264 Shares 9280 views

Agronomia plan uprawy warzyw: Cechy, technologii i przeglądach

techniki hodowli określone zestaw środków, mających na celu uzyskanie wysokiej wydajności upraw rolnych. wzrost i rozwój roślin odbywa się w ciągłym wpływem środowiska. Niektóre warunki mogą ograniczać te procesy, z drugiej – w celu przyspieszenia. To, co jest brane pod uwagę przy projektowaniu żadnego agrotechnicznych plan.

Jakie konkretne działania mogą być prowadzone

Dla każdej specyficznej kultury jest zwykle opracowany odrębny plan Agronomii. Dla większości roślin, obejmuje następujące działania:

 • uprawy. Przed posadzeniem każdej kulturze roślinny gleby na polu, w szklarni lub w łóżkach należy poluzować i wyrównane.

 • Nawożenie. Dla wzrostu i rozwoju roślin potrzebują składników odżywczych. uprawy roślinne mogą być wprowadzane zarówno nawozy mineralne i organiczne.

 • Wytwarzanie substancji do szczepienia. Podstawowym celem tego sposobu postępowania jest zwiększenie zdolności kiełkowania i zmniejszenie chorób roślin.

 • Siewu i sadzenia. W tym przypadku, nasiona należy przestrzegać technologii dystrybucji w ziemi (głębokość, odległość między roślinami i tak dalej.).

 • Opieki w okresie wegetacji. Aby uzyskać dobry rośliny uprawne powinny być luźne, chwastów i oczywiście woda.

 • Zbioru. Dojrzałe warzywa potrzebują czasu, aby zebrać i odpowiednio przygotować do przechowywania.

Ponadto, każdy plan rolno-techniczny został opracowany zgodnie z zasadami naprzemiennie różnych kultur. Zwiększa to wydajność i znacznie zmniejsza częstość infekcji chorobami zakaźnymi roślin.

Podstawowa technologia uprawy roślin warzywnych

Istnieje kilka metod pielęgnacji roślin z tej grupy. Przede wszystkim uprawianych roślin warzywnych są:

 • w otwartym polu;

 • w szklarniach i szklarniach.

Dla jednej i tej samej kultury mogą być wykorzystane, a ona i innych technik. Aby uprawiać warzywa w szklarniach jest trudniejsze, ale możliwe jest uzyskanie wydajności zarówno latem jak i zimą.

Korzystanie z technologii

Może być również przygotowany agrotechnicznych planu zmechanizowanej technologii upraw i konwencjonalne. Druga metoda wykorzystuje wczasowiczów na małych obszarach podmiejskich częściej. W tym przypadku, zazwyczaj tylko do sadzenia ziemniaków zmechanizowane (masa orce). Na farmach większość działań związanych z opieką roślin odbywa się za pomocą techniki. Dotyczy to, na przykład, procedury, takie jak orki, pielenie, podlewanie, pielenia, a czasem rzeczywisty samego zbioru.

Podzielony technologia uprawy roślin, jak intensywne i rozległe. W pierwszym przypadku, nacisk kładzie się na korzystanie z bardziej zaawansowanych technologii, doskonalenie metod organizacji pracy, i tak dalej. D. Rozbudowane technologie wymagają przede wszystkim zwiększenia obszarów uprawnych, a także przyciągnięcie dodatkowej pracy.

Właściwości pielęgnacyjne

Oczywiście, agro-techniczny plan na uprawę roślin warzywnych powinny być dostosowane do ich funkcji biologicznych. Jak dbać o rośliny bierze pod uwagę przede wszystkim, do którego dana grupa należą. Warzywa są podzielone w następujący sposób:

 • Średnia długość życia. W związku z tym, istnieje jedno, dwu i wieloletnie rośliny.

 • W odniesieniu do ogrzewania. Najprostszym sposobem, aby opracować plan, agro-techniczne do kultury Hardy. Takie rośliny są w stanie rozwijać się w temperaturze w zakresie od 1 ° i łatwe do zamrażania do -10 ° C. Zimno hodowli kiełkować w temperaturze 2-5 ° C. Jednak te warzywa są zwykle niezbyt dobrze tolerowane t zwiększenie więcej niż 25 stopni. rośliny ciepłolubne stanowią dużą część uprawianych w tej chwili. Idą do wzrostu temperatury 12-15 stopni. Istnieje również kultury odporne na ciepło.

 • W odniesieniu do światła. W tym przypadku, wszystkie warzywa są podzielone na bardzo wymagający, mniej wymagający i mało wymagające.

 • W odniesieniu do wilgotności. Większość upraw warzywnych wymagają częstego podlewania. Nie zbyt wymagający na wilgoć, to tylko niektóre rośliny strączkowe, warzywa korzeniowe i melony.

Są też inne objawy, jak również metody klasyfikacji warzyw. W każdym razie, właściwości biologiczne roślin mogą mieć wpływ takie czynniki, jak terminy sadzenia, wybór nawozów, układ i tak dalej. D.

płodozmian

Plan agronomia produkcji roślinnej w dużych gospodarstwach lub na małych obszarach podmiejskich, powinny być sporządzone z uwzględnieniem tym okresowości lądowania roślin różnych gatunków. Na przykład, nie jest to zalecane, aby kultywować tę samą kulturę od kilku lat w tym samym miejscu. Rośliny spożywania różnych rodzajów gleby i gromadzą się na zielone części pierwiastków śladowych w nierównych proporcjach. Dlatego też, gdy uprawia się w jednym miejscu przez dłuższy czas jednej kultury nastąpił gwałtowny ubytek gleby.

To samo odnosi się do infekcji. Każda grupa roślin, są najczęstszymi chorobami i ich „własne” szkodniki. Aby nie gromadzą się w glebie, na przykład, duża ilość zarodników grzybów, larw i t. D., produkowanemu płodozmianu.

Plan agronomia na uprawę fasoli

W porządku, że czytelnik może uzyskać wizualny pojęcia co rolnictwie, zwana dalej w skrócie rozważyć, zgodnie z zasadami higieny wykonywane fasoli.

Przy sporządzaniu planu uprawie tej rośliny należy najpierw przypomnieć, że najlepiej jest sadzić po ogórki, pomidory, ziemniaki i kapusta. W przeciwieństwie do grochu, fasoli, w razie potrzeby, można sadzić nawet po strączkowych. Ziarna siewne są zwykle umieszczone w odległości około 15-20 cm w rzędzie i 45-50 cm pomiędzy rzędami. Kopania jesienią i jest pożądane, aby superfosfatu w ilości 40 g na 1 m2. Słabą sprężynę gleby przed sadzeniem, ponadto wytwarzanie pełnego nawozu (70 g / m 2). Karmić fasolę zbyt dużo azotu nie mogą być wykorzystane. Może to prowadzić do obniżenia wydajności.

Kiedy rośnie tej rośliny jest również ważne, aby przestrzegać technologii nawadniania. Jeśli zaczniesz zwilżyć glebę pod fasoli zbyt wcześnie, rośliny mogą odpadać jajnika. Latem, gdy ziarna są podlewane oszczędnie, przeważnie tylko w czasie suszy.

Recenzje różnych metod uprawy roślin

Dla każdego konkretnego kultur roślinnych w różnym czasie został opracowany wiele specjalnych technik rolniczych. Wiele z nich zostały z powodzeniem wykorzystane jako letnich mieszkańców na terenach prywatnych i dużych gospodarstw. Bardzo dobre opinie są, na przykład, o rosnących praktyk wąskie grzbiety, opracowany przez dr Mittlaydera. Jak wielu producentów krajowych, jego stosowanie może zwiększyć wydajność o prawie połowę. W tym samym czasie, i warzywa rosną bardzo duże.

Również dobre opinie od tych, którzy są zaangażowani w uprawach, plan rolno-techniczny zdobył uprawy warzyw na Jevonsa. Ten doświadczony ogrodnik radzi stosować nawozy z bakterii tlenowych i sadzić rośliny w sposób rozłożony w czasie. Według niektórych plantatorów, Jevons wykorzystaniem technologii może zwiększyć wydajność Warzywnictwa niemal się podwoiła.

Oczywiście, nie ma zbyt dobrych opinii o wszelkiego rodzaju precyzyjnych technologii uprawy roślin w tej grupie. Niektórzy ogrodnicy uważają, że każda taka technika ma zastosowanie tylko do tej konkretnej dziedzinie, do konkretnych warunków klimatycznych i odmian. Takie hodowcy wolą rozwijać swoje własne metody uprawy ogórków, pomidorów, kukurydzy, marchew, buraki i tak dalej. D.

Jak rosną rośliny w szkółce leśnej

Na podstawie tego, jakie czynniki opracowali plan opieki dla upraw warzywnych, jesteśmy znaleziony. Inne rośliny mogą być uprawiane na bardziej złożonych lub prostszej technologii. Na przykład, planowanie działalności rolniczej w szkółkach leśnych jest jednocześnie dla kilku dziedzinach. W takiej przedmieszki plantacji gospodarstwa siewek w tym samym wieku. Takie pole układa się raz na kilka lat i nie ma rotacji. Pozostałe plantacje są tradycyjnie zwane „szkoły”. Na każdej z nich może być uprawiana drzew i krzewów różnych gatunków określono szczepienie tereny zielone i tak dalej. D. Organizacja terenu przedszkola sama koniecznie opracowany układ dróg dojazdowych, rośliny pyłoszczelne, zabudowania gospodarskie, i tak dalej. D.

wniosek

Tak więc, mamy ze sobą okazało się, że ten rolno-techniczny plan uprawa. Jest to przede wszystkim uporządkowany i kompleksowa realizacja projektów różnego rodzaju działań mających na celu uzyskanie możliwie najwyższych plonów warzyw. Istnieją ogólne zasady dotyczące produkcji roślin w tej grupie. Jednak dla każdej kultury, pod względem jego właściwości biologicznych, rozwinął swój własny plan.