97 Shares 7043 views

Motocykle z automatyczną skrzynią biegów: Honda

Choć obawy samochodowe zaczęły rozwijać automatycznych skrzyń biegów, podobny pomysł świeci producentów motocykli. Motocykle z automatyczną skrzynią biegów powinna stać się znacznie łatwiejsze, dzięki czemu rowerzysta, aby cieszyć się jazdą bez zwracania uwagi na obrotomierz.

pierwsze doświadczenia

pierwszy na świecie motocykl z automatyczną skrzynią biegów pojawił się w 1975 roku. Nowością przedstawiony przez Hondę, która ma wyprowadzić wzór na przenośniku i wydany go na rynku kanadyjskim, a także sprzedawane w Stanach Zjednoczonych. Japończycy nadzieję, że ich tworzenie, zwany Honda CB-750, powoduje niesamowite zainteresowanie wśród fanów motocykli, jednak oczekiwania nie były spełnione. Motocykle z automatyczną skrzynią biegów otrzymał wiele negatywnych opinii. Rowerzyści nie przychodzą do radości masywną przekładnią automatyczną, która jest źle służył swoją funkcję bezpośredniego i nie był naprawiany. Warto zauważyć, że podobny problem w obliczu gigantów motoryzacyjnych, które także doświadczyły trudności z niedokończonej transmisji. Większość samochodów nie byli w stanie spełnić oczekiwania kierowców, którzy dali dużo pieniędzy na „automatyczny”. Podczas gdy w ZSRR produkowany zwykłe pudełko „Dniepr” biegu motocykl, japońska firma otrzymała duże doświadczenie z automatyczną skrzynią biegów.

Powrót do automatycznej skrzyni biegów

Mimo niepowodzenia z Hondy CB-750, koncern nie jest pożegnanie na pomysł, aby stworzyć całą linię motocykli z automatyczną skrzynią biegów. Projekty zostały zamrożone i czeka na lepsze czasy, gdy automatyczna skrzynia biegów będzie w pełni rozwinięte, a jego charakterystyka przyjdzie do właściwego poziomu. Po trzech dekadach samochodów z „automatyczne” podbił światowy rynek i stały się popularne „mechanika”. Wynik ten został osiągnięty dzięki sprawnego funkcjonowania mechanizmu, co znacznie mniejsze zużycie paliwa, większa zwinność i dynamikę pojazdu.

W 2005 roku Japończycy postanowili umieścić na modelu produkcji seryjnej Honda DN-01. Ten motocykl sportowy z automatyczną skrzynią biegów stała się bardziej skuteczne niż jego poprzednik. Nowy rower otrzymał sześciobiegową automatyczną transmisję zi trzy tryby:

  • Sport.
  • Tiptronic.
  • Automatycznie.

Dla fanów silnikowych jest doskonały tryb automatyczny, który daje możliwość cieszyć się komfortową jazdę i skoncentrować się tylko na drodze. Przełącz się na sporcie, urządzenie natychmiast zmienić nie tylko dynamikę, ale także dźwięk silnika, pokazując pełny potencjał. Tryb tiptronic został zaprojektowany specjalnie dla mechaniki fanów, którzy wolą trzymać rower sportowy pod własną kontrolą.

Najlepszy w swojej klasie

Na obecnym rynku pojazdów silnikowych można znaleźć wiele modeli z automatyczną skrzynią biegów, ale Japończycy są najlepsze. Są one zaangażowane w produkcji motocykli, które są dostępne w dwóch wariantach: z transmisjami ręcznych i automatycznych. Jeśli przed „maszyna” był najmniej atrakcyjną opcją, z dużą ilością masy, nowe modele, jest cięższy niż zwykle PPC tylko 10 kg. Teraz Honda prezentuje kilka motocykli wyposażonych w „automatyczne”. Wśród nich, najlepiej jest Crosstourer, otrzymali:

  • Kształcie litery V, tom shestnadtsatiklapanny silnika 1237 cm3.
  • 130 l. a.
  • Prześwit – 18 cm.
  • Układ elektryczny rozrusznik.
  • Pojemność zbiornika paliwa 21,5 litrów.

Model ten jest nie tylko najlepiej sprzedającą, ale również najbardziej wiarygodne. Włoski specjalistów zajmujących się instalacją automatyczną skrzynią biegów na swoich rowerach, nie miało istotnego osiągnąć poziom japońskim.