570 Shares 5962 views

Jak upiec kurczaka

Ktoś może powiedzieć, że pieczonego kurczaka – Jednym z najprostszych ćwiczeń. Ale teraz przez wiele lat, gospodyni robi te same błędy, w wyniku których mięso jest otrzymywana przez suche lub bez smaku. Nawet kurczak pieczony w folii, może stracić swoją soczystość powodu niewłaściwych technik wytwarzania. W tym artykule, będziemy Cię przez proces tworzenia tego arcydzieła kurczaka. Tak, uzbrojony we wszystkie niezbędne, a co najważniejsze, dobry nastrój i zacząć!

Przepis pieczony kurczak z soczystymi pomidorami i mozzarellą

będzie następujące elementy potrzebne: kurczak (pół kilograma), trzeci krakersów kubek do panierki, pełną łyżkę startego parmezanu, trochę oleju słonecznikowego, pięćdziesiąt gramów mozzarella i pół szklanki startych pomidorów, dwa ząbki czosnku, mała łyżeczka suszonego bazylia, przyprawy do smaku (wziąć cukru , pieprz i sól). Ponadto, aby upiec kurczaka prawidłowo, potrzebny jest specjalny pergamin.

Sposób wytwarzania

Po pierwsze, trzeba się rozgrzać piekarnik do około dwustu stopni. Cięcia mięsa na cztery równe płaskiego płata. Dokładnie natrzeć je solą i pieprzem na wszystkich stronach. Niech marynować trochę, pozostawiając przez pięć minut. Jak mówią gotować, piec kurczaka bez sera – jest całkowicie zepsuć danie! Dlatego pocierać kawałek solidnej parmezanem na bardzo drobnej tarce i wymieszać z bułką tartą do panierki. Należy to zrobić w głębokiej miski. Następnie posmarować steki z kurczaka z olejem słonecznikowym. Ale nie wypełnić je niemiłosiernie! Olej powinien po prostu otoczyć mięsa. Każdy płat mięsa zanurzenie w misce sera oraz krakersy i rolkę w mieszaninie. Wyjąć blachy do pieczenia i przykryć wygodne jego pergaminu, który pomoże nam prawidłowo upiec kurczaka. Ułóż mięso tak, że kawałki nie dotykają siebie, a jeszcze przestrzeń między nimi. Nawiasem mówiąc, niektóre Cooks pewien pergamin musi również być skropione oliwą przed rozprzestrzeniają steki. Tak czy inaczej, czas gotowania kurczak jest średnio o jedną czwartą godzinę. Choć kawałki mięsa są pieczone, trzeba wziąć sos. Postrzępione pomidory umieścić w głębokim naczyniu i wycisnąć czosnek do niego. To jest najwygodniej zrobić za pomocą chesnokodavilku. Nie zapomnij dodać suszoną bazylię. Raz będzie mieszać sos, należy spróbować go do smaku. W razie potrzeby doprawić solą i pieprzem. Jeśli masz kwaśne pomidory, można skropić sosem z cukru.

Przez ten czas, steki z kurczaka będzie już gotowy. Weź je i obficie polać przygotowanego sosu pomidorowego. Posypać startą mozzarellą. Umieścić potrawę w piekarniku przez kolejne pięć minut, ser się roztopi i tworzą pyszny skorupy. W tym przypadku najważniejsze – nie przesadzaj filety.

steki z kurczaka mogą być spożywane jako danie główne i może być dostarczony w połączeniu z włoskiego makaronu. Ponadto, mięso jest dobre przejawia się sałatek warzywnych i ziemniaki. I ostatnia rada: jeść danie gorące! Wtedy poczujesz smak jego zakresu do pełna.