457 Shares 4996 views

"Epigen": recenzje, analogi, instrukcje użycia i ceny

Skutecznym leczeniem przeciwwirusowym i profilaktyką, która pozwala zwalczać zakażenia wirusem herpeswirusa, półpasiec, niespecyficzne zapalenie okrężnicy i vaginosis, zakażenie brodawczaka, jest lekiem "Epigen". Opinie pacjentów wskazują, że leki pomagają pozbyć się dyskomfortu w okolicy narządów płciowych, są stosowane w leczeniu erozji szyjnej.

Skład i forma uwalniania

Lek jest wytwarzany w postaci aerozolu (żelu) przeznaczony do użytku lokalnego i zewnętrznego. Produkt znajduje się w fiolkach, wyposażonym w dyszę do pochwy. Składnikiem aktywnym jest kwas glicerydowy. Składniki pomocnicze obejmują glikol propylenowy, tween-80, kwas foliowy, kwas askorbinowy, kwas fumarowy, kwas maleinowy.

Właściwości farmakologiczne

Ze względu na obecność kwasu glicerynowego, który jest ekstrahowany z korzenia lukrecji, preparat "Epigen" (opinie powiedzieć to) ma właściwości immunomodulacyjne, przeciwprystaliczne, regeneracyjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe.

Lek uszkadza RNA i DNA wielu wirusów (varicella, opryszczka prosta, różne wirusy brodawczaka, wirus cytomegalii). Działanie przeciwwirusowe środka jest związane z wskazaniami interferonu. Lek powoduje replikację wirusa we wczesnych stadiach. Powoduje to w wyniku selektywnego zależnego od dawki spowolnienia kinazy fosforylacyjnej P.

Lek, oddziałujący ze strukturą wirusa, zmienia fazy ich cyklu, powodując nieodwracalną inaktywację cząstek wirusa, które są w stanie wolnym. Środek blokuje przenikanie białek wirusowych do komórki, zakłócając zdolność drobnoustrojów do syntezy nowych cząstek wirusa. Lek ma właściwości immunomodulacyjne i przeciwzapalne. Spowalnia działanie i tworzenie się fosfolipazy i prostaglandyn w makrofagach aktywnych w otłuszczeniu, przyspiesza przemieszczanie się leukocytów do dotkniętego obszaru, aktywuje zależne od tlenu mechanizmy fagocytozy.

Lek ma działanie chroniące membranę, redukuje intensywność utleniania lipidów poprzez wiązanie toksycznych produktów utleniających i wolnych rodników. Właściwości regeneracyjne związane są z poprawą regeneracji błon śluzowych i skóry.

Lek "Epigen" – intymna aerozol (opinie potwierdzają ten fakt), bardzo wygodna w użyciu, a jej działanie zaczyna się od pierwszych sekund po nawadnianiu. Substancja czynna, stosowana zewnętrznie, gromadzi się w obszarach dotkniętych chorobą. W związku z powolną absorpcją w ogólnoustrojowym krwioobiegu, kwas glicerydowy praktycznie nie wchodzi.

Wskazania dotyczące użycia

Leki stosowane są w leczeniu zakażeń wirusem herpeswirusa (pierwotny ostry i nawracający), co powoduje wirus opryszczki zwykłej typu 1 i typ 2. Skutecznie radzi sobie z "Epigen" -gel (opinie lekarzy o tym świadczą) w złożonym leczeniu półpasiec, wywołanym przez wirus Varicella Zoster.

Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem brodawczaka, leczeniu i zapobieganiu patologii szyjnej i brodawki narządów płciowych, zapobiegając nawrotowi zakażeń wywołanych przez wirus cytomegalii, brodawczaka, opryszczkę.

Lek jest stosowany w terapii i zapobieganiu chorobom, któremu towarzyszy spadek odporności miejscowej. Preparat zaleca się w celu leczenia dysbakteryjnego pochwy, bakteryjnego pochwy, kandydozy pochwy i pochwy, niespecyficznego zapalenia jelita grubego.

Używany spray "Epigen" do erozji. Komentarz pacjentów twierdzi, że środek skutecznie eliminuje dyskomfort. Lekarstwo przywraca tkanki, hamuje patogenne drobnoustroje, zapobiega powstawaniu procesu złośliwego.

"Epigen" – kamień intymny (opinie pacjentów zawierają informacje na ten temat), co pozwala radzić sobie z dyskomfortem w okolicy narządów płciowych, towarzyszy suchość, pieczenie, świąd i stan hipogeogeniczny. Lek jest stosowany w profilaktyce podczas stosunku płciowego (w celu zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową).

Sposób stosowania

Przed użyciem balon z lekarstwem należy wstrząsnąć, podczas zabiegu należy trzymać go pionowo. Tak więc lek "Epigen" jest używany do podudzia. Komentarz pacjenta mówi, że należy go stosować do całego dotkniętego obszaru, utrzymując pojemnik w odległości 5 cm. Optymalną dawką terapeutyczną jest 2 ciśnienia na zaworze.

Dopochwowe podawanie leku odbywa się za pomocą dostarczonej dyszy pochwy. Jest on przedstawiony w postaci wydrążonej rurki o długości 7 cm, na przeciwnych końcach której znajduje się zawór i nebulizator. Przed użyciem wyjmij zawór rozpylający z balonu i włóż dyszę, która jest wtryskiwana do wnętrza korpusu, wytwarzając 1-2 zastrzyki. Pozwala to na równe stosowanie leku do wewnętrznych narządów płciowych. Po zakończeniu zabiegu należy pozostawić go w pozycji leżącej przez 10 minut, a dysze higieniczne należy myć mydłem i ciepłą wodą.

"Epigenous intymne" (opinie męskie wskazują to), z wyjątkiem zastosowania zewnętrznego, wstrzykuje się 2 razy na zabieg do otworu cewki moczowej za pomocą rozpylacza, który trzyma się w odległości 1 cm od narządu. W podobnym schemacie lek jest stosowany w klinicznych objawach pozakwitalnych opryszczki.

Schematy leczenia

Z zakażeniem wirusem cytomegalii i opryszczką narządów płciowych lek stosuje się przez dwa tygodnie 5 razy dziennie. Spray jest stosowany zarówno z zewnątrz, jak i dopochwowo. Po zlokalizowaniu nawrotu lek stosuje się trzy razy na dobę przez 10 dni. Aby zapobiec nawrotowi tych chorób, leki należy stosować rano i wieczorem od 20 dnia miesiąca aż do końca.

W półpaściciela, 6 razy dziennie, należy zastosować preparat Epigen. Komentarze pacjenta mówią, że po zastosowaniu leku ilość wysypki znacząco zmalała, a oni używali sprayu do całkowitego zniknięcia wszystkich oznak choroby.

Z położeniem brodawkowatych w okolicach okrężnicy, blisko i bezpośrednio na narządach płciowych, leki są przepisywane 6 razy dziennie. Procedury są wykonywane w ciągu tygodnia. Aby zapobiec rozwojowi zaka żenia wirusem brodawkowatych, należy używać sprayu przed i po stosunku płciowym, a także 3 razy dziennie, jeśli wystąpią czynniki wywołujące: przeciążenie, stres, środki cytotoksyczne, antybiotyki, zaburzenia mikroflory, zakażenia układu oddechowego.

W leczeniu pochwy, niespecyficznego zapalenia okrężnicy, lek "Epigen-gel" (zalecenia lekarzy i ich zalecenia) należy używać w ciągu tygodnia w ciągu doby. Jeśli nie ma ulepszeń, przebieg leczenia zostanie powtórzony po 10 dniach.

W przypadkach dyskomfortu w okolicy narządów płciowych, charakteryzujących się suchością, pieczeniem i swędzeniem oraz w wyniku niewystarczającego funkcjonowania jajników, lek podaje się 2 razy dziennie przez trzy tygodnie.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania leku do indywidualnej nietolerancji na kwas glicerrydowy i inne składniki leku. Z ostrożnością należy stosować lek Epigen w czasie ciąży. Komentarze pacjenta mówią, że lek jest dobry do objawów pleśniawki, pomaga chronić przed infekcją przed porodem. Możesz używać leku przez cały okres ciąży i laktacji zgodnie z bezwzględnymi wskazaniami. Przeprowadzone badania nie wykazały działania teratogennego i embriotoksycznego leku.

Efekt uboczny "Epigen"

Świadectwa pacjentów potwierdzają dobrą tolerancję leku. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić objawy alergiczne (w tym kontaktowe zapalenie skóry).

Specjalne instrukcje

W celu skutecznego działania leku obszary dotknięte chorobą nie powinny być myte. Jeśli objawy podrażnienia, nietolerancji, należy przerwać stosowanie leku "Epigen" (intymny żel). Opinie mówią, że w rzadkich przypadkach, na obszarach dotkniętych może wystąpić osłabienie, może wystąpić nieprzyjemny zapach. W takich sytuacjach należy skontaktować się z specjalistą.

Interakcje z lekami

Lek może być stosowany w głównych grupach leków (leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyseptyczne, antybiotyki), które są wykorzystywane do dodatkowej terapii powyższych chorób. Przy jednoczesnym podawaniu leków przeciwwirusowych (interferon alfa, iodoridynę, acyclovir) zauważa się, że ich działanie zwiększa się. Podczas leczenia infekcji wirusowej za pomocą preparatu "Epigen" nie zaleca się przyjmowania interferonogenu (tiloronu, kridanimodu).

Leki "Epigen" (intymny spray): recenzje

Pacjenci opuszczają sprzeczne opinie na temat leku. W niektórych przypadkach, po jego użyciu, nie było poprawy, u innych pacjenci chwalili spray. Szczególnie wiele recenzji o korzystnym usuwaniu plemników z pomocą leków. Ludzie mówią, że po kilku zabiegach upłynęło pieczenie i świąd. Wielu mówi o planach wykorzystania tego leku jako profilaktyce, co jest szczególnie ważne wiosną, kiedy osłabienie immunitetu.

Niektórzy pacjenci twierdzą, że używali leku w okresie ciąży. I lekarz zalecił im spryskiwanie, ponieważ zawiera lukreć i kwas mlekowy, nie ma barwników i zapachów. Kobiety mówią, że używali leku przez całą ciążę i nadal robią to teraz. Dzięki lekarstwu zapominali o podrażnieniu i suchości w intymnej strefie.

Analogi i cena

Strukturalnym analogiem leku "Epigen" jest kwas glicerydowy. Działaniem farmakologicznym są podobne właściwości: preparaty "Vagikal", "Vagilak", "Lactonorm". Ten sam składnik czynny – wyciąg z korzenia lukrecji – znajduje się także w lekach "Glitsira" i "Epigen labial", ale wskazania tych leków są różne. Kobiety pozostawiają opinię, że jako higieniczne środki można używać kleju z musem, żelu "Nivea", "Laktakid". Koszt rozpylania "Epigen" wynosi około 700 rubli.