571 Shares 1295 views

Bateria termostatyczna natryskowa: model urządzenia, zasady działania, opinie

Kran wody z termostatem – poręczne urządzenie, zyskując więcej fanów w naszym kraju. Poziom komfortu domowych jest zwiększona o stałej temperatury wody dostarczanej do mycia naczyń, łazienki procedur oraz do innych celów. Termostat jest zaprojektowany po prostu, jest dostępny w wielu wersjach, ale każda z nich będzie pożądane nabycia w każdym domu.

Dlaczego muszę mikser z termostatem

Ciepła woda jest niezbędna do korzystania na co dzień, i jak często trzeba regulować temperaturę i ciśnienie wody. Mieszalnik specjalne urządzenie rozwiązuje dwa problemy: jeden raz na określenie parametrów jest więcej, ten problem nie może powrócić – woda z kranu zostaną dostarczone w z góry określonych stopni.

Ciśnienie wody w naszych dźwigów, „nie” jest słaby lub zbyt silny, urządzenie termostatyczne skutecznie rozwiązuje ten problem. Obrót dźwigni i mocowania termostatu eliminuje potrzebę, aby zorganizować każdym uruchomieniu napędu testu obecnego stanu ciśnienia wody w rurach. Rezultatem jest nowy poziom jakości życia i oszczędzać energię w sensie globalnym, jak i pod względem redukcji kosztów usług mieszkaniowych.

Czym jest termostat

Urządzenie mieszacza termostatycznego składa się z kilku składników:

 • ogranicznik temperatury. To spowodowało, gdy woda ma temperaturę powyżej komfortu.
 • Skala temperatury. Rozwiązuje dane.
 • regulator termiczny. Z tym bilans regulowanego przepływu gorącej i zimnej wody w celu uzyskania określonej temperatury.
 • Regulator ciśnienia wody.

Bateria termostatyczna prysznicowa lub jakiekolwiek inne urządzenie wodociągowa ma główny element – termostat. Jest ogranicznik, składający się z prętów miedziowych oraz jeden parafinie.

Jak to działa?

Zasada działania termostatyczny oraz głowica prysznicowa na podstawie regulacji ciepłej i zimnej wody. W obudowie urządzenia jest termopara, których zadaniem jest kontrola wskaźniki pomiaru temperatury wody.

Gdy temperatura przekracza stały, jest wzrost dostarczania zimnej wody. Ze spadkiem temperatury zwiększa się ciśnienie gorącej wody. Sposób rozpoznawania trwa ułamki sekund, tak, że zmiany są niezauważalne. W przypadku wahań ciśnienia w systemie dostarczania wody (gorące / chłodne) zmiany strumienia głowicy mikser. Brak w rurach strumienia gorącej i zimnej wody prowadzi do nakładania się żurawia.

Jak korzystać

Termostatyczny mieszacz z prymitywnych do technologii dwa regulatory, odpowiedzialny za ciśnienia wody, drugi – na temperaturę. W masowej produkcji, są bardziej powszechne Thermomixer z dwóch dźwigni. Wyroby konstrukcyjne były bardzo różne – od tradycyjnych do przycisków zaworów, najbardziej „zaawansowanych” są wyposażone w czujniki dotykowe oraz wyświetlacz LCD, który odzwierciedla ciśnienie i temperaturę wody.

Termostatyczna prysznic zaleca się najpierw z uchwytem w celu regulacji temperatury wody, a następnie regulacji ciśnienia. Nie jest ważne, gdy wydajność będzie dana przez: aby włączyć lub wody podczas oczyszczania wody. Ustalające dane z góry, można liczyć na komfort bez zakłóceń i oszczędności na starcie.

Zalety i wady

Mieszarka z regulacją temperatury i ciśnienia wody, a także jakiekolwiek urządzenie, które ma zalety i wady.

Zalety:

 • Utrzymywanie temperatury wody zasilającej. Zmiany w ciśnieniu wody (ciepło / zimno), nie jest odczuwane.
 • Blokując przepływ w sytuacjach awaryjnych. Całkowity brak zimnej wody służy jako sygnał do odcięcia przepływu gorąco, nie ma ryzyka poparzenia.
 • Gospodarka. Zasoby nie przekroczenia dla ustawienia temperatury i ciśnienia.

wady:

 • Wysoka cena.
 • Trudności związane z konserwacją i naprawą. Nie każde miasto może znaleźć serwisem producenta w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub napraw w okresie gwarancyjnym.

formy przeznaczone

Pożądana maksymalna miłe dla konsumenta, firma tworzy urządzenie, zapewniając komfort w każdym miejscu, gdzie wymagane użycie wody. Typowe rodzaje mieszadeł z termostatem:

 • Termostatyczna bateria prysznicowa. Charakterystyczną cechą jest nieobecność dziobkowego dziobek.
 • mikser Termoustroystvom dla prysznicem. również nie ma miejsca na dziobek jest osadzony w sieci komunikacyjnej, za pośrednictwem przewodów łączących.
 • Bateria termostatyczna kąpiel. Wykonane z dwóch rodzajów – ze ścianą zamontować i wbudowaną wanną obręczy. Według jego kształt przypominający wydłużonego cylindra z pokrętłami na końcach. Ten typ mieszacza termostatycznego ma standardową wylewka wylewka. Najczęściej, reguluje przepływ wody bezpośrednio na nią w zestawie do kąpieli i do kąpieli. Typ tłumaczenie użytku w przełączniku zwyczajowego.
 • Tonąć. Ma konfigurację pionowej, spustowej wody, dźwignia / zawór w celu otwarcia. Montaż może odbywać się na ścianie lub bezpośrednio na powłokę.

Istnieją wyspecjalizowane urządzenia do bidetu, higieniczne prysznic, umywalka, ale zasada działania we wszystkich taka sama.

model

Wykonanie Thermomixer produkować mechaniczne i elektroniczne. W modelu mechanicznego nastawy urządzenia odbywa się za pomocą zaworów lub dźwignie. Dla tego rodzaju komunikacji mikser krajowy jest bardziej niezawodny, ponieważ awaria zasilania, skokami ciśnienia w rurach i nierównomiernego ogrzewania wody – zjawisko powszechne. Konstrukcja urządzenia jest zmieniany i rozstrzygane w różnych stylach, od klasycznych modeli dla minimalistów.

Modele elektroniczne są bardziej wrażliwe na niekorzystne warunki, ale bardziej pouczające. Dane są wyświetlane na małym ekranie, możliwe jest, aby zadać kilka programów pracy, na przykład, dla każdego członka rodziny do odrębnego traktowania lub włączenia zaopatrzenia w wodę w określonych porach. Niektóre modele są nawet w stanie przeprowadzić analizę wody. Działanie zależy od baterii lub bezpośredniego połączenia elektrycznego. Thermomixer problemem elektroniczny, oprócz jego koszt, jest złożoność profesjonalnej obsługi i dostępności centrów serwisowych.

Funkcje montażowe

Termostatyczna bateria prysznicowa lub wanna jest bardziej popularna niż urządzenie przeznaczone do kuchni. Aby zainstalować w łazience wymagane jest przestrzeganie podstawowych warunków:

 • Termostat ma dobrze zdefiniowany punkt wejścia zimnej i gorącej wody, które są oznakowane zgodnie z normami europejskimi. Nieprawidłowe okablowanie doprowadzi do awarii i ostatecznie do uszkodzenia.
 • Kiedy zamontowany na instalacji wodnej od Związku Radzieckiego należy pamiętać, że zimna woda jest po lewej stronie, a także dostawa gorąco przeprowadzane prawo w UE odwrotnie. Dlatego przed zainstalowaniem termostatyczna bateria prysznicowa lub wanna, konieczne jest, aby zamontować systemu dystrybucji wody. Zasada ta nie ma zastosowania do pionowych termostatów, w tym przypadku wystarczająco elastyczne węże zamienione.

To również nie jest zbyt dużo, zanim technologia instalacja do zainstalowania filtrów w punktach wejścia wody do mieszkania. Pomoże to utrzymać dłużej w integralności urządzenia, a cała rodzina będzie zapewnienie zdrowia.

Termostaty z Grohe

Niemiecka marka – jeden z liderów w produkcji wysokiej jakości pomp obiegowych. Baterie Grohe mają szereg zalet, które czynią firmę liderem w preferencji klientów:

 • Wysoka jakość i niezawodność urządzenia.
 • Nowoczesny design.
 • Kompaktowe wymiary.
 • Odporność na uszkodzenia mechaniczne.
 • Trwałość w eksploatacji.
 • Sprawne działanie.
 • oszczędność do 50% dzięki technologii przycisk EcoButton wody.
 • TurboStat wyposażony w technologii szybko reagować na najmniejsze zmiany temperatury.

Grohe mieszacze termostatyczne są liderami popularności grupy docelowej i posiada okres gwarancji 5 lat trwania, co oznacza zaufanie producenta w jakości urządzenia.

inni producenci

Bateria termostatyczna FAR różni zwięzły widok w porównaniu z projektem znajdzie innych producentów, ale cechy to daje szanse na wiele. Thermomixer tego producenta są bardziej zaznajomieni profesjonalistom, ponieważ firma produkuje armaturę, urządzenia sanitarne dla systemów grzewczych i tak dalej.

Termostat Termo FAR są dołączone do układu w dwóch punktach wejścia gorącej i zimnej wody, to wyjście jest podawany do rur mieszanego strumienia. Czujnik termostatyczny się w zakresie oddziaływania dwóch strumieni wody i zamontowany w obudowie, wyposażony w dwa zawory, to automatycznie zmienia stosunek gorącej i zimnej wody. Zakres temperatury reguluje się w zakresie od 25 ° C do 65 ° C, maksymalna temperatura wody może osiągnąć 95 ° C Informacje zwrotne od klientów, jeden z niezawodnych i łatwych do naprawy urządzeń.

Termostatyczna bateria prysznicowa wykonana Armatura polska fabryka KFA. Urządzenie według naszych otwarte przestrzenie, znamienne tym, akceptowalnym koszcie i łatwej instalacji. Jest wystarczająco silny i długo zachowuje atrakcyjny wygląd.

opinie

Wielu klientów zostawić swoją opinię na temat urządzenia, takiego jak mieszalnik termostatyczny. Recenzje mówić o korzyści płynące z jego stosowania są oznaczone komfort stałej temperaturze i ciśnieniu, które nie mogą być osiągnięte przy zwykłym mikserze. Ci, którzy dorastają w rodzinie dzieci, mówić o bezpieczeństwo: dziecko często może otwierać i zamykać zawory, które mogą prowadzić albo poparzenia lub przechłodzenia. Kupując termostat z dodatkową funkcją ochrony, można mieć pewność, że ręka dziecka nie dokręcić pokrętło regulatora temperatury do stanu krytycznego. Dla tej części klientowi możliwość być zaletą w kupnie i w pełni uzasadnione.

Negatywne komentarze zostały dokonane wobec poszczególnych producentów, których produkty były krótkotrwałe i szybko się zepsuł. Również miało trudności związek Zachodniej techniki z rury i ciepłej wody. Filtry wbudowane w sieć wodociągową, zatkane szybko, podczas gdy oni sami miksery wymagają dodatkowego sprzętu do instalacji.

Wiele zauważyć złożoność termostatów naprawczych, a często do niedostępności usługi. Najbardziej ujemne reakcje sprowadzają się pogląd, że dla uzyskania takich urządzenia stoi na producentom ugruntowanym reputacji dużym doświadczeniem w produkcji takich wyrobów.