867 Shares 3859 views

Jest dostępny w jaki sposób robić zrzuty ekranu

Dość często istnieje potrzeba , aby zrobić zrzut ekranu. Ten rodzaj fotografii, obraz, który pokazuje dokładnie to, co jest aktualnie wyświetlane na monitorze komputera. A wszystko to jest pokazane w całości, łącznie z myszy, a także otwartych okien w takiej kolejności, w jakiej są umieszczone na ekranie.

Zrzuty ekranu może być bardzo pomocne. Po pierwsze, są one często wykorzystywane do tworzenia foto-lekcje na temat pracy z różnymi programami i aplikacjami. Zestaw screenshotów może być zasadniczo taka sama jak wizualny całego filmu. Ponadto, można edytować je później. Na przykład, wybierz jasny kolor ramki żądany obszar ekranu lub upraw, jeśli nie chcesz, by niektóre części obrazu widzialnego. Tak więc stopniowo zbliżają się do najważniejszego pytania. Jak zrobić screeny?

W większości z systemu operacyjnego Windows znajduje się już taką funkcję. To pozwala na wykonywanie zrzutów ekranu z dowolnego komputera, nawet jeżeli nie ustanowiła żadnych dodatkowych programów i narzędzi do szybkiego strzelania. Na klawiaturze powinny być kluczem Funkcja Print Screen (czasami napis cięcia w celu zaoszczędzenia miejsca na przycisku, to może wyglądać Prt Sc). Jak zrobić screeny z nim? Przede wszystkim konieczne jest, aby otworzyć dokładnie okno programu lub aplikacji, które chcesz usunąć. Następnie trzeba kliknąć na ten przycisk. Aby zapisać obraz potrzeba żadnego edycję. Może to być standardowy Farby i bardziej funkcjonalne Photoshop, a każdy inny program. Najlepiej jest tworzyć „czysty” plik, aby zapisać zrzut ekranu. Że obraz pojawił się w programie, i byliśmy w stanie sobie z tym poradzić, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu i wybierz „Wstaw” lub użyć kombinacji klawiszy Ctrl + V.

Jak zrobić screeny jako całość, już wiemy. Częściej jednak istnieje potrzeba, aby nie usunąć wszystkie naraz, ale tylko konkretny kawałek – okno programu. W tym przypadku, sekwencja będzie taka sama, ale w tym samym momencie przez naciśnięcie przycisku „printskrin” należy nacisnąć klawisz Alt. Okno, które muszą być usunięte, musi być aktywny.

Obraz, który jest otrzymywany w wyniku, może być wprowadzony nie tylko edytując ale także w dokumentach programów takich jak Microsoft Word, Microsoft Excel i tak dalej. Jeżeli ekran jest potrzebna tylko dla jej późniejszego wykorzystania w tych plików, nie można skomplikować pracę, a po włożeniu tam gdzie to konieczne.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, aby ekrany wystarczająco często, o wiele bardziej logiczne i wygodne pobrać specjalny program do tego celu.

Istnieje wiele narzędzi, które będą bardzo przydatne dla tych, którzy poszukują jak zrobić zrzuty ekranu. Jeden z nich – SSMaker. Ten program pozwala na dokonanie właściwego obszar ekranu. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie na ikonę programu w zasobniku systemowym lub nacisnąć klawisz Print Screen znajomy. Następnie trzeba wybrać obszar zainteresowania ekranu, a następnie naciśnij Enter. Teraz ekran może być wprowadzony za pomocą Ctrl + V w wiadomości, blogu lub dokumencie.

Kolejny świetny program do zrzutów ekranu – Screen Capture. To pozwala użytkownikowi na wybór formatu obrazu (.jpg, .bmp lub .png), gdzie są one przechowywane (biurko, innego folderu lub zasobu internetowego), a po naciśnięciu przycisku Print Screen automatycznie zapisuje obraz w określonym miejscu.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak zrobić zrzut ekranu komputera z maksymalną wygodę!