592 Shares 9704 views

Jasne, wydzielina z brodawki: etiologia

Wiele kobiet zegarka na wyraźne wydzielina z brodawki sutkowej, ale nie zawsze jest to patologia. Trzeba wiedzieć, że taki podział na piersi są bardzo często typowe – taką fizjologię kobiet. Dlatego przedwcześnie nie panikuj, to lepiej skonsultować się z lekarzem i mają kilka testów aby dokładnie określić przyczynę.

W rzeczywistości, istnieje wiele powodów, dlaczego tam są wszystkie rodzaje selekcji. Jeśli kobieta nie karmić piersią, a nie jest w ciąży, to zjawisko może wskazywać nawet raka, piersi, wirusa brodawczaka lub banalnego przeziębienia pierś. Należy zwrócić uwagę na kolor absolutorium.

Bardzo często kobiety w wieku rozrodczym znajdują się brązowe lub zielone wydzielina z piersi, co wskazuje na obecność zapalenia sutka. Jasne, wydzielina z sutków u kobiet, przypominający siary, występuje głównie w okresie ciąży oraz w okresie laktacji i po karmieniu piersią. Fakt ten nie powinien przeszkadzać kobietę, jest to normalny proces, który mówi o wrażliwości brodawki. Ale jeśli siara nie zatrzymać na dłużej niż sześć miesięcy, trzeba odwiedzić lekarza.

mammolog medyczny wyznaczyć szereg badań, a już w oparciu o wyniki badań, zidentyfikować istniejące choroby i jej przyczyn. Należy zauważyć, że przezroczysta rozdzielenie można zaobserwować na galaktoree (na spontaniczną patologicznych mleko). Jej przyczyn jest wiele:

  • guzów, które pojawiają się w związku z zaburzeniami hormonalnymi u kobiet;
  • problemy z tarczycą;
  • drażniące (stymulacja piersi piersi pompy lub dziecka);
  • choroba nerek;
  • antybiotyki lub inne leki.

Jeśli jest to irytujące, konieczne jest, aby nosić wygodne bielizna i karmiących piersią rzadziej używać laktatora. Jeśli przejrzysty przydział zmieniony na czarny, wskazuje na rozwój patologii. Podajemy główne czynniki przyczyniające się do powstawania takich objawów.

  • Piersi – Torbiele są utworzone w gruczołach sutkowych. Głównym powodem – naruszenie hormonalnej tle.
  • Mastitis – zapalenie tkanki i miąższu piersi. Podatne głównie karmiących kobiet.
  • Onkologia piersi. Jasne, wyciek z brodawki sutkowej czasami wskazuje na rozwój nowotworów złośliwych. Dodatkowo do wyboru są jeszcze inne oznaki nowotworu: sutek zmiany kształtu, wydaje nieznośny świąd w aureoli strefy piersi ciemnieje. Często dotyczy nowotworu znajduje się pod strzykiem i powodują jego odkształcenie. Kobieta może zauważyć krwawą wody płynącej z jego piersi. We wczesnym stadium raka można leczyć.
  • Wewnątrzprzewodowego brodawczaka – łagodny nowotwór, który tworzy w przewodach mlecznych. Może to spowodować białą i przejrzystego podziału. Najbardziej podatne na tę chorobę wśród kobiet w wieku powyżej 35 lat. Choroba leczyć skutecznie, często bez operacji.
  • Ropień – nagromadzenie ropy w masach piersi. Obserwowano głównie w okresie laktacji. Po każdym karmienia piersią należy poradzić ze specjalnym roztworze, krem do zapobieżenia mikrotreschinok przez które infekcja może przeniknąć i spowodować ropień.

Zrób zwyczaj regularnie badać swoje piersi i w identyfikacji różnego rodzaju deformacji lub brodawki uszczelniającego niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Najprawdopodobniej trzeba będzie przejść USG, mammografii i oddać krew. To może wymagać zbadania przez innych specjalistów. Pominąć jakiś wyciek z piersi nie powinno być.