874 Shares 3602 views

W niektórych przypadkach możliwy zwrot podatku dochodowego

Wszyscy wiemy, że każdy urzędnik wynagrodzenia płacimy stan 13% jego wartości. To znaczy, gdy pensja 20 tys. Rubli, nasz podatek dochodowy wynosi 2 600. Bon, oczywiście, nie jest wystarczające. Chciałbym dostać wszystko, co należne za pracę. Okazuje się, że zwrot podatku dochodowego Real. Oczywiście, wszystko zapłacił za długotrwałej pracy nie wróci, ale przynajmniej część kwoty będzie na koncie bankowym. Teraz szczegóły, jak to jest możliwe.

Stan wraca do obywateli 13% kosztów szkolenia, leczenia, mieszkaniach, dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego. Odbywa się to pod warunkiem, że obywatel płaci podatku dochodowego. Właściwie, to sprawiło, że zwrot podatku dochodowego zapłaconego w czasie wydatków wymienionych powyżej. Każdy przypadek wymaga szczególnej uwagi.

odliczenie społeczna

Jeśli obywatel przez rok pracował, podatki dochodowe płacone prawidłowo i równocześnie uczył, ma prawo być przyznane odliczenie społecznej. Polega ona na zmniejszenie podstawy opodatkowania (np. E. Na wynagrodzeń rok), z którą ma zapłacić 13%. Na przykład, pensja wynosiła 200 000. W typowym przypadku, podatek dochodowy będzie wynosić 26 000 rubli. Jeżeli równolegle ciągu roku nie został zapłacony koszt 40 000 szkoleń i ubiegać się o odliczenie społecznego, podatek musi być nie 200 tysięcy, a wraz z 160 000 do zapłaty, i będzie to 20 800. nadpłaconego 5200 inspekcja podatkowa listy konto bankowe po sprawdzeniu wszystkich dokumentów.

Warto wspomnieć o refundację podatku dochodowego jest możliwe tylko do pewnej wysokości. Maksymalna możliwa do odliczenia od podatku szkoleń nie przekracza 120 tys. Rubli. Oznacza to, że największa ilość, która może powrócić do roku 15 600 rubli. Wszystko to jest wydawane w nadmiarze tej kwoty nie będą zwracane.

Rodzice mogą również odzyskać część kosztów wychowania dziecka. Ale w tym przypadku, limit odliczeń – 50 000 rubli, czyli ewentualny zwrot podatku dochodowego tylko w wysokości 6 500 rubli rocznie. Ponadto należy stwierdzić, że zwrot podatku może być co roku przez cały okres studiów we wszystkich instytucjach edukacyjnych, czy mają pozwolenie na prowadzenie działalności.

Wszystko to ma zastosowanie do innych rodzajów odliczeń społecznego: ubezpieczenie emerytalne, leczenie. Tylko odwołany próg 50 000 do płacenia za usługi bliskiego krewnego. Maximum, w każdym przypadku, wynosi 120 tysięcy złotych. Wyjątkiem jest kosztowna obróbka. Nie ma maksimum, a lista takich usług jest określana przez rząd.

odliczenie podatku po zakupie mieszkania

Nie mniej popularne i użyteczne jest zwrot podatku dochodowego przy zakupie mieszkania lub tzw odliczenia nieruchomości. Jest on wyposażony gdy budynek mieszkalny obywatel został zakupiony. rozciąga się również do budowy domu, zakup materiałów budowlanych i napraw. Przyznane tylko raz w życiu, a po zakupie innego mieszkania niemożliwe.

Maksymalna kwota odliczenia w przypadku dwóch milionów rubli. Tak więc, jeśli mieszkanie jest warte 3 miliony. Powróci jeszcze tylko 260.000. Zastosuj obywatel ma prawo do każdego roku aż do czasu, gdy nie zwróci całą kwotę.

Oto przykład. Pensja wynosi 400 tys. Rubli. Podatek wynosi 52 000 rubli. Koszt mieszkania wynosi 1 mln. Całkowity powrót jest 130 tys. W ciągu jednego roku, nie zostanie zwrócona kwota ta. Oznacza to, że dokumenty dotyczące zwrotu podatku dochodowego muszą złożyć kilka razy. Na pierwszym i drugim roku powróci do 52 tysięcy rubli, a na trzecim roku – pozostałe 26 tysięcy rubli.