657 Shares 7792 views

Zagadki o gniazdowania lalki dla dzieci

Dzieci stają zainteresowany zabawek od kołyski, a malowane lalki wykonane z drewna z tajemnicy wewnątrz dziecko zna nawet rok życia. Zagadki o Matrioszka zainteresowanych w dziecku dwóch lub trzech lat, a także innych zadań słownych znajome rzeczy do niego rozpraszają od psot, zarówno stymulując jego logiki i pamięci.

Narodziny rosyjskich lalek gniazdowania

Ta tradycyjna zabawka naprawdę nie jest tak stary, jak się powszechnie uważa. Pod koniec 19 wieku w Rosji z Japonii przyniósł jej prototyp, który miał postać buddyjskiego mędrca z czterech jego zwolenników wewnątrz. Pomysł przyszedł mi do głowy filantrop Mamontov. Postanowił wyrzeźbić z drewna jak pamiątkę w swoim warsztacie z zabawkami w Abramtsevo pod Moskwą.

Zgodnie z planem przez artystę, top lalka na zdjęciu dziewczyna w szalik i rosyjskiej sukienkę, gospodarstwa czarny kogut. Wewnątrz został ponownie i tak dalej ukryty chłopca, potem dziewczynkę. Ósmy i ostatni rysunek przedstawia dziecko. Więc nie był to pierwszy Matrioszka w Rosji, która jest nadal utrzymywany w Siergijew Posad Muzeum. Następnie elementy figurek pamiątkami zaczął robić przypominają siebie jak siostry, dziewczyny. Bardzo często tajemnicą o rosyjskiej lalki dla dzieci zbudowanych na podkreślenie tej funkcji:

Obliczu podobnych siostry,

Jak dwie krople wody.

Ale siedzieć znajomego w przyjaciela.

Jakie słodkie zabawki?

Dlaczego tak nazwany zabawka

Istnieją dwie główne wersje dlaczego ta zabawa z tajnej nazwie Matrioszka:

  1. Top lalka początkowo wyglądała jak młoda piękna dziewczyna ma cechy nieodłączne w zdrowym chłopki: krugloboka, grube, różowe policzki. Matrona był najbardziej popularny w tym czasie w Rosji o nazwie we wsiach. Więc zabawka ludowa znalazła się naprawdę popularne imię.
  2. Największy lalka okazało się jak kompletny i bardzo piękną kobietą o imieniu Matrona, który służył w tym czasie na terenie posiadłości Mamontov i miał wiele dzieci. Jest określana nazwę zabawki.

Gry puzzle dla dzieci 5 lat i starszych może towarzyszyć opowieści o tym, dlaczego to się nazywa zabawka, lalki i założeń, co do której wersji najbardziej wiarygodne.

Pupa od nas do Ciebie

Ukrywa rój małych sióstr.

Drewno, jak łyżki,

I wymienić je wszystkie … (gniazdowania lalki).

Matrioszka – rosyjski symbol macierzyństwa

Zagadki o Matryoshka – szyfrowane pytań o przyjaźni i miłości. Dać lalkę dla dzieci i dorosłych, którzy chcą zawsze szczęście i dobrobyt rodziny. Patrząc na nią, ludzie często myślą o matczynej opieki, intymność między siostrami i braćmi, wsparcie zapewniają one ze sobą, pomagając uporać się z kłopotami i radość razem zwycięstw. Jest symbolem jedności.

Duża lalka z całej dużej rodziny może służyć jako przykład miłości do dziecka i wzajemności, gdy starsi strażnicy i chroni młodych:

Pierwsza siostra – duża,

Ukrywa drugą siostrę,

Złamany, znajdziesz jedną trzecią,

I tak dalej, aż dojdziesz trochę.

W samym środku, – chipsy,

Zabawka nazwa jest … (Matrioszka).

Znajomość rosyjskiego folkloru

mądrość przekazywania z pokolenia na pokolenie są puzzle w języku rosyjskim. Oni kształcić i uczyć. Jednocześnie mają one żadnego moralizatorstwa, że dzieci po prostu nienawidzę. Ale przede wszystkim starożytny sekret język, który jest podstawą wszystkich tajemnic, przyciągnąć i urzec każdego dziecka. Odsetki te powinny być stosowane poprzez rozwijanie u dzieci korzystających pomysłowość i logiki.

Otwórz tę lalkę –

Będzie to trzeci w drugim.

Odkręcić połowę,

Gęsty, mielone,

I uda Ci się znaleźć

Dolly czwarty.

Zagadki o lalki i lalki Yulu wprowadzenie dzieci do rosyjskiego folkloru i sztuki ludowej, tak zróżnicowane i dowcipny. Wraz z przysłów i powiedzeń, mają silny wpływ na umysł i zmysły:

Jasny mały czerwony chusteczka,

Rosyjski kwiatach sundress,

A w środku są niespodzianki:

Może trzy, może sześć.

Pamiątkowe, znana na całym świecie

Ludzie na całym świecie natychmiast rozpoznać znajome Rosja usłyszał słowa: „bałałajka”, „buty” i „Matryoshka”. Wraz z śnieżyc, zaspy, mróz i innych cech naszego kraju zabawa zabawka stała się symbolem rosyjskim. Matrioszka drewniane, malowane w jasnych wzorców – powitalny upominek dla każdego cudzoziemca.

Randkowy jest nieprzyjemne, gdy Ojczyzna jest związany z wódki i niedźwiedzie po ulicach. Ale miłość oryginalnej lalki „z tajemnicy,” duma sztuka ludowa inspiruje. Z puzzli te uczucia muszą wychowywać dzieci od najmłodszych lat:

Tak różowo, grube!

Ukryty w siebie

Bardzo przyjazny siostry.

Jaką niespodziankę?

Riddle w enigma

Kochamy nasze Ludowej oryginalnej lalki przestaje zadziwiać obcokrajowców. Śmieją się i powtórzyć tajemniczej rosyjskiej duszy, gdy przypomniano Matrioszka. Zabawka naprawdę ma pewną magię, zrozumiałe tylko osoba urodzona w Rosji i wychowany w tradycji rosyjskiej. Skąd to przywiązanie?

Zachodni model świata – piramida na szczycie której żyją faworytów z tego świata, bogaty i potężny. Dla Rosji, najważniejszego sprawiedliwości i duchowości, występowania tych wartości ponad siły pieniądza i władzy. Rosyjski świat jest zbudowany na zasadzie gniazdowania lalek. Wszystko, co istnieje, jest Bogiem (duży Matrioszka), to galaktyka, potem wszechświat poza naszej planety, gdzie ludzkość leży w ludzi, nawet głębsze rodzinę. A w centrum lalka sam człowiek, otoczony przez świat i Boga, jak matczynej uścisku. To w żadnym wypadku nie oznacza, rosyjski wyłączność, jak to jest tylko cechą postrzegania świata oraz wyniku kształcenia. Nawykowe dla nas model świata, bez wyjątku, wszystko odzwierciedla zagadkę o rosyjskiej lalki dla dzieci:

W czerwonych policzkach młodych kobiet

Perepryatat siostra.

lub:

kolorowe zabawki

Sprytnie ukrył znajomego w przyjaciela.

Jednym z innych mniej.

Pozytywne tajemnice użytecznego zabawy

Inspiruje gatunki zaufanie jest bardzo dobre zabawki, dobrego przyjaciela z dzieciństwa wszystkich dzieci, dziecko będzie dostosować do dodatniego. Dobrze jest wybrać matryoshka, oferując zagadki dla dzieci w wieku 5 lat lub młodszych. Pewność, że odpowiedź na to pytanie jest prosta i reprezentuje znaną zabawkę, przedszkolaki nie zgubisz. Czy puzzle, szczególnie tych opartych na wykorzystaniu nazw osobowych, relax dziecko, pieszcząc mu ucho. Na przykład w ten sposób:

Drewniana lalka Masha

Ukryte siostra Natasha.

Jeśli otworzy Nataszę

Można znaleźć Glasha.

Matrioszka – to nie tylko ulubiona zabawka, jest ona również przydatna. Dzięki niej dziecko uczy się poruszać wartości, porównaj przedmioty, aby ustalić, co więcej, a niektóre mniej, w zależności od ich wysokości, szerokości i objętości. Znajomość tych parametrów pomaga zrozumieć i odgadnąć zagadkę:

Mysz spotkał dziewczynę

Przyjaciela i ukrył się w przyjaciela.

I który pozostał

Najbardziej bałam (autor V. Berastau).

Istnieje puzzle, które mają cel edukacyjny, który pomoże wdrożyć go Matrioszka:

Jeden wewnątrz drugiego, oni siedzą,

Wydają się nie chce.

Nagle dziecko je rozproszyć,

Albo coś do stracenia?

Riddle o rosyjskiej lalki dla dzieci

Pamięć, logikę myślenia, zdolność do stowarzyszeń, analitycznego myślenia i bardziej pozwala trenować prostą zagadkę. W połączeniu z aspektem gier takie badania są szczególnie użyteczne dla wspólnego spędzania czasu z dziećmi dwa lata. Ale błędem byłoby wymagać odpowiedzi dziecka do złożonych, wymagających zagadek logicznych dedukcji. Nauczyciele i rodzice, aby rozpocząć najlepiej jest wybrać proste poetyckie zagadki:

Pupa-bbw

Ukrywanie znajomego w przyjaciela.

I jedna siostra

Dla innych – lochu.

Brakujące słowo odpowiedź na końcu rym, rym z ostatnim słowem poprzednich linii – jeden bardziej udane łamigłówki Wariant:

Drewniany Natasza

Siedząc lalkę Cutie.

Lalka z pozostałych żetonów.

A imię siostry … (gniazdowania lalki)

Rymowania pytania, pamięć szkolenia, uczyć dzieci szybko uczą się nowych wierszy i piosenek.

Co ciekawe, dzieci w wieku szkolnym?

Pomimo faktu, że zagadka o rosyjskiej lalki dla uczniów może być już mniej interesujące, ponieważ teraz to lalka zastąpione innymi zabawkami, odpowiednich do wieku, oni nie tracą na znaczeniu. Korzystanie z zagadkami dla nastolatków pozostaje ten sam, taki sam, jak dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ten rozwój zdolności twórczych, wyobraźni, logiki, szybkość treningu myślenia. Fakt, że ma jasne gniazdowania lalki charakterystyczne cechy, które mogą poruszać się, rozwiązywanie zagadek słowo i tworzyć je samemu. Na przykład,

Ta zabawka pierwsza połowa przerwa, po jej bawić się lalkami.

Drewniane rzeczy zebranych w stos.

Jasne jak motyl. Zabawne jak święto. Osób, ale nie piosenka.

Dla licealistów trzeba znaleźć lub wymyślić bardziej skomplikowanych łamigłówek. Poza tym przeniesienie własności zgadywania temat, powinny one zawierać elementy różne łamigłówki i zagadki:

Trzy siostry, zabawka, treshka

Zaczyna "ma" … (Matryoshka)

Celem puzzle dla nastolatek nie jest wiedza o świecie, on był w stanie skutecznie zrobić sam. Celem – jego przygotowanie do rzeczywistych sytuacjach, w których zdolność do szybkiego i precyzyjnego myślenia, a także możliwość przełączania uwagę, stają się bardzo ważne. Szkolenie to zaprocentuje w przyszłości, podczas gdy uczestnictwo studentów i przyszłych uczniów w różnych konkursach w trakcie zdaniu egzaminu i przy podejmowaniu istotnych decyzji przez całe życie.