345 Shares 7040 views

Liści, kory i kwiatów wiśni i ich zastosowanie w medycynie

Od niepamiętnych czasów czasu, zwłaszcza popularnej wiśni w Japonii, ale przynajmniej ona zawsze był czczony na Rusi. Wczesną wiosną, dorośli i dzieci czekają na wiśni. To drzewo kwitnie wśród pierwszych, rozkoszując nam mnóstwo biało-różowe kwiaty o delikatnym i przyjemnym zapachu. Kwiatostan wiśni – kilka kwiatów, składający się z pięciu delikatnych płatków.

cechy kolekcji

Liście, gałązki i kwiaty wiśni zbioru zaleca się w maju, podczas ruchu soku. Kwiatostany muszą być całe, bez uszkodzeń. Nasiona, łodygi i owoce żniwa we wszystkich kolejnych miesiącach letnich. Konieczne jest, aby zwracać uwagę na jakość surowców. Uszkodzone liście i łodygi nie są odpowiednie. Konieczne jest, że drzewo było całkowicie zdrowe, zdrowsze niż to jest, im szybciej dana osoba staje na nogi, odbieranie „cherry leku.”

posiadał magiczne właściwości kory, liści i kwiatów wiśni

Właściwości tej rośliny znane od czasów starożytnych. Pacjenci przetarł zapalenie miejsce kory wiśni, wykonywane różne magiczne rytuały, aby opuścił ból ciała obłożnie człowieka. Jednym z takich rytuału jest opracowanie szczególnej eliksir składają gotowanej z cukrem, cebuli i nasion konopi wiśniowy kory. Połowa tego zboża jedli pacjenta, podczas gdy druga połowa została wysunięta do rzeki, tak aby woda mogła nosić choroby z nimi. Dać bogatyrs sił specjalnych napoju zaparzanego użyciu soku wiśniowego, którą dodaje się do wody lub mleka. Drink na bazie popiołu gałęzie wiśni dano dzieciom do szybkiego wzrostu. Zatem koniecznie wykonywane przy użyciu magii rytualnej wiśnie kwiatostan, po rytuale jest suszone i przechowywane w budynku, w dowód wdzięczności za uzdrowienie. zostały również wykorzystane poszczególne małe pąki kwiatów i magicznych rytuałów weselnych. Wierzono, że jeśli kwiaty wiśni będzie na odzieży Suite, a następnie będą one zdrowe i silne dzieci.

Zastosowanie medycynie ludowej

uzdrowicieli ludowych uwierzyć wiśniowy kwiat doskonałe narzędzie do zwalczania chorób oka. W tym przypadku, kwiaty są destylowane nad parą. Woda wynik wintergrinowy, która jest skutecznie stosowane w leczeniu zaburzeń ocznych związanego z procesami zapalnymi.

Świeże liście wiśni są doskonałym środkiem do zawieszenia nosa. Jeśli włączysz kory, liści lub kwiatów wiśniowego wykrztuśny kolekcji, leczenie jest o wiele bardziej skuteczne. Takie opłaty będą również przyczynić się do poprawy apetytu i trawienia. Działanie moczopędne ma szczególne emulsji wintergrinowy, który jest sporządzony z łodyg i nasion wiśni. Taka emulsja jest również z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Dny, bóle stawów i kolka nerkowa z powodzeniem stosowany jest olej z ziaren wiśni. Również ten olej pomóc uporać się z plamami pigmentu na skórze i doprowadzić brodawki. Liście, gotowane w wodzie lub mleku – doskonałe narzędzie do rozwiązywania problemów z odpływem żółci. Ten bulion ma wyraźne właściwości choleretic.
uzdrowicieli ludowych wiśnie stosowane do leczenia padaczki różnych zaburzeń psychicznych, jak to jest stosowane w gorączkowych warunków i przewlekłe zaparcia.

wiśnia kwiaty są również stosowane do wytwarzania wywar do płukania przy dusznicy bolesnej, chorób dziąseł. Rosół łodygi – dobry ściągające i moczopędne.

Jak widać, drzewa, które można znaleźć w każdej zagrodzie, w parkach i placach w szeregach owoców, jest lekarstwem na wiele chorób. Najważniejsze – aby dowiedzieć się nieco bliżej natury i używać jej prezenty prawidłowo.