469 Shares 6119 views

Pęknięcie serca: im bardziej niebezpieczne jest?

W praktyce medycznej, zawał serca jest bardzo powszechne i jest uważana za jedną z najbardziej skomplikowanych i poważnych następstw zawału mięśnia sercowego. Według statystyk, jeden na pięciu stu pacjentów dogonił tego powikłania. Ponadto, nasilenie uważa się za trzecim liście najgroźniejszych chorób.

Tradycyjnie, zawał serca można podzielić na dwa główne rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne. W ramach pierwszego odnosi oderwać zewnętrzną tkankę mięśnia sercowego, które jest obarczona krwawienie osierdzia. Wewnętrzna szczelina jest ustalona w przypadku uszkodzenia mięśnia brodawkowatego lub przegrodzie. W praktyce istnieje wiele przypadków braków zewnętrznych i znacznie mniej – krajowego, zwłaszcza jeśli jest to związane z uszkodzeniem mięśni brodawkowatych. Ten wzór jest wyjaśniony przez częstotliwość diagnozy przedniego mięśnia sercowego, i uważa się, że przyczyną różnicy zewnętrznego.

W celu zrozumienia tego typu komplikacji, należy rozumieć, że taka mięśnia sercowego. Tak, chodzi w wyniku obumierania dowolnego mięśnia sercowego, najczęściej przyczyną choroby jest uważany za skrzep krwi, krążenie utworzył zator w układzie naczyniowym. Zawał mikarda na początkowych etapach mogą być bezobjawowe, ale może od razu stają się widoczne jako najsilniejszy pogorszenia stanu zdrowia. W każdym razie, to objawia się na różne sposoby.

Główne objawy zawału serca mogą obejmować ból w okolicy klatki piersiowej silnego charakteru, czasem nawet daje szczęki lub pleców. Jedna osoba może czuć się chory, staje się blada, jest nadmierne pocenie się, przyspieszony oddech, słaby puls. Prace w tym stanie jest prawie niemożliwe.

Pęknięcie serca często zdarza się, gdy pacjent już wcześniej poniósł kilka ataków serca. Warto zauważyć, że ryzyko jest częścią kobiecej połowy ludzkości, a także osób w grupie wiekowej od 50 lat. Ostatnio jednak coraz częściej ta choroba, a także z młodymi ludźmi. Wynika to z faktu, że nie są świadomi obecności zawału serca i więcej powikłań tego rodzaju. Złe samopoczucie zazwyczaj pobierana do zmęczenia i obciążenia w pracy lub na uczelni. Musimy uważnie monitorować swój stan zdrowia w celu zapobiegania takim tragiczne konsekwencje.

Eksperci nie są jeszcze osiągnięty konsensus na temat tego, co pochodzi z tego, co przerwie serca. W tej chwili możemy powiedzieć, że żadna z wersji wyjaśnić przyczynę choroby, nie jest spełniony, a zatem oficjalnie uznane za nieuzasadnione lub po prostu przypuszczenie. I pamiętaj: im wcześniej się szukać pomocy u lekarza, tym bardziej prawdopodobne, aby przenieść chorobę bez poważnych problemów.

Jeśli lekarz podejrzewa zawał serca, należy przeprowadzić natychmiastową analizę. Typowo, zewnętrzna szczelina charakteryzuje obecności szumu, które są większe, podczas słuchania piersi, pomiędzy łopatkami. W niektórych przypadkach, działa jako objaw niewydolności serca. uszkodzenia wewnętrzne do mięśni, zwany brodawkowatego, można również znaleźć w początkowej oceny hałasu jasno wyrażonej w sercu. Niestety, różnica jest zawsze towarzyszy niewydolności serca, co oznacza, że pacjent pozostaje tylko kilka dni życia.

Nikt nie jest odporny na rozwój tego straszną chorobę, a nawet bardziej niebezpieczne komplikacje. Nie jest zatem konieczne, aby czekać na pierwsze oznaki, a teraz wybierać raz na zawsze właściwym stylu życia, który obejmuje sportu, zdrowego odżywiania i, oczywiście, pozytywny nastrój. Ponadto, powinno być co roku odwiedzić kardiologa do rutynowej kontroli. Takie zachowanie pomaga terminowe wykryć problem i zapobiec jej postęp.