stron dialogu.

  1. Jedną z paradoksalnych porad psychologów jest to, że: "Czy obraziłeś się? To nie jest odpowiedź na słowa typu backhand, jak "obrażone balkony spadają" lub "trzeba wszystko traktować łatwiej". Tutaj jest inne znaczenie. Faktem jest, że żrące uwagi, nierozsądna krytyka są przejawem cech najbardziej obraźliwej osoby. Może być źle wykształcony, w złym nastroju lub próbuje zmienić odpowiedzialność za swoje niepowodzenie. Nie ma to w żaden sposób wpływu na osobowość osoby, która jest obrażona. Dlatego też nie warto wziąć tego negatywnego. Trzeba okazywać sympatię do tej osoby i nie ukrywać na niego gniewu.
  2. Warto też rozróżnić, w jakim celu zostały powiedziane pewne słowa rozmówcy. Na przykład, jeśli żarty żartów innych pojawiły się w odpowiedzi na historię osoby o udanym zakupie, zastanów się, czy jest to przejaw zwykłej zazdrości. W takim razie z pewnością nie powinieneś się zachowywać.
  3. Czułej osoby są ważne, gdy patrzy się w oczy innych. Dlatego też, jeśli chcą go obrazić publicznie, powinien przypomnieć sobie, że w tej sytuacji nie jest on tym, który nie wygrał i nie jest głupi szuka, ale tylko sprawca. Odpowiedź niegrzeczność do chamstwa nie jest konieczne, ale również cichy nie jest również zalecane. Należy bezwzględnie zwrócić uwagę na godność z uwagi na nieprawidłowość uwagi przeciwnika i nie kontynuować rozmowy w taki sposób i sytuacji.
  4. Nie musisz czekać na zgodę wszystkich ludzi. Szczególnie nieznany. Osoba, która uczy się, jak nie wziąć wszystkiego w serce, przede wszystkim, powinna zadbać o swój poczucie własnej wartości. Osoba zdolna do samodzielnego samodzielnego oceniania swoich sukcesów może zachęcać się i krytykować samego siebie. Nie potrzebuje na to opinii zewnętrznej. Nawet pochwały outsidera powinny starać się zapominać szybciej, aby w przyszłości nie kierować się ich działaniami na takie zatwierdzenie. Samopracowanie jest drogą do samowystarczalności.

Żyj w nowy sposób: przydatne ustawienia

Na liście wskazówek, jak nie robić wszystkiego na serce, muszą istnieć pewne postawy lub nawyki działania i myślenia w sytuacjach stresowych:

  • Użyj żartów. Rozbudowane poczucie humoru często pozwala przetłumaczyć dojrzały konflikt na żart. I osoba, która potrafi się śmiać z siebie, zniechęca wszystkich do robienia tego innym.
  • Zdolność do odróżniania konstruktywnej i niekonstruktywnej krytyki. Druga już wspomniano powyżej, a pierwsza jest postrzegana jako szansa na własny rozwój i cel rozwoju.
  • Zanim nauczysz się, jak nie zabrać niczego do serca, osoba powinna przeanalizować własne wzorce zachowań. Zdarza się, że obrażanie jest sposobem na przyciągnięcie uwagi, powodowaniem poczucia winy w innym, manipulacji. W tym przypadku konieczne jest pozbycie się przyczyny – poczucia niższości, co wywołuje urazę.
  • Znajdź sobie wylot (miejsce, ulubiona aktywność), które pomogą radzić sobie z negatywnymi doświadczeniami.

I na zakończenie

Każda osoba jest wyjątkowa. Nie powinieneś próbować dostosować tej wyjątkowej uwagi do ogólnie przyjętych ram. Ważne jest, aby nauczyć się korzystać z mocnych stron i pracować nad niedociągnięciami.

Jeśli dana osoba jest wrażliwa, nie oznacza to, że powinien stać się bardziej pragmatyczny. Powinien korzystać z tej jakości, gdy inni nie mogą, na przykład, w kreatywności. I do pracy – z ufnością i zdolnością do stawiania się za siebie. W tym przypadku dana osoba może znaleźć długo oczekiwaną harmonię ze sobą.