316 Shares 4632 views

Klapa – co to jest?

Klapa – klapa że osiągnie limit górnych przycisków. Wspomniany element różni się innym kształtem stroje, szerokości i długości, posiada wykończenia. Weźmy pod uwagę podstawowe rodzaje klapie.

Obecnie istnieją następujące typy klapy: V-shaped, spiczaste i ciągłe. W większość projektantów realizować z własnych pomysłów, kilka zmianę standardowej reprezentacji typowych parametrów charakterystycznych dla danego typu klap.

szerokość

W pierwszej kolejności, oddzielne klapy różnią się od siebie w zależności od parametru szerokości. W przeszłości, kurtki ozdobiona szerokimi klapami. Dziś klapa – to wąski pasek materiału, który nie wyróżnia się na tle całej kompozycji.

Smukły mężczyzna w twarz eleganckie klapy. Kurtka z satynowe klapy imponującej szerokości nie wygląda zbyt atrakcyjna na cienkim człowieka. Byłoby wolą raczej silniejszą płeć, które mówią „w organizmie.” Na podstawie powyższego można stwierdzić, że klapy są wybierane w zależności od charakterystyki postaci. Wygląda na to, że mają najbardziej naturalne.

Aby wybrać szerokość klapy wpływają pewne tradycyjne poglądy w zależności od regionu. Tak, marynarki z szerokimi klapami wolą nosić Neapolitans. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich starają się przestrzegać tego środka we wszystkich rzeczach. Tutaj klapy – węższe klapy. Jeśli chodzi o trendy włoskich i francuskich, te ostatnie często popadają w skrajności, oferując Męskie kurtki ze zbyt wąskimi lub szerokimi klapami, w zależności od aktualnego trendu.

Lewy tradycyjnie pętle lub na klapie odznakę. Wspomniany element odgrywa boutonnieres ról do zdobienia kwiat kostium. Bardzo często realizacja pomysłów można zobaczyć na odzieży, który jest przeznaczony do odwiedzenia uroczystości. kurtki gotowe rzadko zawierają taką dogodną urządzenia. Można jednak łatwo uszyć garnitur po zakupie, o kontakt z najbliższym sklepie.

długość

Parametr długość klapy zależy przede wszystkim od liczby przycisków, które są przewidziane w konstrukcji płaszcza. W związku z powyższym, najkrótsze klapy są wykorzystywane do szycia kostiumów z czterema przyciskami, długa – z dwoma.

Najlepszym rozwiązaniem jest uważany znalezienia harmonii pomiędzy długością i szerokością klapach. Zbyt krótkie klapy wyglądają bardzo brudny czy nadmierny stres kompletność postać. Uczucie dysharmonii prowadzi do tego roztworu stosując szeroki kołnierz.

Klapy w kształcie litery V

Klapa w kształcie litery V – najbardziej rozpowszechnioną formą, która jest używana przy szyciu większość klasycznych garniturach. Wygląda to na tyle proste, że opcja. Pomiędzy kołnierzem i korpusem klapy znajduje się stożkową wnękę.

Mężczyźni, którzy kupują kurtkę do codziennego użytku, należy zwrócić uwagę na modele ze średniej wielkości wycięcia. Taki krój nie przyciąga zbyt wiele uwagi i nadaje się do codziennej pracy, wizyt w obiektach użyteczności publicznej, gastronomii. Najbardziej organiczne tworzą taki płat patrzy na wytwarzanie nie przeszkadzają w sposób przypadkowy stylu.

spiczasty klapa

Jest to klapka z wydłużonym górnej części. Specjalne kurtki popytu z klapami jak stosowany w XVI wieku. Jest to rodzaj powłok byli wysocy urzędnicy na dworze Ludwika XIV.

Według historyków, wskazał klapy, zdjęcia, które można zobaczyć w tym materiale, grał czysto praktyczną rolę. Jeśli to konieczne, mogą być łatwo ustalony w pozycji uniesionej, co umożliwia właścicielowi uniknąć upadku kombinezon przeciwdeszczowy bramy niepogody.

Dziś pointy klapy są często ozdobione smokingach i marynarek dwurzędowych. Chociaż na początku ubiegłego wieku, te klapki są często wykorzystywane podczas szycia konwencjonalnych żakiet jednorzędowy. Być może z tego powodu, te rozwiązania są obecnie traktowane jako charakterystyczny element ubrania, urządzone w stylu retro.

Na tyle atrakcyjny pointy klapy spojrzeć na dostosowanie kurtkę z moherowych i wełnianych tkanin. Takie warianty wchodzą w twarz smukłą małego człowieczka, ponieważ optycznie wydłużają sylwetkę.

stałe klapy

Jak uszyć kołnierz do klapy marynarki stałym? Klapy te nazywane są również Shalev i zszywane w postaci pojedynczego paska tkaniny, która rozciąga się wokół szyjki w postaci kołnierza i opada do pierwszej linii guzików. Poprzez dostosowanie tych modeli na zamówienie wykorzystuje najnowocześniejsze panowie. W przeszłości, kurtki wspomniane elementy tnące nosiła męskie kluby, gdzie zdecydowano się przyjść w garniturze.

Zastosowanie ciągłej klapach wnosi do projektu płaszcza szczególny urok. Obecnie są one powszechnie używane do szycia już wymienionych smokingach i sukniach wieczorowych. Tylko kurtki dwurzędowy nie przewidują takich klap.

W rzeczywistości, solidne klapy pojawiają najłatwiejszą opcję. Jak wspomniano powyżej, są przedstawione w postaci prostego elementu odcinka tkaniny. Jednak utalentowany krawiec nie wprowadzają w swojej konstrukcji jest bardzo atrakcyjne rozwiązania, rozszerzenie, zwężenie, skracanie, wydłużanie klapy poprzez ich z materiału, który przychodzi w sprzeczności z ogólnymi zarysami kurtkę.

Konkludując

W ogóle, klapy marynarki – to nie jest tak praktyczny element projektu jako narzędzie, które pozwala na podkreślenie godności rysunku podkreślają sylwetkę człowieka z tłumu. Trudno argumentować – bez kostiumy wyglądają bardzo zwyczajne, a nawet nudne, zwłaszcza na tle całkowitej masy podobnych modeli.

Aby wybrać odpowiednie klapy, na podstawie cech rysunku, można poddać się innym, nie tylko jako stylowy osoby, ale również jako prawdziwy dżentelmen.

683 shares 5033 views
Kurtka – co to jest?
339 shares 4674 views