404 Shares 9924 views

Wino z brzoskwiń. Jak gotować w domu

Wino z owoców i warzyw w wyniku fermentacji soku owocowego, nie są mniej popularne niż wino zrobione z winogron. W wyniku fermentacji soków cukrowych przekształcić w alkoholu etylowym, a otrzymany napój owocowy uzyskuje bukietu. Wino z cenione brzoskwiń wielbicieli należnych wyraziste smaki i przystępne ceny. Smaczne i aromatyczny przygotowywane w domu.

Brzoskwinia wino – wybór smakoszy

Gourmet brzoskwinia wino to prawdziwa uczta. Jest wykonany w technologii klasycznej, ale nie dojrzewa w dębowych beczkach, które zmieniają smak napoju. Fermentacja odbywa się w pojemnikach szklanych. To pozwala zachować smak i bogaty aromat świeżych brzoskwiń.

Odpowiednio przygotowane wino brzoskwinia ma przezroczystego koloru z ledwie widocznym żółto-zielony lub bladych odbicia pomarańczowy. Smak wina jest bardzo delikatna, w bukiet jest nie tylko nuty owocowe, ale cieniu tarta migdałów. Aby docenić prawdziwy smak brzoskwini wina, degustacja go w czystej postaci bez dodanie soku lub napojów alkoholowych. Przed degustacji wina z brzoskwiń do ostygnięcia.

Przygotuj owoce na wino

W celu przygotowania brzoskwinia wino na własną rękę, nie trzeba mieć drogiego sprzętu. Jedynym warunkiem jest to, że winiarz jest konieczne przestrzeganie technologii produkcji. Tylko dojrzałe owoce nadają się do wytwarzania wina. brzoskwinie Perespevshie nie są zalecane, ponieważ już rozpoczęła proces fermentacji. Podczas przygotowania octu smaku wzrośnie, a zamiast dostać smaczny octu winnego.

Aby uzyskać smaczne wino z brzoskwiń, Trzeba użyć świeżo zebranych owoców lub te, które nie zostały zapisane na więcej niż dwa dni w chłodnym miejscu. Zebranych brzoskwinie płukano bieżącą wodą zmyć brud i pył, a następnie oczyszcza się z nasion i gałązki. Następnie są dalej przetwarzane w celu uzyskania wina.

Jak gotować klasyczne wino brzoskwinia

Każdy winiarz ma swoje tajemnice przygotowywania napoju, więc wino charakteryzuje się różnorodnością smaków. Przepisy zmieniać ilość cukru, wody i zestaw przypraw podczas fermentacji. Gdy winiarz przygotowuje dużą liczbę brzoskwini wina w domu, przepis wybrany klasyczny. Aby to zrobić:

  • brzoskwinie – 10 kg;
  • – 6 litrów wody;
  • Cukier – 4 kg;
  • Kwas cytrynowy – 50 g.

Obecność kwasu cytrynowego konserwuje smak i aromat brzoskwiniowy, stabilizuje poziom kwasowości w winie.

Przygotowane brzoskwinie roztarto aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny stan jest wypełniona wodą, dodano połowę kwasu cytrynowego i cukru. Wlej masę do butelki wina. Na górnej części szyjki pokryta jest kawałkiem gazy, tak, że mieszanina nie trafi do kosza. Pojemnik fermentacyjny jest umieszczony w ciepłym miejscu na 2-3 dni, okresowo ją wstrząsnąć. Następnie, masę włóknistą przesączono przez płótno lub gazy w celu oddzielenia soku ponownie wlewa się do butelki z winem i umieścić w syfon. Po upływie 5 dni zyskuje soku z pojemnika, cukier rozpuszczony, oraz przelewa się. Zabieg przeprowadzany jest kilkakrotnie.

Fermentacja trwa 2 miesiące. Następnie fermentuje brzoskwini wino usunięty z osadu z cienki wąż wlewa się do innego pojemnika i umieścić na pół roku w chłodnym miejscu, tak, że jest dojrzały. Podczas tego okresu, odbywa się filtrowanie, po którym napój jest dozowany do butelek kilka razy. Przechowywać w chłodnym miejscu nie dłużej niż 3 lata.

Wino z brzoskwiń z alkoholem

Dla dobrego wina do picia przepis do smaku dodać miód. Proces fermentacji wynosi od 2 do 3 tygodni, kiedy kończyć pulpa odsącza i wlewa do soku, aby twierdza 2 litrów alkoholu dodaje się do smaku gałka muszkatołowa, cynamon lub wanilii, w lewo, w ciemnym miejscu w ciągu 3 tygodni. Fermentowany Sok jest ponownie usuwany z osadu, wlać do butelki przygotowane i przechowywane w chłodnym miejscu w ciągu 2 miesięcy. Jeśli filtr osadów pić, aż stanie się przezroczysta. Po 2 miesiącach brzoskwini wina można przynieść do stołu.