831 Shares 6069 views

Popularny napój gazowany, a jego zawartość kalorii. "Coca-Cola": skład i szkód

„Coca-Cola” miłość do wszystkich: dzieci i dorosłych. Można go znaleźć w lodówkach milionów Rosjan, aw każdym asortyment sklepu jest koniecznie przedstawić ten napój. Osobny temat godny swojej kalorycznej. „Coca-Cola” – dość szkodliwe soda, jest znany wszystkim. Ale czy to możliwe, aby go pić, a co się stanie, jeśli go codziennie jeść?

Trochę historii

Historia zaczyna pić w 19. wieku. „Coca-Cola” wynaleziony przez emerytowanego oficera amerykańskiego, który zamienił się farmaceuty, i jego przyjaciel wymyślił imię znane do tej pory. Początkowo napój sprzedawany jako lek. Jest wykonany z drewna tropikalnego orzechów cola, producentów wykorzystywanych jako źródło kofeiny. Dodano krzewu, który zawiera pewną ilość kokainy. Ponadto, ten składnik preparatu został wydalony.

Napój sprzedawany w specjalnej maszynie w aptece w Atlancie. Na początku 20 wieku, popularność cola dramatycznie wzrosła. Teraz „Coca-Cola” – najbardziej ulubionym napojem jest nie tylko Ameryki, ale także na całym świecie.

napój

Skład – te same podstawowe cechy jak kaloryczności. „Coca-Cola” zawiera oczyszczoną wodę, cukier, naturalne barwniki, regulatory kwasowości kwas fosforowy, kofeiny i aromatyzujące wanilina, olejek cynamonowy, olejek goździkowy, olejek cytrynowy. Składniki można znaleźć na etykiecie, a także na oficjalnej stronie firmy.

Proporcje poszczególnych składników napoju – tajemnicą handlową, które są poświęcone tylko kilku członków spółki.

„Coca-Cola” gromadzi dużą liczbę różnych sporów, które nie przeminie, prawdopodobnie nigdy. Wielu fanów i cola zwolennicy twierdzą, że nic złego nie sody. Oni cytują jako argumenty do wyników licznych badań, które nie zostały zainstalowane szkody napoju.

Jednak istnieją badania, które mówią o niebezpieczeństwach „Coca-Cola”. Napój zawiera ogromną ilość cukru i dodatków do żywności, które są szkodliwe dla zdrowia, a jeśli regularnie spożywają napoje gazowane, może zacząć wadliwego przewodu pokarmowego. Zwiększona kwasowość napoju przyczynia się do zniszczenia szkliwa zębów. Człowiek picia „Coca-Cola” na codzień może sprawić, wrzód żołądka lub.

"Coca-Cola": 100 kalorii na gram

Tłuszcze i białka sody są nieobecne. Napój zawiera 10,4 g węglowodanów i 42 kcal – jego zawartość kalorii. „Coca-Cola” nie jest gorszy od tego parametru do swojego głównego konkurenta: wartość energetyczna „Pepsi” to 38 kcal. W butelce pół litra cola zawiera około 210 kalorii.

Aby spalić 42 kalorii, trzeba przejść przez 12 minut, zrobić pięć minut jogging, pływać lub 4 minuty 6 – jazda na rowerze.

inne gatunki

Firma, która produkuje koks, stale zwiększając swój wybór drinków. Każdy nowy gatunek jest nowy i oryginalny smak.

Poza klasycznym, istnieją diety, wanilia i wiśnia „Coca-Cola”. Sprzedaż w Rosji jest ograniczona – spełnić takie opcje nie mogą we wszystkich sklepach. Szczególną cechą jest asortyment firmy „Coca-Cola Zero” kalorii jest równy zeru. Słodzik zamiast cukru wykorzystywanego w nim. Po wydaniu nowego napoju przeprowadzono badania, które wykazały, że ponad połowa respondentów z Rosji nie rozróżniają smak, „Coca-Cola” wersja zero kalorii klasyk.

Więc wniosek jest prosty: zanim kupisz napój, starannie badać jego skład i wartość kaloryczną. „Coca-Cola” przez cały czas spędzony na rynku rosyjskim nabył status rodziny napoju. Jeść to może być, a jeśli jesteś wielkim fanem cola, a nawet konieczne, ale w tym, jak we wszystkim innym, trzeba wiedzieć, kiedy przestać.