163 Shares 3358 views

Przecenione poczucie własnej wartości jest kluczem do niepowodzenia?

Przecenione poczucie własnej wartości jest kluczem do niepowodzenia? Lub droga do sukcesu? Wszyscy myślą inaczej, aby oceniać, że ktoś nie jest w naszej kompetencji, najważniejsze jest zrozumienie, jak przecenione poczucie własnej wartości wpływa na życie, relacje z ludźmi. I w ogóle, co kryje się za tym?

Trzeba zacząć od określenia ogólnej wartości poczucia własnej wartości. Więc jest to ocena osoby z jego umiejętności, umiejętności i umiejętności. Z definicji wynika, że wizja może się różnić, ponieważ każdy ma swój własny pogląd na to, co się dzieje.

Wychodząc z prac psychologów stwierdzamy, że poczucie własnej wartości jest integralną częścią formowania się osobowości, ponieważ rozwija się i uderza wraz z samoświadomością. Należy jednak zauważyć, że nasza opinia na temat nas samych może być, z jednej strony, odpowiednia – normalna, średnia, niska samoocena. Z drugiej strony, niewystarczające – przecenione poczucie własnej wartości i zaniżone. Będziemy rozmontowywać w kolejności.

Odpowiednie, niezależnie od tego, jest uważane za normę, ponieważ człowiek trzeźwo patrzy na to, co robi, co chce i co w ogóle może zrobić. Te trzy poziomy można przekształcić w siebie, co zależy tylko od naszych wysiłków. Samoocena jest wskaźnikiem naszych osiągnięć i relacji ze światem wokół nas.

Więc jeśli poziom jest niski, to osoba nie jest pewna swoich zdolności, nie czuje się szczęśliwa, stara się nie wyróżniać się wśród tłumu, biorąc pod uwagę jego charakter, życie nudne i nie interesujące. Ale taka osoba może nadal podejmować starania, aby osiągnąć coś, a po sukcesie, poziom poczucia własnej wartości prawdopodobnie się zmieni.

Ludzie z średnim i wysokim poczuciem własnej wartości są bardziej skłonni do optymistycznego spojrzenia na życie, są częściej pewni swoich zdolności, ale czasem, zwłaszcza po porażkach, z których nikt nie jest odporny, można zniechęcić. W relacji z innymi osobami nie są one negatywne, jednakże nie dążą do zadowolenia wszystkich, dlatego też nie nakładają ani nie narzucają ich komunikacji.

Jeśli przeanalizujesz niską samoocenę, to wzrasta niską samoocenę, która pociąga za sobą samoobczarstwo. Ci ludzie mają tendencję do żalów, winą losu za wszystkie problemy, nie próbując znaleźć powodów wewnątrz. Samodzielna analiza jest ograniczona do samokrytyki, ale nie szuka sposobów poprawy ich sytuacji.

Przecenione poczucie własnej wartości, paradoksalnie, jest często tylko maską. Ogólnie rzecz ujmując, taka ocena siebie i twojego zachowania, gdy inni widzą tylko w najgorszym świetle, a twoją osobę – w pierwszej kolejności; Kiedy przekonanie, że wiesz wszystko lepiej niż nawet najbardziej kompetentni specjaliści jest nienaturalne dla osoby.

Często takie osoby ukrywają kompleks niższości. Jak wiecie, najlepszą obroną jest atak, więc pochwalają się na różne sposoby, aby nikt nie potrafił odgadnąć swoich prawdziwych obaw.

Uważa się, że trudniej jest zmienić osobę, która ma nadmierną poczucie własnej wartości, ponieważ nie słucha żadnych rad, wierząc, że wie wszystko lepiej niż wiele. W sporze nie ma sensu wejść, ponieważ takie osoby nigdy nie będą patrzeć na ich zachowanie z boku. Jak mówią psycholodzy, poczucie własnej wartości pochodzi z dzieciństwa. W tym przypadku rodzice przesadzają, narażając swoje dziecko najlepiej, w porównaniu z innymi dziećmi, które są gorsze.

Aby wygrać zaniżony i niską samoocenę, jest całkiem realistyczna. Wystarczy przeprowadzić kilka szkoleń. Na przykład napisz na arkuszu wszystkie swoje osiągnięcia, na które nawet krótko odwiedził poczucie dumy. Pamiętaj, aby zatrzymać wszystkie próby porównania z innymi ludźmi, uświadomić sobie indywidualność. I przestań krytykować się z jakiegokolwiek powodu, nauczyć się wybaczyć drobne niedociągnięcia (nie zdały one projektu z czasem – zdarza się to wszystkim, ale na przykład zaczęli robić swoje ulubione rzeczy). Nawiasem mówiąc, hobby pomaga wzbudzić poczucie własnej wartości – naukowo udowodnione.

Więc zrozumieliśmy, jaka jest poczucie własnej wartości, opisano jej główne typy. Chciałabym, po przeczytaniu artykułu, uczciwie związać się z kategorią, a jeśli to konieczne, pracować nad sobą, ponieważ zdrowy poczucie własnej wartości jest kluczem do sukcesu.