172 Shares 7525 views

Wzrost sprzedaży

Wzrost sprzedaży agencji nieruchomości

Wszelkie dyrektor agencja nieruchomości trwale rozwiązuje problem ich widokiem – jako kontrola jakości agencji nieruchomości i jak zwiększyć sprzedaż? Jest to zrozumiałe, ponieważ w wielkich miastach zarejestrowanych agencji można policzyć około trzystu, nie wspominając pośrednicy single, więc „dba” o business manager chce wprowadzić swoją firmę na wyższy poziom i zdobyć większy udział w rynku. A jeśli istnieje istniejące metody, narzędzia i technologia z właścicielami agencji nieruchomości, aby uzyskać wzrost sprzedaży, aby wyświetlić swoją firmę na wyższy poziom i oderwać się od swoich konkurentów w porządku? Tak, istnieją takie narzędzia.

Jakie narzędzia będzie zwiększyć sprzedaż?

Pierwszym narzędziem – Statystyki Twojej firmy

Zaczynając w celu zwiększenia sprzedaży, pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby uzyskać szczegółowe informacje i statystyki dla właściwego planowania biznesowego.

Na przykład, ilu klientów przychodzi do witryny, jaki procent tych klientów pozostawienia wniosku o wyborze mieszkania lub czyni rozmowy, ilu klientów faktycznie przychodzi do biura iw rezultacie stać się klientami, którzy podpisali kontrakt i opłaconych w końcu pieniądze.

Inni klienci, którzy z jakiegoś powodu doszli do serwisu iz jakiegoś powodu nie stać klienci agencji nieruchomości – zadania, które będą musiały zostać rozwiązane.

Znając te statystyki do uzyskania aktualnych i wiarygodnych informacji i kompetentnego menedżera mogą już zobaczyć, gdzie istnieją obszary wzrostu, dzięki którym firma osiąga zysk i można ją zwiększyć.

Jak zwiększyć sprzedaż przez znając liczbę klientów i transakcji?

Jeśli klient przychodzi trochę, ale jednak są one wystarczające, aby zapewnić, że firma istnieje, to w takim przypadku można po prostu pracować z jednym wskaźnikiem, aby zwiększyć przepływ przychodzących klientów, a następnie w tym samym zysku konwersji wzrośnie o kilka razy.

Jeśli liczba klientów jest duży, ale nie jest wynik, jeśli wyjście niskiej sprzedaży, niskie klientów końcowych, konieczne jest, aby poprawić jakość pracy z klientami , aby zrozumieć, co im brakuje. W tym przypadku można osadzić niektóre skrypty do szkolenia pracowników, którzy pracują z przepływem przychodzących klientów – menedżerów biurowych, sekretarzy, – upewnić się, że działają one poprawnie z klientami, i trzymał go na łańcuchu doprowadziły do zakończenia transakcji.

Ważne jest, aby przeprowadzić analityczne na każdym etapie sprzedaży, ponieważ bez inteligencji nie możemy zrozumieć, co wysiłki doprowadziły do żadnego rezultatu. Po tym wszystkim, można dać doskonałą reklamę, można nauczyć menedżer działa dobrze, można zwiększyć wydajność, ale jeśli nie wiemy, kosztem niektóre z tych czynników, aby osiągnąć zmianę, wysiłki w celu polucheniyae tej wiedzy mogą zostać zmarnowane. Jednocześnie, jeśli mamy analityk, to wiemy zatem, jakie działania przyniosą nam maksymalny wynik.

Drugie narzędzie – odniesienia i praca z bazą klientów

Pytanie do was, drodzy czytelnicy: Czy prowadzenie bazy klientów w formie elektronicznej lub w CRM? Niezależnie od tego czy pracujesz z klientami, którzy kupili od ciebie przysługę? Według statystyk, 50% agencji to podstawa, ale nie z nim pracować, 25% agencji nie prowadzą, 25% agencji są zaskoczony tym pytaniem. Zazwyczaj problem pracy z bazy klienckiej zmniejszona albo na fakt, że nie prowadzi ani do faktu, że nie z nim pracować. Każdy klient, który zakupił usługę w agencji nieruchomości, powinno być „digitalizacji”: potrzebujemy jego imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i adres e-mail. I to nie tylko za to, że możemy zobaczyć, jak wiele naszych klientów, a także aktywnie współpracować z nimi. Kiedy tworzyć bazę naszych klientów, rozwijać z nimi regularnie w kontakcie, co najmniej 24 razy w roku, aby pogratulować na wycieczki przyjemność, urodziny, wysłać przydatnych informacji o nieruchomości i, co najważniejsze, aby dostać się z naszej bazy nowych klientów dla naszej firmy. Wysyłania listów do nich z prośbą, aby polecić, pobudzają aktywność zaleceń, uruchom ustnie.

Nie jest zaskakujące, że tak szybko, jak zacząć komunikować się z nimi, oni zaczęli kupować więcej. Bo my je zapamiętać, wiemy o nich i je motywować dalej tak, że przychodzą do nas ponownie i wydać swoje pieniądze, ponieważ według statystyk w Rosji każda rodzina zmienia swoje domy raz na siedem lat.

Jak regularnie w celu zwiększenia bazy klientów poprzez wykorzystanie zasobów wewnętrznych firmy?

Ważne jest nie tylko do pracy z bazy klientów, ale także rozszerzyć go na wszystkie możliwe sposoby, na przykład za pomocą rekomendacji. Jeśli pytamy naszych klientów, aby dać nam kogoś innego, tym bardziej prawdopodobne będą wypełniać naszą prośbę, ale jeśli dać im jakąś premię, że będą one moitivrovat aby wykonać działanie, skuteczność tej propozycji wzrośnie wielokrotnie.

Trzecim narzędziem – SERVICE

Jako jeden z guru w sprzedaży, trzeba przekraczać oczekiwania klientów. To nie wystarczy, aby zapewnić usługi, które klient będzie się podoba, jest to niezbędne do świadczenia usługi, jakość którym klient nawet nie wie.

Dlaczego //www.amazon.com/ jednym z liderów?

Na przykład, Amazon – jeden z czołowych miejsc w sprzedaży on-line, gdy wychodzimy im żądanie nawiązania połączenia zwrotnego, zadzwoniliśmy z powrotem w czasie krótszym niż jedna sekunda. Taka szybka reakcja jeden nie oczekuje i jakie problemy są rozwiązane w wyniku tego?

1. My nie stracić klienta, jak tylko miał potrzebę natychmiast odwrócić jego wezwanie zadowolić. Sprzedawca stwierdzi się, jakie potrzeby klienta i prowadzi do zamknięcia transakcji, dopóki klient „chłodny”;

2. Klient pozostaje dobre wrażenie na temat usługi i co z opieką rozwiązywaniu jego problemów (w rzeczywistości, możemy rozwiązać swoje problemy poprzez zwiększenie konwersji naszej sprzedaży z potencjalnym klientem w prawdziwym nawróconego);

3. W przypadku gdy klient ma pytania lub wątpliwości, to liczy się szybkość.

Czy jesteś gotowy, aby być szybciej?

Zadaj sobie pytanie, w firmie, ile minut połączeń z powrotem do potencjalnego klienta? Jeśli więcej niż 30 minut, duże prawdopodobieństwo, że klient już styczność swoich konkurentów. W każdej firmie wystarczającej firmy działające w segmencie, i, co do zasady, potencjalny klient idzie do 3-5 firm, aby rozwiązać swoje problemy i, jak tylko czekać, masz jeden mniej klienta.

Co zwykle dzieje się w naszych rosyjskich firm? Pozostawienie aplikacji, nawiązaniem połączenia z prośbą, aby oddzwonić, będziemy, w najlepszym razie, przez właściwego naczelnika można dostać to, czego słuchał nas i powiedzieć, że będzie to oddzwoni najszybciej. W najgorszym przypadku – więc możemy poczekać dzień lub dwa, jeśli nasz problem wciąż pamiętać i dać nam swoją opinię w tej chwili musimy zrobić kilka połączeń do konkurencji i iść tam, gdzie mamy służył bardziej efektywnie.

Stosowania w praktyce tych prostych wskazówek, wkrótce uzyskać dodatni zwrot z ich stosowania. Jest jeszcze inny sposób na zwiększenie sprzedaży agencji nieruchomości – jest indywidualna praca z konsultantem biznesowym na rynku nieruchomości. Która metoda użyć, można wybrać. Droga pieszo!