603 Shares 6353 views

Jak odzwyczaić kota łza tapety. Główne sposoby

Zwierzę w domu – to zawsze dobry. Pomimo problemów, które dostarcza swoje treści i niekiedy spowodować uszkodzenie mienia domowego, to niesie ze sobą komfort. i dobra atmosfera. Staje się prawdziwym przyjacielem rodziny. Ale co, jeśli masz kota lub kota? Ale zanim ich właścicieli niekoniecznie rodzi się pytanie: Jak odzwyczaić kota oderwać tapetę?


Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się powodem, dla którego ruiny zwierzę tapety i meble. Robią tak głównie ze względu na fizjologiczne potrzeby. Ich pazury są stale rośnie, łuszczenie się w tym samym czasie. Tak przynoszą niedogodności dla ich właścicieli. Tutaj koty i zarysować powierzchnię domu ostrzyć pazury.

Co robić? Jak odzwyczaić kota drapania tapety? Po pierwsze, należy pamiętać, że winę i ukarać zwierzę bezużyteczne. Po tym wszystkim, nie są winni, że natura dostarczyła mają takie cechy organizmu. A ze względu na charakter tych stworzeń surowe obchodzenie się może jedynie pogłębić swoją relację z tobą. Wszystko zapalonym „właściciel kota” wiedzą, że mają do czynienia z nieobliczalny zwierząt i niezależne. będzie podlegać tylko wtedy, gdy odpowiednie podejście do niego. W przeciwnym razie, kot może specjalnie zepsuć meble i tapety. W ten sposób pokazuje, że myślisz, że w tym domu nie jest taki sam, i że należy się liczyć.

Przed odzwyczaić kota oderwać tapetę, można czekać na niego w miejscu, gdzie zwykle lubi robić. Jest to konieczne do wytworzenia aerozolu w wodzie lub kilka kluczy. Konieczne jest, aby w odpowiednim czasie, aby przestraszyć kota – przelewać go z kluczami wodnych lub grzmot. Następnie zwierzę jest przestraszony i zatrzymać swoją działalność, po ucieczce z pokoju. Ale innym razem zajęło chwilę, kiedy nie są wokół i ruszy ponownie zepsuć meble i rzeczy.

Jednym z rozwiązań tego problemu, jak odzwyczaić kota oderwać tapetę, jest zakup drapania postów – specjalne urządzenie pokryty miękkim materiałem tkaniny. Są one sprzedawane w sklepach dla zwierząt. Ale można spróbować dokonać sprzęt sportowy dla zwierzaka własnymi rękami. Musisz płytę lub rurę być dowolny materiał wiatru, najlepiej mocne tekstury – Dywan, juta, denim. Tkanina jest wzmocniona – na końcach gwoździ lub bazy klejowej. Drapak powinien być gdzie kotek częściej ustawiony na punkcie „szkolenie”.

Kolejna wersja Cat „symulator” – ścianie. Kawałek starego dywanu lub innego wytrzymałego materiału zostaje przybity do ściany. Jednak nie jest tak radykalna opcja jak zbijania – drapanie może być zawieszony na klamce, lub w innym dogodnym miejscu.

Inną opcją, jak odzwyczaić kota oderwać się meble – jest przycinanie pazurów. Ale należy to robić bardzo ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia nerwu. Można odciąć nie więcej niż jeden milimetr pazurem.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś odpowiednią metodę jak odzwyczaić kot łza tapety, proponujemy inną opcję – posypać ulubionych zwierząt do niektórych żrący. Na sprzedaż jest specjalne spraye zapachowe, ale można skorzystać z faktu, że istnieją domy każdy. Ten ocet, pieprz, kwas cytrynowy, olejki eteryczne, Kolonia. Jednak muszą być stosowane bardzo często, ponieważ obniżają. Trzeba będzie również dowiedzieć się, co to nie podoba kota. A następnie za pomocą tego narzędzia.