650 Shares 7639 views

Hot wędzenie ryb

Ryby – bardzo przydatne i smaczny produkt, i ryby wędzone – robi delikatność.

Jest zimno i gorąco wędzenie ryb. Natura tych procesów jest odzwierciedlone w tytule: gorący dym Ryba przetwarza (170 ° C), Cold wędzone sam – zimno (20 do 40 ° C). A jeśli będzie palił sporo godzin, czasem jest to konieczne dla zimnych dni.

W celu wytworzenia gorącego wędzenia ryb, najlepiej jest wybrać rybę z dość przetargu ciele – średnia gruby lub chudy (hot metoda jest ogólnie częściej stosowane do produktów o niskiej zawartości tłuszczu), chociaż można go dostać i tłuszcz, takich jak trądzik. Podobnie wędzona ryba jesiotr, łosoś rodziny, ASP, leszcze, Whitefish, śledź, okoń morski, dorsz. Pyszne także małe ryby (śledź, sieja, szprot). Jeden niewygodny czuły wędzona ryba – produkt niestabilny, długie przechowywanie nie podlega. Hot wędzenie ryb jest produkowany w specjalnych wędzarni, które są proste lub złożone, w tym celu można również użyć piec willa kominowego. Jednakże największe korzyści lampa oleju, który jest umieszczony na zboczu brudu z złomu. Po pierwsze, konieczne jest wykopać mały otwór – dwie stopy głębokości i szerokości. Z góry należy umieścić kilkunastu cienkich patyczków do nich – przygotowaną rybę. Należy umieścić poziomo: tak będzie mniej tłuszczu wypływać. Wewnątrz palacz powinien rozpalać osika, brzoza, olcha drewno opałowe, tak że palili więcej niż spalone. Jest stale monitorowane w celu zapewnienia, że dym był gorący i gęsty. Okresowo, ryby trzeba skręcić z boku na bok, z tyłu jamy brzusznej.

Próbka jest określana gotowości podczas rozłączania połówek ryb. Jeśli nie ma krwi wokół kręgosłupa, skóra jest łatwy w tyle, istnieje pewna ilość soku pomiędzy mięsa i skóry, to znaczy, że produkt jest gotowy. Ryby będą miały kolor złoto-brązowy i przyjemny aromat.

Hot wędzenie ryb może być również przeprowadzona na stosie w szczelinie między skałami. W tym przypadku, ryby powinny być nawleczone na długie gałązki i ustawić w pobliżu ognia, zawsze z wiatrem. Nadal możliwe jest, aby zawiesić go w sieciach z owoców lub warzyw. Stawką jest niezbędne do zapłonu suchego drzewa osika lub olcha, następnie położyć surowe gałęzie, bylicy, słomy żytniej. Wzdęcia powinna wynosić od jednego do trzech godzin.

Świeże ryby powinny być jasne, z łusek, umyć, jelitach. Następnie konieczne jest dodanie soli: Zetrzeć pierwszy poza i następnie wewnątrz – pod skrzela i wzdłuż nacięcia. Solone ryby leżał więc brzuch w koszu i pozostawić na 8-10 godzin, możliwe jest na noc. Rano nawleczone przez skrzela na sznurku i spędzać czas na wiatr i słońce. Duże ryby lepiej wstawić spacer z kijami w brzuchu. Suszenie trwa 3-4 godzin. Następnie gorący wędzenie ryb wymuszony sposób.

Na dole palacz powinien być umieszczony na 2-3 garść cienkich suchych gałązek i umieścić na wierzchu kawałki drewna lub gałęzi. Następnie umieścić grill z pokrywą wędzarnia ryb z pokrywką, umieścić w ogniu i otoczony wokół drewna.

Po 20 minutach wędzarni usunąć przed ogniem, dają się do ochłodzenia przez około 5-10 minut, bez pokrywy. Tak więc nie jest gorąco palenia ryby przyspieszony sposób.

Jednakże, jeśli nie są w stanie palić w naturze ryby i jeść to jak delikatność, polubisz ryby wędzone w Aerogrill. Wymaga to dwóch ciałko słodkowodne ryby (okoń, szczupaki, Asp, karp), sól z jabłek lub olcha wióry.

Ryby powinny być wypatroszone i umyte. Następnie ruszt sól, pokrywę i przytrzymaj przez 3 godziny w temperaturze pokojowej. Następnie umieścić na grillu aerogrill umieścić swoje żetony na dole i posypać je lekko wodą.

ryby Aerogrill konieczne około pół godziny dymu przy dużych prędkościach wentylatora, a w temperaturze 210 ° C