400 Shares 3209 views

Socket 775. Najbardziej wydajny procesor na Socket 775

Stale rozwijających się technologii na rynku części komputerowych i oprogramowania doprowadziły do tego, że wielu właścicieli systemów z platformy, która posiada gniazdo 775, zaczęli dostrzegać, że komputer jest wolniejszy zadania produkcyjne. Oczywiście, specjaliści IT zaleci użytkownikowi kupić mocniejszy procesor działa na nowej platformie. To tylko dla jego wydajność potrzebują właściwej płyty głównej i pamięci RAM, a to dodatkowy koszt. W tym artykule, czytelnik dowie się o inne funkcje przyspieszyć komputer i równocześnie i zapoznania się z najbardziej popularnych platform na świecie, jego właściwości i możliwości.

Dziwne technologia Intel

Natychmiast należy zauważyć, że liczba 775 w imieniu gniazda określa liczbę kontaktów między procesorem a płytą główną. Jeśli chcesz, użytkownik może sprawdzić to poprzez usunięcie procesora i liczone na płycie głównej gniazda liczbę stóp kontaktowych. Z boku wygląda świetnie, zwłaszcza po producenta wniosków o pełnej zamienności procesorów Socket 775.

To tylko w pracy, gdy użytkownik chce zainstalować mocniejszy procesor który obsługuje odpowiednią platformę, okazuje się, że procesor płyta po prostu nie widać. I żadne aktualizacje oprogramowania nie są w stanie rozwiązać problemu. W szczegółowej analizy problemu, kupujący zapoznania się ze specyfikacją płyty głównej pod Socket 775. Które procesory są obsługiwane przez nią producent opisuje jedynie na oficjalnej stronie internetowej. Specjaliści w nim, to podejście producenta jest uważany przebiegły, ponieważ często jest to dla procesora uaktualnienia muszą być zmieniane wraz z płytą główną.

Procesory zróżnicowanie pod Socket 775

Obsługuje wszystkie istniejące procesory pod uwagę tylko jedno gniazdo płyty głównej jest to możliwe, ale mało prawdopodobne. Po pierwsze, urządzenie uniwersalne będą miały odpowiednią zawyżoną, a nie każdy potencjalny nabywca będzie odwołać. Po drugie, polityka firmy Intel nie pozwala na wykorzystanie wszystkich dostępnych technologii na jednej platformie. W związku z tym ważne jest, aby nie mieć informacje na temat tego, jakie procesory pasują do gniazda płyty głównej 775 i jakie możliwości otwarta technologia obsługiwane przez płytę główną. Zgodność się dzieje na poziomie wytwarzania kryształów i ich wydajności.

  1. Jednojądrzastych procesory Pentium i Celeron taktowany 2,66-3,88 gigaherca uruchomione na magistrali 533-800 megaherców.
  2. platform wielordzeniowych o niskim zużyciu energii, ograniczony do 3,2 GHz.
  3. Kategoria przejście potężne procesory o częstotliwości 2.8-3.8 GHz z dwóch rdzeni fizycznych i wysokiej częstotliwości magistrali (800-1333 MHz).
  4. procesorów serwerowych z wieloma rdzeniami (Xeon i ekstremalnych) do użytku profesjonalnego.

Funkcje platformy

Szybkość wymiany danych w zakres 533-1600 MHz, jest głównym kryterium, platforma odpowiedzialna za wydajność. Odpowiednio, każde wspomnienie, który istnieje na rynku interfejs pamięci DDR2, obsługiwane przez system. Wirtualizacja fizycznych rdzeni z Hyper Threading jest wymagane poprawia wydajność platformy (choć nie wszystkie procesory są obsługiwane). Mając wszystkie niezbędne instrukcje i wsparcie dla systemów 64-bitowych, kryształ jest kluczem do uruchomienia dowolnego istniejącej aplikacji na świecie.

Istnieją, oczywiście, i negatywne strony w platformie. Na przykład, najbardziej wydajny procesor na Socket 775 ma duże straty mocy. Dlatego klienci mają kupić potężny system chłodzenia dla takiej platformy. Wady to procesor i instalator na płycie głównej. Producent postawił nogi kontaktowe znajdują się na płycie głównej, a są one łatwo złamać lub zgiąć nieudolnych działań użytkowników.

Tylko powyższe gwiazdek

Oczywiście, wielu potencjalnych nabywców są pewni, że najbardziej wydajny procesor na Socket 775 – to Intel Core Quad, ma 4 rdzenie fizyczne. Jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium „cena-jakość”, to tak. Jednak testy przeprowadzone w laboratoriach pokazują, że obliczenia matematyczne są lepiej na procesorach serwerowych. W związku z powyższym, a także w grach ich wydajność będzie lepsza niż przedstawicieli linii Quad. Ale to nie znaczy, że to tani przykład 4-rdzeniowy może zostać umorzone.

Górny segment kryształów, jest obliczana na Socket 775, jest w stanie przewyższyć wydajność wszystkich członków procesorów niszowych budżet utworzonych później na platformie gniazdem 1156 (jest to Core i3).

Producenci gry marketingowe

Reklama w mediach zapewnia, że wszyscy użytkownicy są stale aktualizowane oprogramowanie wymaga wysokiej wydajności komputera. I dotyczy to również programów i gier. W tej chwili takie stwierdzenia są skierowane do wszystkich właścicieli platform opartych na Socket 775. Co procesory nadają się do oprogramowania, jak pokazuje praktyka, nie rozwiąże, Intel, a programiści. Ich zainteresowanie w tym, że nowy produkt uzyskał dużą liczbę użytkowników (jak zwykle). W związku z tym, że koncentrują się na popularnych platformach, które najbardziej na świecie.

Dwa rdzenie fizyczne, 4 GB pamięci RAM i pojemny dysk twardy (grafika i wydajność, jeśli chodzi o gry) są podstawowe kryteria dla wszystkich dostępnych na rynku oprogramowania. Okazuje się, że właściciele platform z Socket 775 są w korzystnej sytuacji, że nie ma sensu kupować drogiego sprzętu. Przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat.

Co zyskuje kupującego?

Głównym kryterium przy zakupie części komputerowych jest ich koszt. Na pewno, nie każdy kupujący może sobie pozwolić na zakup najlepszego procesora w gnieździe 775. Przy wyborze komponentów do jednostki systemowej, wielu potencjalnych nabywców poszukiwać kryteriów harmonia „cena-jakość”. Na tym etapie, wielu specjalistów IT polecam spojrzeć na drogiej płyty głównej, który może pracować z dowolnym procesorem Intel lineup dla tej platformy. Kryształ jest tani zakup.

W przyszłości właściciel komputera nie czyni wiele wysiłku, aby kupić potężny procesor do gier z wieloma rdzeniami na rynku wtórnym oraz do aktualizacji systemu. Jak pokazuje praktyka, to rozwiązanie pozwoli użytkownikowi bez dużych nakładów inwestycyjnych, aby mieć pod ręką raczej produkcyjnej platformy.

zamiatanie stereotypy

Dostępne na rynku nowe procesory Intel 3-5 pokolenia (G Pentium, Core i3 / i5) obiecują przyszłego właściciela wysokiej wydajności w grach i oprogramowaniu. Wielu entuzjastów przeprowadzone testy pokazują, że nowe kryształy wykazać najwyższe stawki. Porównanie jest wykonany z tego samego zawodnika platformach AMD, ale górna procesor w gnieździe 775 jest całkowicie ignorowany. Takie badania prowadzi wielu użytkowników, aby sądzić, że starają się oszukać, zmuszając do zakupu drogiego sprzętu.

A skoro mówimy o modernizacji, to nie jest prywatna metoda obliczania zmiany platformy. Jej istota polega na tym, że efektywny wzrost wydajności jest obserwowana tylko w pokoleniu. W tym przypadku, platforma o Socket 775 i typ bieg pamięci DDR2, zaleca się, aby przejść do systemu stworzonego przez technologię DDR4.

Konkludując

Jak widać z badań, gniazdo 775 jest dość wydajna platforma, która ma potencjał, a zatem i najbliższej przyszłości. Odpisać technologię dziesięcioletnią z rachunków jest zbyt wcześnie. Jednak dotyczy to tylko właściciele komputerów gniazda procesora 775. Reszta jest, kto chce kupić swój pierwszy komputer, zaleca się, aby dać pierwszeństwo do nowych platform, jak starej technologii z wieloletnim traci swoje znaczenie i stopniowo porzucić swoje pozycje w ciągu najbliższych kilku lat.