273 Shares 2335 views

Sumatrzański: opis, układ rozrodczy, środowisko

Sumatran tygrysa (Panthera Tigris sumatrae) to podgatunkiem tygrysa występującego Sumatry. W tym artykule omówimy to drapieżnik będzie wiedział, jak on wygląda, gdzie mieszka, jak mnoży i tak dalej.

opis

To na jego krewnych z regionu Amur, Indie itd. Nie jest bardzo podobna. Te tygrysy nie są tak duże jak Bengalu (Indian) i gatunków Amur. Był bardzo agresywny, jak miało negatywne doświadczenia z człowiekiem.

Tygrys sumatrzański (rodzina cat) jest najmniejsze ze wszystkich jego krewnych. Różni się on od swojego zachowania i nawyków odpowiedniki, a także (nie innych kolorów, a ponadto położenie ciemnych zespołów, zwłaszcza w swojej konstrukcji).

Posiada silne kończyny. Tylne nogi są na tyle długo, że zwierzęta pomaga uczynić bardzo duże skoki. Pięć palców na przedniej i tylnej nogi – za jedyne 4 są membrana pomiędzy nimi.

U mężczyzn, na policzkach, gardła i szyi rosną bardzo długie bokobrody, które chronią twarz z gałązki i gałęzie podczas przemieszczania się przez dżunglę. Długi ogon, który służy do zrównoważenia drapieżników poprzez uruchomienie (w przypadku gwałtownych zmian kierunku), a także komunikować się z innymi osobami.

Oczy są duże, kolor oczu, okrągła źrenica. Język jest pokryty brodawkami, pomagając drapieżników zdzierać skórę i mięso swoich ofiar.

długość życia

Tygrys sumatrzański w naturze żyje do 15 lat, w niewoli, jego długość życia wynosi 20 lat.

siedlisko

Zwierzęta żyją w tropikalnej dżungli i górskich, nizinnych lasach i ślizgowych.

kolor

Głównym wzór ciało – czerwonawo-brązowy lub pomarańczowy, czarne paski. Paw paski. Szerokie pasy są bardzo zbliżone, przy czym często dwoma sąsiadami zespoły scalić. Żółta tęczówka oka, niebieski jest biały tygrys sumatrzański. Te duże koty mają białe plamy za uszami, które są drapieżnikami, podkraść się za, są fałszywe oczy.

polowanie

ambush zwierzęcy rzadko atakuje: przeważnie próbują wywęszyć zdobycz, to wymyka on wyskakuje z krzaków i rusza w pościg. Dlatego, tygrys sumatrzański małe wymiary z bardzo potężnymi łapami – to jest bardzo wygodne dla długoterminowego pościg. Okresowo, zwierzęta uruchomić na ich przeznaczenie praktycznie całej wyspie. Czy w przypadku, gdy tygrys uciekł bawoła za kilka dni! Tygrys sumatrzański jest bardzo agresywny.

Aktywne lato w zmierzchu i nocą, po południu – w zimie. Inną metodą jest polowanie zasadzkę. Tak więc atak tygrysie żerują na tylnej (gryzienie się w obszarze szyi, a tym samym złamanie kręgosłupa) oraz bok (duszące ee). Wyczerpuje do wody, jeśli to możliwe gra kopyto, tutaj ma przewagę – zwierzę jest doskonałym pływakiem.

Wciąga zdobycz w bezpiecznym miejscu, gdzie jest i zjada. Tygrys za jednym zamachem można jeść około 18 kg mięsa. Bestia po posiłku nie może jeść przez kilka dni. Uwielbia wodę – często skąpane w wodach. Komunikują się ze sobą, Tygrysy pocierać ich pyski.

reprodukcja

Niektóre osoby po urodzeniu z tygrysica lewo. Ale tygrysy Sumatran zachowują się inaczej. Zasadniczo, przyszłych ojców z „żonami” pozostają w czasie ciąży i aż do chwili, gdy młode nie będą rosły. Dopiero po tym uważać, ojciec z liści rodziny i ten tygrys nie jest już wyświetlany, dopóki ponownie nie będzie w stanie do kopulacji.

potomność

kobiety Ciąża trwa średnio 110 dni. Zwykle rodzi 2-3 kociąt. Tygrys sumatrzański otwiera oczy na dziesiąty dzień. Do ośmiu tygodni kocięta pić wyłącznie mlekiem matki, po czym zaczyna się zwabić różnorodnych pokarmów stałych. Cubs 2 miesiące zaczynają opuszczać swojego legowiska. Zatem laktacji trwa około sześciu miesięcy. Jednocześnie zaczną chodzić z matką na polowanie. Mała młode matki nie zostawił dopóki nie mogą polować na swoich własnych (około 18 miesięcy).

Młode szczeniaki do opuszczenia terytorium ojca (tygrys zajmuje tylko samice, gdy są zajęte o tym). Zaczynają niezależne dorosłe życie, młoda tygrysica, gdy jest o wiele łatwiej niż mężczyźni. Ostatnim zostawić pustego terenu lub pcheł otvoovyvayut przed Tygrysów. Okresowo, żyją długo niezauważona na terytorium przeciwnika, zaś po starszej, jej otvoovyvayut.

Są chwile, kiedy mężczyźni terytorium podejmowane nawet w ich rodzimych przodków. Kiedy w końcu znaleźć miejsce, to jest znakowany Tygrysów w moczu. W rok później, są gotowe do kopulacji zatem zacząć aktywnie zaangażować młodych samic. kiwać, że ich wydobycie aromatu, gry i wieczorne znaków wywoławczych ryk. Tak więc nowa generacja zaczyna swoje życie. Sześć miesięcy później, są młode, a potem wszystko zaczyna się od nowa.

Okresowo, że mężczyźni muszą walczyć o samice. Takie walki są imponujące: głośny ryk zwierząt, ich podwyżki wełny, błyszczące oczy, że mężczyźni pokonać nawzajem przednie łapy i zrobić skoki. W ten sposób przechodzi sezon bitwa okres par kończąc.

Stan ludności

Ten podgatunek pozostaje na krawędzi wymarcia. Mieszkania tylko na temat. Sumatra, zwierzęta nie są zdolne do replikacji w innych regionach. Do tej pory, mają około 600 zwierząt, zwierzę wykorzystuje kilka cyrku. Tygrys sumatrzański są zagrożone ze względu na kłusownictwo, utrata miejsc ich stałego siedliska (wzrost w plantacje palmy olejowej, drewna do drewna i przemysłu celulozowo-papierniczego, konfliktów z ludźmi i fragmentacji siedlisk).