379 Shares 8021 views

Dodatki do silnika

Wchodząc do sklepu z częściami samochodowymi, można zgubić się w wielu różnych narzędzi do poprawy osiągów silnika. Wspólna nazwa tych produktów – dodatki do silnika. Produkowane ich ogromną liczbę dla wszystkich gustów i portfeli, nie są tanie, a tam stoi przyzwoite pieniądze.

O jakiego rodzaju suplementów, czy są one konieczne dla kierowców, a jeśli tak, to dlaczego powinniśmy starać się zrozumieć ten artykuł.

Tak więc, dla dodatku oleju silnikowego w – substancji, mgliście przypomina smar. Są one zwykle wlewa się do silnika w celu poprawy niektórych parametrów, a nawet trzymać tak zwanych „napraw wewnętrznych.” Ale poza tym istnieją inne rodzaje, na przykład substancje, które należy wlać do zbiornika paliwa lub gaźnika samochodu.

W ten sposób udało nam się znaleźć każdy dodatek ma swój obszar docelowy i metody aplikacji.

Odtworzone (toczne) Dodatki

Jest to największa grupa. Obejmuje on głównie na dodatek czynności motorycznej – przebudowa powierzchni zużytych części podczas pracy.

materiały promocyjne w obficie pokryte przez producenta, są pełne fantastycznych obietnic zmian w pracy silnika. Wtedy ty i folia ochronna na powierzchni, a znaczna redukcja tarcia, więc masz moc silnika doładowania o 5-8%. Wlać tych dodatków w środkach reklamowych silnik producenci zalecają co 10 tysięcy kilometrów. Tylko z takich dodatków do aktualizacji gwarantuje ciągłość działania ochronnego.

Ale niech wspólne słowa z zwracając się do konkretnych przykładów, weźmy dodatek o nazwie Molykote dyspersji i spróbować dowiedzieć się, co to daje wóz. Jak sama nazwa wskazuje, – dyspersja składa się z oleju mineralnego rozpuszcza się w postaci stałej. Molykote dyspersji przeznaczony do smarowania związków metali, które działają pod wysokim ładunku w wysokich prędkościach. Tak więc, to jest dobrze przystosowany dla motoryzacji i dla różnych narzędzi. Producent gwarantuje, że wszystkie powierzchnie pocieranie części jest narzędziem tworzą warstwę ochronną, która chroni je przed zużyciem, redukuje hałas i tarcie, dobrze iw efekcie – wzrost mocy silnika.

Również w opisie dodatku w silniku jest powiedziane, że nie stanowią żadnego zagrożenia dla silnika, ponieważ grubość folii mikroskopijnych stworzony nie zakłócać normalnego części sprzęgłowych. Wystarczy dodać 3-10% zmienności w objętości oleju wylano do systemu, i natychmiast rozpoczyna swoje działanie, poprawę parametrów silnika spalinowego lub przekładni. Producent gwarantuje, że produkt ten będzie działać w silniku, nawet jeśli wymienić olej o 4 razy, a dopiero piąta wymiana będzie trzeba aktualizować Molykote dyspersji.

Dodatki, oszczędność paliwa

Ponieważ zarówno cena oleju napędowego i benzyny stale rośnie w naturalnym dla wszystkich kierowców staje się pragnienie, aby zmniejszyć swoje rachunki za pomocą wszelkich środków na stacjach benzynowych. Nic więc dziwnego, że tak wielu dodatków producenci wytwarzają produkty, które są reklamowane jako zmniejszenie zużycia paliwa o 10-20%, a niektóre, zwłaszcza aroganccy sprzedawcy obiecują wszystko 50 lub nawet 80% oszczędności. Naturalnie, z czego 50% ani nie może mówić – to jest po prostu nierealna postać. Eksperci uważają, że maksymalne korzyści z tych produktów jest w zakresie 5-10%, co, oczywiście, zbyt wiele.

Weźmy, na przykład, takich jak dodatek Liqui Moly Octane Plus. Na zapewnień szanowanej marki, która promuje rosnącą oktanowa produkt benzynowy, Octane Plus jest w stanie poprawić 92 benzyny przez 2-5 sztuk. Zaleca się stosować w przypadkach, gdy istnieje uzasadniona wątpliwość co wlewa do baku paliwa. Octane Plus zmniejsza odrzut silnika, zwiększa moc, ale to nie szkodzi świece, katalizator i środowiska.

Istnieją również inne dodatki do silnika z bardzo długiej listy zalet w broszurach, ale polecam, aby nie angażować się w te obietnice. Okresowe diagnostyka i zaplanowana konserwacja silnika, żadne suplementy nie zastąpią.