318 Shares 5008 views

Jak radzić sobie z zazdrością – Wskazówki dla codziennego

Jeśli miłość jest najbardziej tajemniczy sens, przychodzi do nas z nikąd, a czasem odchodząc do nikąd, to zazdrość mają bardzo specyficzną pozycję i przyczyny. Oraz od siły i pasji przejawów zazdrości czasami może prześcignąć i najgłębszych doświadczeń miłosnych.

Psychologowie dzielą ten stan emocjonalny w kategoriach: mężczyzna, kobieta zazdrość zazdrość, rywalizacja rodzeństwa. Każdy typ – jego geneza i sposoby rozwiązywania problemów. Łączy je to wspólna manifestacja mechanizmu: podejrzenie konkretnych osób lub jednej osoby, psychologiczny moment wybuchu i jako wynik, złość, niechęć, pragnienie zemsty, gniewu, a nawet nienawiści. Dlatego warto zastanowić się, jak radzić sobie z zazdrością, źródło wielu problemów i kłopotów.

Powodem zazdrości

Co dziwne, ale człowiek może zacząć być zazdrosny o swoją kobietę, bez żadnej zrozumiałej przyczyny. Powodem może służyć wszystko – „ekstra” dziesięć minut do dziewczyny lub żony powiedziała przez telefon z matką, a nie działa na oślep do kuchni, aby rozgrzać kolację. Niespodziewany spotkanie ze swoją dziewczyną z jej byłym chłopakiem czy starego znajomego, a ich rozmowy w ciepłych, przyjemnych kolorach. Ożywiona atmosfera „dziewczęce” spotkania, z którego jest ono zwrócone w pogodnym nastroju, w którym rzadko zdarza się, by być blisko niego. Ale nigdy nic nie wiadomo! Najważniejsze tutaj – poczucie zaborczości. Mężczyźni i nie ukrywam tego. Oni – właściciele przez naturę, są przekazywane im przez ich przodkowie miliony lat temu mieszkali w jaskiniach, a silny klub wita każdego, kto zbliżył się do niebezpiecznej odległości od ich domu, górnictwa lub kobiet i dzieci. Pojęcie „kopalni – nie dotykać” jest tak zakorzenione w ich psychologii, że żadna z lekcji dobrych manier i uprzejmości nie może wyeliminowania go całkowicie. nie, nie dlatego, że tak i czai się pod płaszczykiem dobrych manier w inteligentnej, wykształconych, inteligentnych ludzi dzikich, rozwścieczony Otello.

Nawiasem mówiąc, psychologowie zwrócić uwagę na ten szczegół: mężczyzna zazdrość i objawy jego przejawy są często zależne od nastroju. Kiedy człowiek jest w dobrym nastroju, nie głód, spali, itd., A potem spokojnie reaguje na wiele bodźców, z którego w innym państwie bez wahania do zaakceptowania „mordobitie” domniemanego rywala i „przesłuchań” hipotetyczny „izmenschitsa” ,

Nie zapominaj, że psychologiczna relacja w parze, mikroklimat również może wywołać męską zazdrość. Spadek zainteresowania lub chłodzenie emocji, pociąg seksualny, wygląd kobiecych nowych zainteresowań i hobby, praca, kariera, czy narodziny dziecka – i że człowiek nie czuje się dziedziczenia, opuszczone i zapomniane, więc … Tak, tak, dostaje zazdrosny. A jeśli on ma niską samoocenę, kompleksy i zwątpienia, niewielką pensję, a nawet żadnych „minusy” (co on i głowa i akcji), tym bardziej żyzna gleba dla scen skandali i trudne do znalezienia.

Działa na robaki

Jak radzić sobie z zazdrością, gdy zaczęła zachwiania relacji jak rdza, niszczy żelazo? Proste pytanie, prosta odpowiedź, panaceum na niego nie istnieje, ale ogólna metoda leczenia, oczywiście, można poćwiczyć. Dlaczego jest leczenie? Bo zazdrości – rodzaj patologii, objawy niestabilności psychicznej osobowości, nadmierna agresywność wielką siłą niszczącą, w której stosunki luki jest niemal nieuniknione. I konwencjonalnych oświadczenie mądrość „zazdrosny – oznacza miłość” już dawno przeszła w alogisms kategorii i pozostałości z przeszłości.

Tak że możemy doradzić zazdrosny i ich połówki? Choroba jest zawsze łatwiej zapobiegać. Dlatego też, jeśli zauważyłeś człowieka na jego maniery Othello, myśleć z wyprzedzeniem, jak radzić sobie z zazdrością i lubi kierować swoje emocje w jego spokojnym przebiegu. Przede wszystkim, musimy starać się nie sprowokować wybuch, aby zgasić je u nasady, nie stosuje się powód. To kultywuje w człowieku poczucie pewności siebie i samowystarczalności. Wykonywać więcej i, co najważniejsze, szczerość, szacunek dla niego, aby skonsultować się z nim i słuchać jego opinii. Generalnie, ciepło i szczerość w relacjach więcej nigdzie nie przeszkadzając nikomu!

Ale człowiek musi pracować na siebie, bo jak radzić sobie z zazdrością – jego problem, jeśli bierze to zazdrość. Przede wszystkim powinniśmy ufać kobiecie, którą kocha bardziej. Rozumiem, że to jest – nie jest rzeczą, lecz istotą żywą i wolna istota. A jeśli jest – do ciebie, to jej wolny wybór, aby dokonać świadomego, mocne, prawdziwe, zaprojektowany przez wiele lat życia razem szczęśliwi.