149 Shares 8100 views

Co jest dobre rybackiej w Czarnogórze?

Wakacje za granicą dla wielu – to jest, co do zasady, plaży i wielu tzw aktywnego spędzania wolnego czasu: zakupy, zwiedzanie, zajęcia sportowe, odwiedza restauracje narodowe itp Ale istnieje specjalna kategoria ludzi, którzy szukają miejsca do wypoczynku, dobrze znany nie tylko .. czystych plaż i przyzwoita obsługa, ale także połowów. Jednym z najbardziej popularnych miejsc do rekreacji, gdzie rybacy mogą poddać się swojej pasji, to niewielki kraj w Europie Środkowej – Czarnogóra. Wędkowanie w Czarnogórze jest bardzo popularne wśród koneserów.

Niezwykle piękny kraj

Czarnogóra – kraj jest naprawdę niesamowite piękno. Aby odwiedzić wszystkie wyjątkowe miejsca do odwiedzenia w przytulnych nadmorskich miast i zobaczyć cuda natury, które są obfite, to znajduje się w obszarze śródziemnomorskim, zazwyczaj nie są wystarczająco dwutygodniowy urlop. Dlatego ci, którzy zostali tu raz, spróbuj tu ponownie.

Lato w Czarnogórze jest umiarkowanie ciepły. Tam są wspaniałe plaże i ośrodki narciarskie. Zazwyczaj woda Adriatyku było spokojnie i cicho. W kraju jest bardzo piękne wybrzeża, pokryte lasem sosnowym, za które można zobaczyć z góry. Natura i człowiek tworzy idealne warunki do wypoczynku i owocnej rozrywką osób z różnego rodzaju rozrywek są najbardziej przyciąga do połowów w Czarnogórze.

usługa

Oferuje on rybołówstwa w kraju – wiele związków sportowych i firm turystycznych. Wędkowanie w Czarnogórze są zainteresowani najbardziej zróżnicowane swoich fanów. Dla miłośników morza i rybołówstwa śródlądowego są liczne opcje wynajmu łodzi i innych małych statków, z usług profesjonalnych instruktorów, itd. Ponadto, w hotelu (trzy gwiazdki i wyższy poziom komfortu) oferują szeroką gamę usług podstawowych i zaawansowanych. Pomoc w organizacji wycieczki, transfery, etc. n..

krawędź wędkarstwo

Wędkowanie w Czarnogórze – ogromny szał. Jezioro, rzeka, morze głębokie morze, morze z brzegu – tu reprezentowane przez wszystkich jego odmian.

Z wielkim zainteresowaniem fanów połowów na jeziorach w Czarnogórze. Czarnogóra na mapie przyciąga wzrok w pierwszej kolejności Jezioro Szkoderskie znajduje się na granicy z Albanią, największy na Bałkanach. Jest łatwy dojazd z każdej miejscowości wypoczynkowej. Jeziora są domem dla ponad 40 gatunków ryb: okoń, ukleja, płoć, karp, lipień, pstrąg, łosoś, węgorz, Mullet i inni.

Główne rzeki – Zeta, Lim, Moraca, Tara – jest również bogate w ryby. Wiele małych strumieni, gdzie pstrąg w obfitości. Mieszkańcy przy rozsądnych kosztach są zawsze gotowi służyć i pomagać rybakom w połowach.

Całe wybrzeże – usługi amatorskich połowów morskich od brzegu. Rybołówstwo jest możliwe z dogodnych pomostów i przystani, plaż. Wiele osób uważa, bardziej interesujących miejsc dla duszy, z dala od wścibskich oczu. Wody w pobliżu wybrzeża skaliste słynnego makrela, okoń morski, barakudy, węgorze (10 kg) i inne. Na obszarach o piaszczystym dnie dobrze złapany flądry.

Popularne metody połowu

W Czarnogórze, ryby na kilka sposobów:

  • sieć zbierania powierzchni;
  • Specjalna sieć głęboko;
  • poprzez rzucanie urządzenia hakowego (zarówno z brzegu iz obiektów pływackich).

Bardzo popularne w tych połowów miejsca sportowego. Spinning w Czarnogórze – jeden z najbardziej powszechnych narzędzi połowowych. Również bardzo popularne rybacka z dolnym biegu. Głębokie ryby zostały złowione przy użyciu specjalnego przynętę: w kawałki ośmiornicy i kałamarnic, a także małe ryby na żywo. Więc w Adriatyku jest złowionych ryb Palamidi-Gough, shirun, skushen i inne ryby przybrzeżne -. Leszcz, sum, rzeźnik – złapany na pręcie i przędzenia.

Czasami przybrzeżna połów ryb w Czarnogórze tak. W pobliżu wybrzeża obejmują świateł, ryby pływające w jej świetle. Na jego siatki lampy przestrzennego, światła gaszono rybkę zaplątanych w sieci rybackie.

W Czarnogórze jest również popularny drifting – sposób na złapać łódź dryfuje. Silnik może pracować lub być wyłączone, ale łódka musi naprzód. Ważnymi parametrami są podczas dryfujących łodzi prędkości i kierunku jego ruchu względem przypływu. Jeśli poruszają się w tym samym kierunku, łódź będzie dryfować zbyt szybko. Tak więc jego ruch przez powolne dryfujące. Gdy łódź jest w ruchu z dołączonymi przepływu przynęty wziąć naturalnej pozycji, która przyciąga drapieżniki. Dryfuje w Czarnogórze wykorzystane podczas połowów rekinów. Aby to zrobić, należy użyć przynęty małych tuńczyk czy makrela.

rozwiązania

Dla prawdziwych koneserów niezwykle ekscytujące jest rybackiej w Czarnogórze. Pudełka są stosowane zróżnicowane. Do połowu dno podajnika używany, jest ona wykorzystywana do bombardowania powierzchni połowów, który jest ciężki pływak długotrwały odlewu.

Wraz z nabyciem doświadczenia rybaków zwykle dążą do większych trofea. Dla nich najbardziej atrakcyjny staje wędkarstwo głębinowe w Czarnogórze. W ślizgacze rybacy mogą dostać się do pospolitego siedliska, dorady konger, biały lub niebieski marlin, niebieskie lub tuńczyka, mureny. Najbardziej popularny jest sposób łowienia jest łowienie na parangal – gatunku jazu rybackiego, który jest wyposażony w setki haków. Różnią się niższe (stosowany do dolnej ryb) i górna (stosowanych do połowu bliżej powierzchni) parangal. Jako wypełniacz stosuje się zwierzęta przynęty. Podczas połowów sumów, marlina, tuńczyka, rekina dotyczy także trollingu.

Wędkarze różnorodne kategorie mogą dokonywać połowów w Czarnogórze. Fani Sea Fishing możesz spełnić swoje marzenia połowu marlina i rekiny i entuzjastów połowów przybrzeżnych mogą spędzać czas łowienia płoci i cefal.

Wiele osób zastanawia się, co stanowi do połowu z brzegu. W Czarnogórze, jak i wszędzie, z odpowiednio wybrany zależy na sukcesie narzędzi połowowych i, w konsekwencji, urlopowicz nastroju. Nie ma potrzeby, aby tu w pełni wyposażone. Wiele można kupić w sklepach. Spośród wszystkich rodzajów rozrywki najbardziej popularne i niedrogie jest rybołówstwo przybrzeżne. W Czarnogórze sprzętu do wędkowania z brzegu odlewniczej stanowią trzon spinnigovye (Casting) do połowu na przynęty sztuczne przynęty używane. Ponadto, silikon stosowany jest z powodzeniem. Narzędzia połowowe użyciu spinnigovyh często przeprowadzane w strefie przybrzeżnej.

wędkarstwo morskie

Adriatyk jest domem dla ponad 240 gatunków ryb i innych mieszkańców. wędkarstwo morskie w Czarnogórze – to, przede wszystkim, łowiąc ryby, których wartość główny to gatunki tuńczyka: niebieski, światło, albakorę. Możliwe jest także łowienie średnich rekiny katranov, lakedry, Yellowtail, miecznik, Yellowtail, dorady. W kwietniu do połowu małych ryb tuńczyka może wynosić do 10-15 kg, maj-czerwiec – rekinów, na początku sierpnia – tuńczyk błękitnopłetwy (średnia waga – 70-80 kg, czasem jedna osoba masa osiągnie 500 kg). Również w ciepłym studni wody morskiej złowione Dorado. Offshore sezon wędkarski zwykle kończy się w listopadzie.

Wędkowanie z brzegu w Czarnogórze: Budva

Jest to najtańszy sposób łowienia. Wędkowanie z brzegu w Czarnogórze nie wymaga specjalnego zezwolenia. Ponadto łowienia z brzegu w dowolnym malowniczej zatoce i na każdym molo. Wędkowanie z brzegu za pomocą zwykłej pływaka wielu prętów, podajnika lub spinning. Jako główny przynęty stosowane dżdżownicę.

Dla miłośników wędkowania z brzegu najbardziej dogodnych miejscach, gdzie przewidziano udanego połowu przybrzeżnego w Czarnogóra – Budva, Tivat, Kotor i Petrovac innych.

Budva – Jednym z najbardziej popularnych miejsc dla rybołówstwa morskiego. Z molo jest dobry zgryz belona, makrela, igły, piaszczysta pluje dobrze złowionych flądry. Specjalny szacunek dla mieszkańców Budvy jest shirun – rodzaj makreli. Przez wiele lat, na początku października, Dzień shiruna mieszczan: ludzie zbierają się na Rynku Starego Miasta, organizować różne uroczystości, traktują wino i piwo, cieszyć się smakiem świeżych tylko gotowane makreli.

usługi instruktora

W razie potrzeby, ryby z brzegu z instruktorem musi najpierw zgodzić się na spotkanie. Możliwa organizacja dostawy pojazdu z bogatym miejscu ryby (tam iz powrotem), przeprowadzono niezbędne instrukcje na temat funkcji połowu różnych gatunków ryb i bezpieczeństwa. Obowiązki instruktorów obejmuje wsparcie i porady. Zapewnia również profesjonalną i przędzenie przynętę go.

Zazwyczaj wędkarski trwa około 4-5 godzin. Klient z instruktorem wysłał do „dzikich” – miejsce, gdzie skały głębokość blisko brzegu. – 30-40 m na rybach jest lepszy o świcie, z 4 do 9-10 rano. Od brzegu, można spodziewać się złapać: tuńczyk, Barakuda, lihiyu, brantsina, bluefish,. Koszt takiego wędkowania dla 2 osób. – 65 euro za 3 chel.- 85 euro. Jeżeli podróż idzie coraz więcej turystów – są one obecne na ryby w charakterze obserwatorów. Instruktorzy zazwyczaj przewidują niuans: cena wykorzystywane jako przynęty – do 30 euro, jeśli jest uszkodzony (toe, otwarty), szkoda jest kompensowany przez klienta.

Od wybrzeża do przędzenia

wędkarstwo morskie na wybrzeżu Czarnogóry z wirowanie jest bardzo popularne. Jak rozwiązuje doświadczeni rybacy powinni korzystać z podajnika. Podczas połowu leszczy na powieszenie podajnika nie jest zalecane, ponieważ przynęta jest dość skomplikowane do wykonania, trzeba kupić małże, kalmary, szlifować je przesunąć bułką tartą lub otrębami. Otrzymaną pastę nadziewane koryta. Ponadto może on wyciągnąć zbyt wielu szczegółów. Obciążnik zaleca się stosowanie jakiejkolwiek postaci bez haczyków, przesuwne, o wadze około 15, ma umieszczone na głównej linii do grubości 0,3 mm, która powinna być przezroczysta – tak, że nie jest widoczny w czystej wodzie. Przywiązany do swojego haka, który wymyka przylega ciężarka. Jeśli dysza używana kawałków kalmary, mątwy, konieczne jest przeprowadzenie ważny warunek: muszą być świeże. Dorada nie gryzie przynęty, położyć się na lodzie.

To może być przeznaczony do zamontowania pod skał przybrzeżnych złapać małych krabów (1,5-2 cm średnicy płaszcza). Są one przechowywane w butelkę z tworzywa sztucznego, który jest obniżony za pomocą linki z pomostem w wodzie.

Jeśli rybak mówi, że w ciągu 10-15 minut po odlaniu nie bite lub włókien elementarnych małe drgania, oznacza to, że szef znalazł się w trawie, a połów krabów dostał rzeczy. Dorada tam po prostu nie znajdzie. Leszcz ukąszenie jest kilka dość mocnych szarpnięć, a następnie silnym potyazhka. Sitowia doświadczonych rybaków nie radzę: krojenie w dół powinny być wykonywane dopiero po pojawieniu się jasnych i pewność potyazhki.

Na otwartym morzu

Rybołówstwo przybrzeżne na łodzi motorowych, a także wędkarstwo na otwartym morzu jest bardzo popularny. Ci, którzy chcą sprawdzić swoją siłę fizyczną, jak również otrzymywać znaczącą wydzielanie adrenaliny powinien udać się do połowów głębinowych na pełnym morzu.

Do jego realizacji – zdobyciu pożądane trofeum ryb – specjaliści zapewni wszystkie niezbędne narzędzia i rozwiązania. Poważne wędkarzy mieszkańcy są gotowi organizować regularne wycieczki do otwartego morza, podać wszystkie niezbędne urządzenia. Amatorskie łowienie ryb w morzu przeznaczone dla takich gatunków ryb :. White and Blue Marlin, niebieski i zholtopory tuńczyk, dorado, mureny, rekiny, Konger, makrela i Palamidi, okoń morski, barwena, itd. Wiele z tych gatunków osiągają znaczne rozmiary więc ich polowanie jest bardzo trudne, a czasem wymaga pewnego czasu.

Dla głębinowe służy głównie trolling bieg. Przeprowadzenie wędkarstwo możliwe jest także użycie narzędzi i dno. Przynęta wykorzystywane wyłącznie pochodzenie zwierząt (kawałki małe ryby, ośmiornice, krewetki, kalmary).

Każdy może łowić zgodnie z jego wolą, przez spinning, trolling, skurcze, dzhiging lub donk. Eksperci bezpośrednio na łodzi zapyta, jakiego rodzaju połowów w jednym lub inny obszar będzie bardziej skuteczne.

wędkarstwo rzeka

jeziorach i rzekach Czarnogóry są bogate w następujących gatunków ryb: .. Szczupak, płoć, okoń, wzdręga, ukleja, pstrąg, lipień, pstrąg, karp, łosoś, nase, itp Egzotyczne fishing trophy w czarnogórskich obszarach świeża woda może być również: rzeka śledzia , Shad, węgorz słodkowodny, albański płoć, kiełb, pahihilon. Najpopularniejsze miejsca do wędkowania z brzegu w wodzie słodkiej – Jezioro Czarne, Plavsko, Szkoderskie, a także rzeki Lim, Tara, Morača.

Główną różnicą wszystkich rzekach górskich w kraju jest niezwykła czystość wody. W Czarnogórze, główne rzeki w górach, mają liczne bystrza i tworzą dość głębokie kaniony. Jednym z najbardziej znanych jest Tara River Canyon, drugi najgłębszy na świecie. To miejsce jest najbardziej popularna dla tych, którzy lubią ryby w Flyfishing. Żeglownych rzek w kraju nie są dostępne. Jest, i duże elektrownie wodne. Dlatego rybackiej w Czarnogórze (użytkownicy sieci zwrotne twierdzą go) tutaj jest szczególnie atrakcyjne.

Wędkowanie na jeziorach w Czarnogórze

Entuzjaści połowów z łodzi w Czarnogórze przyciąga jezior z ichtiofauny rozwiniętych. Najciekawszy jest tu rybołówstwo dla miłośników karpia. Miłośnicy wędkowania „na spokojnej wodzie” połowy w Czarnogórze na jeziorach – prawdziwym Eldorado. Najszerzej znane są jeziora: Shasskoe, Plavsko, Szkoderskie, czarny, Biogradsko, Kapitanova, Rikavachskoe.

Jezioro Szkoderskie

W Czarnogórze, wiele górskich i nizinnych jezior zarówno naturalnych i stworzonych przez człowieka. W sumie istnieje ponad czterdzieści. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje jezioro Szkoderskie.

Jest to największy nie tylko w kraju, ale także na Bałkanach jako całości. Okolice jeziora jest około 475 metrów kwadratowych. km. Jezioro Szkoderskie – unikalny naturalny punkt orientacyjny, a Park Narodowy State, bogato zaludnione przez rzadkie gatunki ptaków i ryb. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża podziwiać jezioro.

Dwie trzecie stawie należą do Czarnogóry, a reszta jest terytorium Albanii. Jezioro charakteryzuje się niezwykłym bogactwem ryb. Jego mieszkańcy są węgorz, karp, do 40 gatunków pstrąga i innych. Głównym produkcja karpia połowów były brane pod uwagę. Jego najlepszy połów w płytkiej wodzie, jak i na głębokości w pobliżu ujść rzek wpływających do niego, wśród licznych wysp. Trafiła też: ponury, szary cefal, Rudd płoć, łosoś.

Wędkowanie na jeziorze Skadar w Czarnogórze dopuszczone przez większość roku, ale istnieją pewne ograniczenia: od 31 października do 15 marca nie są dopuszczone do połowów przemysłowych, od marca do czerwca zakazano połowu karpi. W ciągu roku, korzystne dla wędkarzy są 190 dni.

Miejscowi zgodę na niewielką opłatą jeździć turystów na łodzi, pokaż uroczą plażę, przejazd do restauracji przybrzeżnych, łapać ryby dla nich. W razie potrzeby, za opłatą, można iść turystom połowowej siebie, ale nie powinno to zrobić na własną rękę: bo tu jest wymagana licencja połowowa.

ceny

W Czarnogórze, podobnie jak w innych krajach europejskich, rybołówstwo podlega licencjonowaniu. Od brzegu morza oferuje bezpłatny ryby. Dla rybołówstwa przybrzeżnego i morskiego wymaga licencji. Turyści często po prostu wynająć kąpielisko dla 3-5 osób z kapitanem. jego koszt wynosi zwykle 500-600 euro. Czas trwania takiego połowy zwykle 12 godzin (światło dzienne). Koszt wędkowania na jeziorach jest znacznie tańsze: 50-60 euro.

przepisy rybackie

Jedzie na wycieczkę, należy dokładnie przeczytać przepisy rybackie w Czarnogórze i ograniczeń połowów. Czarnogórcy są mili do natury. Podróżni powinni być świadomi, że kary za łamanie mogą być bardzo dotkliwe.

Ten kraj ma dość rygorystyczne limity połowów rzeki, morza i jeziora. Na prowadzenie połowów z brzegu w określonym czasie w określone dni, tylko ze specjalnym pozwoleniem. Niezbędny dokument wydany przez personel Unii rybołówstwa sportowego, jest to możliwe, aby w klubach, które są członkami Unii. W przypadku braku rozliczenia tych instytucji, rozdzielczość może być wydane w samorządzie lokalnym. Jest też wyjaśnia istniejące ograniczenia dotyczące połowów i wymagań, które mają zastosowanie do takielunku. Osoby, które nie są obywatelami Czarnogóry, uzyskać licencje tymczasowe (okresu – do trzydziestu dni). cena dokumentu – około 30 euro. Wędkarz, gdzie się znajdują, muszą zawsze być w posiadaniu pozwoleń.

rodzaje ograniczeń

Każdy rodzaj połowów ma swoje ograniczenia. Na przykład, nie wolno angażować się w podwodnego polowania w nocy. Podwodne wędkarstwo nie może również dotyczyć osób w wieku szesnastu lat.

Ponadto ograniczenie liczby połowów. Sportswear rybołówstwa morskiego polega haczyk ważący mniej niż 3 kg dziennie, z wyjątkiem niektórych gatunków ryb morskich ( pies rombovy ramp i in.), Jak również duże okazy ryb przekraczających 5 kg. Wymóg ten ma zastosowanie do połowów na pełnym morzu z urządzeń kąpielowych. Wędkowanie z brzegu w Czarnogórze można przeprowadzić bezpłatnie.

Do rzeki i jeziora połowów jest również czasowe i ilościowe ograniczenia przewidziane. Istnieje ścisły zakaz połowów w okresie tarła. Jezioro Szkoderskie to jest czas od marca do maja. Tara podczas tarła pozwolił złapać maksymalnie trzy pstrąga dziennie.

Złap Ryby morskie w Czarnogórze jest dozwolone w okresie od kwietnia do października i na początku listopada, słodkowodnych – od maja do października.