300 Shares 8038 views

Prosty, ale magiczne Geranium – sadzonki reprodukcji i nie tylko

Bogactwo odmian tego wspaniałego zakładu czyni walkę częściej serca miłośników kwiatów. Kryte i odkryte odmiany, z nieograniczoną liczbę rozmiarów i kształtów kwiatów i liści, z ogromnej liczby odcieni i barwników – tak byłoby pożądane, aby na wszystkich możliwych odmian! To jest takie uwodzicielskie i kuszące pelargonie … Jak pomnożyć ją szybko i łatwo dostać roślina kwitnąca?

Nie można znaleźć wszystkie gatunki, i biegać po całym mieście w poszukiwaniu nowego zwierzaka jest trudne, zwłaszcza jeśli widział próbki luksusu w oknie przyjaciela. Jak to może być? Jakie sposoby można dostać kawałek tego wspaniałego pachn?

Ripple geranium jest bardzo proste, a do tego istnieje kilka sposobów. Na pierwszy rzut oka, to najprostszy sposób, aby uzyskać nową geranium – rozmnażanie nasion. W ten sposób możliwe jest uzyskanie takich próbek geranium, których inni nie, więc nasiona można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie. Tak więc możliwe jest, aby zebrać unikalną kolekcję geranium.

Ale istnieje wiele „ale” do tej metody. Tak więc okazuje się, sadzonki, które zakwitną dopiero w drugim roku, w najlepszym razie, późne lato, jesień. Jeśli siać nasiona w sierpniu, gdy mają one tendencję do dojrzewają, to zima będzie stały kiełkowania sadzonek, które będzie już można sadzić na zewnątrz.

Jeśli siejemy ziarno zimą przed mrozem, oprócz faktu, że perezimuet tylko najlepszą część z nich, która twardnieje równolegle, będą one wznieść się w momencie, gdy istnieje optymalny stosunek słońcem, ciepłem i wilgocią.

Jeśli nasiona sadzi się w pokoju, to najlepiej, aby zasiać je w pudełku, które jest pokryte przez z przezroczystego szkła. Po wykiełkowaniu, szuflada może być usunięta w chłodnym miejscu do sadzonek nie rozciągniętych w górę.

Nasiona wcześniej namoczyć w ciepłej wodzie na kilka minut, a następnie przepuszcza się, aby pozbyć się puste, a posadzone w wilgotnym ciepłym mieszaniny była ziemia, rzeka piasku i torfu (1: 1: 1,2). Nie jest zły, jeśli w ciepłej wodzie do moczenia dodać nadmanganian potasu, do blado różowe, aby je zdezynfekować przed siewem.

Po kiełkowania przed przeszczepem, roślina może nurkować do zakładu było bujne.

Drugi, bardziej popularnym sposobem, aby uzyskać geranium – rozmnażanie za pomocą sadzonek. Metoda ta jest znana większości lokalnych kwiaciarni miłośników. Co najważniejsze, rozmnażanie pelargonii z sadzonek pozwala otrzymać do 20 nowych modeli z jednego krzaka, który nawet nie prestanut kwitną w momencie utworzenia. Aby to zrobić, z silnym zdrowych roślin tnie łodygi z liśćmi (dobrze, jeśli nie będzie co najmniej 2) i umieszczony w szklance wody. może być umieszczony bezpośrednio w ziemi, w specjalnym roztworze do wstępnego zwilżania, przyspieszając ukorzenienia (ukorenitele). Gleba jest lepiej wziąć na zakupy utrzymać wilgoć doniczkę z kapusty zachować po słonecznej stronie, ale spojrzeć na rośliny nie palą promienie słoneczne. Po ukorzenienia można nurkować, a ponadto jest to konieczne w celu utworzenia tulei, tak, że okazało się, schludny i symetryczny.

Jest to bardzo wygodne, aby podzielić starych roślin – otrzymanego w ten sposób mnożenia pelargonii z sadzonek. Z wieloma cięcia krzewów i sadzonek korzeniowych odmłodzony. Ale musimy spojrzeć na korzeń był dla młodego rozszczepienia bud lub root może być odrzucone. Wszyscy pacjenci roślin należy wyrzucić, a lepiej jest zniszczyć, aby uniknąć zainfekowania zdrowych sadzonek. Stara ziemia jest też lepiej, żeby go wyrzucić i zrobić świeżej mieszanki dla młodych pędów.

Ostatnie dwa sposoby, aby dostać młodego geranium (rozmnażanie przez sadzonki i odmłodzenie krzewu) są odpowiednie, jeśli roślina jest stary i trzeba być na bieżąco lub po prostu rozwijać nowe odmiany próbek. Zazwyczaj szczęśliwy geranium hodowca 10 lat, a następnie powoli zaczyna słabnąć, starzeją się i umierają. Dlatego po tym okresie, zakład stoi lub odmłodzić lub wymienić.

Dalsza pielęgnacja młodych pelargonie prosta – pielenie, podlewanie, nawożenie i zmiany w razie potrzeby.

Teraz, że znasz wszystkie sposoby, w jakie mnozhno rosną pelargonie – hodowla nasiona, sadzonki i odmłodzenie krzewu, tak będzie w stanie rosnąć najpiękniejszą różnorodność z najbardziej niezwykłych i jasnych kolorach!