498 Shares 3137 views

Rasa kurcząt Yurlov Crower: opis, zdjęcia, opinie

kury rasy dla mięsa i jaj kierunku są właściciele gospodarstw domowych bardzo popularne. Ptak tego gatunku zyskuje dobrą wagę. Jednak ma też wiele jaj. Skały z tej grupy w tej chwili, jest wiele. Na przykład rolnicy są często hodowane w swoich gospodarstwach Yurlov Crower kurczaka.

Trochę historii

а п орода кур юрловская голосистая была в России в XIX в. Hodowane i n Orodes kurczaki Yurlov Crower był w Rosji w XIX wieku. Jeśli chodzi o pochodzenie jego nazwy, widoki naukowcy nie zgadzają. Niektórzy uważają, że w hodowli tego ptaka udział kowala Yuriev. Inni wierzą, że tak zwane kurczęta były na cześć wsi, która po raz pierwszy i zaczął rozwodu. Faktem jest, że w okręgu Yelets Orel regionie, gdzie te kurczaki zawierają czasów starożytnych, niegdyś wieś i Yuryevo.

W hodowli ptak ten stosowane konwencjonalne miejscowe kury i koguty walki. W tej chwili rasa ta jest uważana za najstarszą w Rosji.

Yurlov kurczaki Crower Rasa: ogólny opis

Nazwa tego ptaka stanowi nie tylko miejsce jego usunięcia. Nazywany „krzykliwy” Yurlovsky zdobył bardzo głośno śpiewających samców. Głos samca tego gatunku jest naprawdę bardzo dźwięczny i skuteczne. Wcześniej Yurlovsky ptaków, między innymi, jest często używany w walki kogutów. Zwycięzcą w tym, a czasami nawet zabijanie przeciwników. Dzisiaj te rolnicy są gwałtowne konkurencji, oczywiście, nie jest spełniony. Jednak nawet dziś charakter koguty rasy Yurlovsky pozostał wojowniczy i zastraszanie.

Spójrz kurczaki Yurlovsky bardzo piękne. Tułów mają silny i dobrze zbudowany, a nogi i mocne kości. Kluczowymi elementami Yurlovsky rasy należą również:

  • długości zakrzywiony szyi;

  • Wysokie stopy;

  • masywny śródstopia;

  • nieporęczne głowy i małe dziobem;

  • małą rozpiętość;

  • rozwinięty łuku brwi.

Grzebień kury tej rasy może być kształcie liścia i rozovidnym.

kolor piór

Color Breed kurczaki Yurlov Crower często ma czarną plamkę w złocie. Z tyłu jest ptakiem z srebrzystym. Ale czasami rolnicy hodować kurczaki i Yurlovsky:

  • srebrzysty biała;

  • czerwieni i czerni;

  • czerwony z łososia.

Własna upierzenie kur tej rasy nie jest zbyt gruba i gęsta. Ogon jest jednocześnie mają długie i bujne.

wskaźniki wydajności

енится у фермеров прежде всего за то, что способна набирать очень большой вес. Rasa kurcząt Yurlov Crower c enitsya rolników przede wszystkim dlatego stanie zdobyć bardzo dużo na wadze. Masa ciała kur dorosłych wynosi zwykle 3,5-4 kg. этой породы могут весить до 4,5 кг. Mężczyźni tej rasy może ważyć do 4,5 kg. produkcja jaj u kur Yurlovsky również dość wysoki – około 160 sztuk. rocznie. Dobre opinie, to rasa rolników zasłużył i dobra płodność. Kurcząt pochodzących od 90% jaj kur. Dlatego też sadzić je dość łatwo. jaj kur niosek wymiary Yurlovsky są duże. Ważą około 70 gramów.

tam te kurczaki, między innymi, jest również jedną bardzo ciekawa legenda. Uważa się, że ich jaja mają bardzo dobry wpływ na głos śpiewaków. Wcześniej artyści często pili je przed występami. Związany z legendą, najprawdopodobniej z głośnych mężczyzn Yurlovsky.

Yurlov Crower hodować kurczaki: Rolnicy opinii

Zgłoszenie o tego ptaka od właścicieli działek domowych opracowała dobrze. Ponieważ wielu rolników są kury rasy, w porównaniu z wieloma innymi gatunkami, nie ma zbyt wielu jaj. Jednak w szczególnie niekorzystnej sytuacji ptaków Yurlovsky nosić to niemożliwe. Nie było zbyt wielu jaj są bardziej niż zrekompensowane przez ich ogromne rozmiary.

Zalety tego kur ras, wielu właścicieli gospodarstw domowych i to dobrego smaku mięsa. Według rolników, to w Yurlovsky drobiu słodszy i bardziej aromatyczne niż brojlerów.

владельцы приусадебных хозяйств чаще всего все же из-за голоса петушков. Pomimo dobrych wyników wydajności kurcząt zawierają ich właścicieli prywatnych gospodarstw domowych nadal często spowodowane głosy mężczyzn. Na tej podstawie i spróbować wybrać producentów do hodowli.

из-за имеющегося у них серьезного недостатка. Dla jaj i mięsa kurcząt chowanych stosunkowo rzadkie ze względu na ich istniejących poważnych niedociągnięć. тобы вырастить хороших производителей- петушков этой породы , молодняк приходится держать не менее чем до 9-10 месяцев. B Aby rozwijać dobre manufacturers- samce tego gatunku, młodzi ludzie muszą zachować co najmniej 9-10 miesięcy. I w wystarczająco dużych ilościach. т бором не заниматься, порода очень быстро вырождается в обычных мелких дворовых кур. Jeśli taki t bur nie rozmnażają się bardzo szybko przeradza się w zwykłych małych kurcząt stoczni.

Z grubsza to samo odnosi się do samic Yurlovsky rasy. Uruchomiony pod względem selekcji ptak zaczyna ponosić zbyt duże jaja.

Cechy obchodzi: Budka

меет, как уже упоминалось, не особенно густое оперение . Kurcząt rasy Yurlov Crower s AN i, jak już wspomniano, nie jest szczególnie gruby pierze. эти курочки переносят плохо. Dlatego te kurczaki cierpią przeziębienie. Uważa się, że są one najlepiej nadają się do uprawy w południowych regionach europejskiej części Rosji. W każdym razie, szopa na tych kurcząt należy wyposażyć ciepłe. Birdman trzeba schować wełnę mineralną, a zima ustawić w nim grzejniki.

Oczywiście, dla tych kurcząt, jak również dla innych, w oborze powinien dostarczyć podajniki i waterers. Grzędy na wysokość około 80 cm od podłogi. Dodać do nich najlepszy słupów o średnicy 40 mm. Gniazdo nadziewane ściany do gniazda poziom.

Projekt rzucić te kury powinny być takie, aby później nie miał żadnych przeciągów. Również w domu trzeba zorganizować wentylację. Podłoga w oborze pokryta miotu, zawierające torf.

Yurlovsky zawierać drób jest dozwolone tylko po piętrze. Czasami młode tego gatunku uprawiane w klatkach. Kurczęta gniazdową Yurlovsky są wolne, ponieważ mają one bardzo aktywne dyspozycji.

Niedaleko drobiu domy powinny zorganizować dość przestronne ptaszarnia. Yurlovsky kurczęta, które są w stanie chodzić, a tym bardziej chory i lepiej nadwagi.

Co do karmienia

юрловская голосистая порода кур. Dość wysoki stopień ekstrawagancji – to co odróżnia Yurlov kurczaki Crower rasy. редставленные на странице, массивность тела ее представителей демонстрируют наглядно. Fotografie itp redstavlennye na stronie, masywność ciało jego przedstawicieli wyraźnie pokazują. Stosunek dla rozwoju tych warstw jest zasadniczo taki sam jak dla hodowli mięsa drobiowego. Czyli poranne kury Yurlovsky produkować zboża. Na lunchu drobiu karmione zacieru z warzyw korzeniowych, zioła, warzywa, otręby. Noc Hen dać ziarno ponownie. Nakładać jedzenie w korycie powinien być w tym samym czasie, jak wiele kurcząt można zjeść za pół godziny. Objadać Yurlovsky ptaka, jak każdego innego mięsa i jaj, nie można. W przeciwnym razie, należy zmniejszyć szybkość kur r.

ptaki hodowlane

юрловская голосистая порода кур (описание, фото, особенности содержания были представлены вашему вниманию). Zatem, powyższy artykuł, mamy do czynienia w szczegółach, co jest Yurlov kury Crower rasy (opis, zdjęcia, posiada zawartość zaprezentowano na uwagę). Następnie, przyjrzyjmy się, jak hodować tego wspaniałego ptaka.

несушек и петушков этой породы наступает довольно-таки поздно — в 6 месяцев. Dojrzałość płciowa u kur niosek i kogutów tej rasy pochodzi dość późno – w ciągu 6 miesięcy. Yurlovsky kury nioski, w przeciwieństwie do wielu innych „naturalnych” odmian, które nie są inkubowane. Instynkt macierzyński są pozbawieni. Dlatego wzrost populacji tego ptaka tylko w inkubatorze. Tryb przy wysyłaniu piskląt w ten sposób powinny być zgodne z normą.

Istnieją kurczaków, które rozmnażają się na światła na 29-go dnia. Najlepiej nadaje się do inkubacji jaj średniej kurczaki Yurlovsky. Karmić pisklęta po raz pierwszy, posiekane jajko, twaróg lub gotowego mieszanka „Start”.

Yurlovsky hodowcy kur ukształtowany tak, że na jednego koguta miał 15-17 warstw. Yurlovsky mężczyźni są bardzo aktywne, a zatem spełniają tego warunku powinno być obowiązkowe. Jeśli kurcząt w stodole mniej kogucik z nich jest do przeszczepu. Uruchomić go w przestrzeń dla kur niosek w tym przypadku, zwykle tylko w godzinach wieczornych.

Breed kurczaki Yurlov Crower, którego treść – nie jest zazwyczaj zbyt trudne, jest jednak jedna cecha. Czasami kurki podczas kojarzenia się w lewo na boki samic zwojów (ostrogi). Jeśli takie uszkodzenia widać, powinny być leczone, na przykład za pomocą jodu i szycia. Do rana w warstwach nie wydaje, ostrogi kogut może również osłabić pliku.