636 Shares 5937 views

Carroll Shelby – życie wielkiego konstruktora i kierowcę wyścigowego

To zachwyca samochodów świetności "Ford Mustang" GT 350 i GT-500. Wiele filmów zostały dokonane na ustanowienie i konstruktorów tego wspaniałego pojazdu. Carroll Shelby – legendarny człowiek, który pod wieloma względami zdefiniowane całą epokę w życiu Ameryki.

biografia

Carroll Shelby Hall urodził się 11 stycznia 1923 w Leesburg. Stał się znany na całym świecie po utworzeniu wersje samochodów „Ford”. W tym czasie założył firmę, która działa do dziś. Specjalizuje się w sprzedaży zmodyfikowanych samochodów „Ford”, jak również zaangażowany w tuningu.

ojciec Carrolla był wiejski listonosz, a matka – gospodynią domową. Jako dziecko, Shelby spędził dużo czasu w łóżku, gdyż w wieku siedmiu lat miał problemy z zastawki serca stwierdzono. Tylko czternaście lat do poprawy zdrowia. Shelby następnie powiedział, że jego problemy zdrowotne są po prostu przerosła.

Carroll Shelby: miłość życia

Znany projektant kilkakrotnie żonaty i ma kilkoro dzieci.

Lista żony i dzieci Kerrolla Shelbi:

  • Joan Fields. Małżeństwo z nią zawarta 18 grudnia 1943. Rok po ślubie urodziła ich pierworodnego – dziewczyna Sharon Ann. para nabyła również dwie inne synów – Michael Hall i Patrick Burt. Po siedemnastu latach małżeństwa, para zdecydowała się na rozwód.
  • Cleo Patricia Margarita stał się drugą żoną Kerrolla Shelbi 03 września 1997. Z nią żył aż do śmierci. Wspólne dzieci, nie mam.

Carroll Shelby: życie przed wyścigiem

Bezpośrednio po ukończeniu studiów, przyszłość słynnego biegacza zredagowany. Nadal uczestniczy w zajęciach w srodku, Shelby trenerem umiejętności jazdy na pierwszym Willys samochodu. W Stanach Zjednoczonych Army Carroll uderzył w samolot, a nawet brał udział w II wojnie światowej, jako instruktor lotu i pilotem testowym.

Po wojnie Shelby próbowali radzić sobie z różnymi biznes, a nie osobistych churayas. Próbowałem podnieść kury i sprzedawać olej. Jednak jego prawdziwą pasją waliło.

racer zawód

Po raz pierwszy Carroll grał w turniejach jako amator. Rozpoczynających karierę w czasie zbiegło się z narodzinami mistrzostwach USA w wyścigach. Po raz pierwszy zgodnie z prawem, usiadł za kierownicą samochodu w konkursie w dwudziestu dziewięciu lat. A dwa lata później otrzymał status profesjonalnego Carroll Shelby. wyścigowa kariera mu łatwo zbudować, bo to jest dokładnie to, co zawsze chciałem robić. W jednym z wywiadów powiedział, że to było po prostu szczęście, miał szczęście być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

W niedalekiej przyszłości, polecenie takie jak „Aston Martin”, „Maserati”, chcą, aby ich pilot stał Carroll Shelby. Zdjęcie swego regularnie publikowane w czasopismach, a jeden z nich dał mu tytuł „Najlepszego Rider”.

W Ameryce, mistrzostwa nie zostały wypłacone, ponieważ są one uważane amator. Dlatego Carroll zaczął uchuvstvovat w Europie. Z partnerem, Roy Saltvadori zdobył w 1959 roku pierwsze miejsce w wyścigu przez dwadzieścia cztery godziny na samochodzie „Aston Martin”. I od 1958 do 1959 roku był członkiem Formuły 1.

Podczas swojego życia, Shelby ustawić około szesnaście amerykańskich i międzynarodowych rekordów. Brał także udział w ośmiu Mistrzostwach Świata i kilka komercyjnych.

W grudniu 1960 roku miało to miejsce dla Kerrolla Shelbi ostatnim wyścigu w karierze. Aby wziąć udział w to jego wybór padł na wozie „Maserati”. W wyścigu zajął piąte miejsce. Jednak mistrzostwa, Carroll Shelby nadal wygrał i poszedł odpocząć zwycięstwo w ręku.

Praca projektant

37 roku życia, zdrowia Shelby pogorszeniu. Carroll nie mogli sobie pozwolić na udział w wyścigach. Jednak nie mógł odmówić od głównego miłości swego życia – samochody.

Po powrocie do Ameryki, zorganizował szkołę, która uczy umiejętności kierowcy, a firma Shelby-amerykańska firma. Po uzyskaniu pozwolenia, wziął ruchów brytyjską produkcję wyścigi samochodowe AC Motors. W swojej własnej firmy, zmienił oryginalny silnik na silnik produkcji „Ford” i przedstawiony do publicznej nowego samochodu dla amerykańskich kierowców – Shelby (lub Shelby Conra).

Po pomyślnym zainicjowanej współpracy firma „Ford” powierzył Carroll Shelby poprawa jednego ze swoich modeli. „Mustang”, który jest doskonały we wszystkim, nie miał sportowy wizerunek. To jest obiektywny zestaw dla Shelby, który skutecznie zarządzać. Na specjalnie wybudowanej fabryce znajdującej się na przedmieściach Los Angeles w miesiącu wyprodukowano około dwustu Shelby GT 350, później z powodzeniem uczestniczy w konkursie.

Po zakończeniu współpracy z firmą „Ford” Carroll Shelby brał udział w rozwoju innych marek samochodów, a mianowicie „Dodge”, „Chrysler” i „Oldsmobayl”. W tym czasie miałem do ery maslkarov zakończenia. Dlatego Shelby rozpoczął pracę nad stworzeniem lekki, ale mocny samochód. A światło pojawia wytrawny Dodge Viper. Ten samochód jest nadal aktualna i nie pozostawia nikogo obojętnym.

W 2003 roku Carroll Shelby przywraca kontakty z „Ford”. W tym samym czasie założył własną firmę. Dla „Ford”, dał porad technicznych w projekcie Forda GT.

śmierć

W 1994 Shelby miał operację przeszczepu serca. nerka została zastąpiona przez parę lat. Dawca oddał syna. I mimo pogorszenia jego stanu zdrowia, pozostał w tej samej wspaniałego kierowcy i filantropa.

Carroll Shelby zmarł 10 maja 2012 roku w Dallas. Wraz ze śmiercią tego człowieka na całej ery w branży motoryzacyjnej. oparty Firmy Kerrollom Shelbi, do tej pory funkcjonuje doskonale, tworząc gamę modeli opracowanych przez wielkiego projektanta.