843 Shares 5279 views

gatunków Dracaena. Najbardziej popularne rośliny doniczkowe

Dracena – popularna roślina ozdobna, która zdobić biurowych i lokali mieszkalnych.

Opis Dracena

Przypominający palmę, to kultura ma mniej sztywne liście są wąskie, zaostrzone na końcach, z wyraźnie widocznym równoległymi żyłami. Pień linii roślin, korzeni Gładki, ciemnożółty lub pomarańczowy. Kwitnienie Dracena – rzadkie zjawisko. Białe kwiaty są małe, zielonkawe, zebrane w luźne wiechy, z dość nieprzyjemnym zapachu. Wyjątkiem jest fragrans Dracaena.

W dzikich roślin występuje w postaci drzew lub krzewów w tropikalnych regionach Australii, Afryce, Azji i na Wyspach Kanaryjskich. To właśnie w tych regionach żywicy Dracena jest produkowany, który jest nazywany „krew smoka”. Włókna liści o właściwościach szczeciny końskie i stanowią podstawę dla produkcji szczotek domowego.

gatunków Dracaena

Dracena – jedna z ulubionych roślin w ogrodnictwie w pomieszczeniach, ma ponad sto różnych gatunków. Poniżej znajdują się najbardziej popularne.

 • Draceny "Song of India". Jest to niesamowite kwiat, znamienny bladą wzór na licznych liści. Pędy tej „łatwe” rośliny mogą być ze sobą powiązane, plecionek w warkocze, rekord w zależności od lotu fantazji, tworząc kreatywne kompozycję. Ten typ draceny dobrze tolerowane przycinanie i wymaga minimalnej konserwacji.
 • Lime Dracena. Charakteryzuje dekoracyjnych zielonych liści z pięknym wapno zielonym wykończeniem. Ten typ cieszy się wysoką wilgotność, która może zapewnić regularne oprysków. roślina wymaga dobrego oświetlenia.
 • Dracena Kanaryjskie. przykład Vysokodekorativny (w środowisku naturalnym rośnie do dwudziestu metrów wysokości) o szerokości rozrzutu koronę. Wysokość krytym zwierzaka – 1,5 metra. Liście są szarozielone, jasne światło staje się brązowy odcień. Rozgałęzione pędy wyrastają z głównej łodygi, zagęścić w czasie.
 • Dracena Deremskaya. Wolno wysoki roślin. W naturalnych warunkach, to jest w stanie osiągnąć wysokość 5 metrów i w domu kwiaciarstwa z należytą starannością – w wysokości do 1,5 metra. Liście lancetowaty, błyszczące, o długości około 0,5 m, o szerokości 5 cm, zebrane w wylocie. Dracena Deremskaya rośnie gołe łodygi, Woody z czasem. Im większy popyt barwne odmiany bardziej rzadkie rośliny z czystym zielonym liści.
 • Dracena Godsefa. Krzew o małych rozmiarach (o 60 cm wysokości) pochodzący z Kongo. Znamienny oryginalny kształt utworzony gęsto rozgałęzionych cienkich pędów. Liście rosną w kilku kawałkach, około 10 cm długości, wskazał na końcu, z pofalowanymi brzegami. Top pokryte żółty, biały, różowy lub beżowy plamą. Przy właściwej pielęgnacji w domu rośliny jest w stanie zadowolić kwitnienie. Kwiaty żółto-zielony, w wiechy, mają przyjemny aromat.
 • Dracena Złoty. Home takiemu liściastych roślin ozdobnych jest Nigeria. Charakteryzuje się cienką pnia skrócone, błyszczące, blado zielone liście (około 20 cm). Płyta stalowa pokryta poprzecznych pasków ciemnym kolorze zielonym. Ten typ różni się od innej nietypowej aranżacji liści na długich szypułkach. Sortowania kilku capricious opieki, posiada wysoką wilgotność i temperaturę nie niższą niż 22 o C.
 • Dracena odchylane. Charakteryzuje się słabym bagażniku ze smukłych pędach. W pomieszczeniach osiągnie wysokość metr oczywiście rośnie do 5 metrów. Taka instalacja jest zalecana do wsparcia. Liście są długie, lancetowate, oliwkowy kolor, z charakterystycznym zwężeniem na końcach. Slow-forma posiadanie dużej liczby mieszańców.
 • Dracena Surkuloza. To wygląda jak krzew z kiełkowanie prosto z ziemi z licznych gałęzi. Liście są długie, zaostrzone na końcu, znajduje się na szypułkach. Wysokość rośliny wynosi od 3 do 4 metrów.
 • Dracena Hooker. Pochodzących z terytorium Republiki Południowej Afryki charakteryzuje średniej wysokości, grube łodygi. Ciemnozielone liście są różne faliste krawędzie z białym wykończeniem. Ich długość wynosi około 70 cm, są gromadzone w wylot i umieszczony przy szczycie łodygi.
 • Dracena Sander. Troska o tego typu proste, nadszedł czas pojenia i karmienia. Roślina jest stosunkowo zwarty, a szaro-zielone liście, kilka skręconych osiągnięcia długości około 25 cm wysokości przykład wewnątrz – ok. 1 m.

Ten ulubiony marginata

marginata dracaena (frędzlami) – niewymagających w postaci hodowli, który charakteryzuje się wydłużonych ciemnozielonych liści, zaokrąglone na krawędzi brązowo granicy. Stem mało rozgałęzień, zdrewniałe. W warunkach naturalnych drzewo jest w stanie urosnąć do 5 metrów wysokości. Dracena w domu z wysokiej jakości opieki mogą dorastać do 2 metrów.

Aromatyczne i pachnące

Dracaena fragrans porównaniu do innych rodzajów stanowisk białe kwiaty o przyjemnym zapachu, radowanie ich kwitnienie 2 tygodnie: rano nie jest w pełnym rozkwicie, Night – zamykanie. Kwitnące kwiaty tworzą słodką substancję, która przyciąga wielu owadów. Dracena pozostawia – jasny zielony, w środku mają srebrzysto-szarym paskiem. W zimie, dracena wonna w stanie wytrzymać do -10 C. W opodatkowanie opieki.

warunki uprawy

Nabyte nie dratsenu natychmiast umieszczony wśród innych roślin w pomieszczeniach, trzeba dać mu 2-3 dni, aby dostosować, a następnie starannie sprawdzić liście i łodygi. Jeśli roślina wygląda zdrowo, to można łatwo określić na stałym miejscu. Prawie wszystkie odmiany draceny jak dużo światła, mogą rosnąć w cieniu, nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego (zwłaszcza draceny graniczy). Brak światła w zimie zaleca się, aby zrekompensować sztucznej doosvescheniem.

temperatura

Optymalna temperatura, przy której pomieszczenie kwiat czuje – 20-25 ° C ciepła. W zimie, liczba ta nie powinna spaść poniżej 12-15 stopni. Draceny, których imiona są niezwykłe i memorability, negatywne nastawienie do zmian temperatury i przeciągi, które może określić śmierci rośliny.

podlewanie Dracaena

Podlewanie dratsenu trzeba obfite, tak, że gleba jest zawsze wilgotna. Woda do podlewania potrzebna jest miękka, aby bronić się do temperatury pokojowej. On nie lubi ciągle mokry Dracaena marginata stan zatem wypełnić taka roślina nie jest konieczne. W okresie zimowym, konieczne dostarczanie wilgoci do cięcia, co zapobiega wysuszeniu ziemnych śpiączki.

Wszystkie odmiany draceny wymagają regularnego ciepły prysznic (1 tygodniowo), aby usunąć kurz gromadzi się na liściach. Aby dokonać tej operacji zaleca się rano lub wieczorem. Jeśli dratsenu nie nawadniać, nie będzie kurczenie się wierzchołków liści. Ponadto rozpylanie jest środek zapobiegawczy na celu zapobieganie powstawaniu mszyce, mączlików, wciornastki, przędziorki, może spowodować ogromne szkody.

Ponadto, w celu zachowania zdolności wilgoci rośliny może być umieszczony na palecie z mokrym żwirem. Od lutego do października (co 2 tygodnie) jest wymagana do paszy roślinnej złożony nawóz.

Powielanie i przeszczepianie Dracena

Przeszczep Dracena jest wykonany: każdej wiosny – dla młodych osobników, gdy system korzeniowy pełna pula – dla dorosłych kolorach (średnio co 2-3 lata). Co można stwierdzić przez rosnące przez otwory drenażowe kolce. Propagowane dracaena sadzonki wierzchołkowe lub kawałki łodygi, która jest wymagana do wszczepiania pod folią w temperaturze 25 ° C wierzchołkowej sadzonki wytworzone przez cięcia z górnej części starych roślin i ich ukorzenienia. Może być używany jako macierzyste nasion odstępach 5-7 centymetrów. Optymalny skład gleby dracaena – mieszaninę liści i SOD ziemi, piasku i rozkłada się nawozu. Roślina wymaga również dobry drenaż.

Choroby i szkodniki

 • Jeśli Dracaena żółte dolne liście – nie panikuj. Ta naturalna właściwość roślin. Zielone liście są ułożone tylko w górnej części łodygi.
 • Jeżeli były brązowe plamy – roślina nie jest wystarczająco wilgoci.
 • Jeśli liście są jasne i suche plamy – konsekwencją ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Roślina powinna być uporządkowane w najmniejszym oświetlonym miejscu.
 • Jeśli nie są skręcone miękkie liście z brązowymi krawędziami – oznacza to narażenie na niskie temperatury powietrza.
 • Jeśli końcówki liści były pokryte brązowymi krawędziami, przyczyną może być przeciągów, suche powietrze i brak podlewania.

Spośród wszystkich odmian szkodników draceny może być przedmiotem ataku pająk roztocza mączne wełnowiec, owady skalę. Z klęsce kwiat takie pasożyty należy stosować „Fitoverm” Drugs „aktellik” i inne insektycydy.