383 Shares 9263 views

Kto psów? Co robi psów? Zawód kła

Kto psów? Wierz mi, to nie jest tylko zawód. Jest to powołanie, sposób życia, połączenie duszy. O jakie cechy powinien posiadać psów, co to specjalista, gdzie i jak uczenie się odbywa, przeczytać artykuł.


Mogę zadzwonić do kinologów hodowcy?

Sędzia dla siebie. Kim jest hodowca? Jest to człowiek posiadający domu psa. On dba o zwierząt, paszy, chodzić, grzebienia, dzięki czemu szczepieniu. To jest – miłośnikiem psów. A kto psów? To – ekspert. I absolwent. Dzięki specjalizacji. Na przykład w szkolenia lub specjalizacji. W skrócie, właściciel psa różni się od koparki psów, jak źrenicy profesor w Instytucie. Jeden – to dopiero początek, a drugi – to już profesjonalny. Ponadto, możliwe jest, że fanem nigdy nie będzie dobry kynolog.

„Rycerze bez strachu”

Zacznijmy od biurokracji. Na pytanie: „Kto jest kieł” współczesna literatura i prowadnice spotkać tak: „To jest specjalistą poświęcone hodowli i szkolenia (w szkoleniu) Psy”.

I wszystko wydaje się być poprawne, ale jakoś bardzo suchych i ubogich. Canine – rycerz bez lęku. I w przenośni i dosłownie. Jeśli weźmiemy pod uwagę absolutnie dokładnej wartości początkowej «» Ritter (it.) Oznaczało konia ciężko uzbrojonego wojownika. Pełny obsługi urządzenia bardzo przypomina strój rycerza – podczas gdy całe ciało musi być koniecznie chroniony. W przeciwnym razie, instruktor może cierpieć psów (szczególnie we wczesnych etapach szkolenia). Odzież ochronna zwana dresskostyumom. Najczęściej jest to niezbędne osoby zaangażowane – ludzi pomagających przygotować psy do programu PCL IPO (IPO) i inni.

„Ale jeśli koń – oznacza konia! „- można powiedzieć. I chcesz mieć rację. Dziś wyrażenie „koń” oznacza „w pełni uzbrojony”. Aby być niezniszczalny, z wyjątkiem potrzebna odwaga, uwagą, wiedzy, zaufania i … absolutna kontaktu z psem. Po tym wszystkim, kto jest naprawdę psów? Ta osoba rozumie i czuje psa. Zgadzam się – dobra psów na systemie szablonów nie będzie działać. On naprawdę czuje zwierzę i jest w stanie przewidzieć swoich przyszłych działań. Ten instruktor będzie odebrać klucz do każdego psa.

Cechy zawód

To powinno być w stanie psi? Co robi ten mężczyzna? Być może powinniśmy najpierw wymienić główne trendy w hodowli psów:

  • strażnik;

  • wytchnienie;

  • mocowanie;

  • pasterz;

  • polowanie;

  • dekoracyjny;

  • usługa.

Zazwyczaj koparki psów specjalistyczne dla konkretnego jednego z nich. Przez obszary pracy zależy również od tego, co jest zaangażowany w specjalisty. Może to być, na przykład, hodowla psów. Tutaj musimy jasno wiedzieć genetyki wspólnych pytań i weterynarii, aby zrozumieć zewnętrzne cechy rasy.

Może się wydawać, że hodowla psów – jest dość prosta. Jednakże, widok jest bardzo, bardzo źle. Człowiek, który nie rozumie w tej kwestii, wyraźnie szkodzą dobru rasy psów, jak to będzie tylko poprawić. Lub przynieść nowy, oddany do ich życia zawodowego.

Wózek praca związana z instruktorem w szkolenia (edukacja) psy wyszkolony zespół szczepione posłuszeństwa, problemy dostosowawcze zachowanie. Tych specjalistów może pracować w Związku Kynologicznym, policji, w szkółkach. Jest też prywatną praktykę.

Szkolenie może być dowolny kierunek. Służyć nie tylko w stanie obsłużyć psów. Na przykład zabawki spaniele może wskazywać źródła szkodliwych pleśni w domach. Lub być pies-terapeuta. Nie zdziw się, – nie jest kynologia medyczny. Jest również nazywany sobakoterapiey. To pokazuje dziecko cierpi na różnego rodzaju choroby neurologiczne (porażenie mózgowe, zespół Downa).

Komunikacja z psami pomaga rozwijać pamięć i emocje, aby poprawić koordynację ruchów. Ten stwierdził psychiatra innego Levinsona (1961). Terapeuci Kudłaty mogli prowadzić ludzi ze śpiączki. Niestety, w naszym kraju w jego rozwoju Canistherapy niemowlęctwie. Mamy nadzieję, że dobre uzdrowiciele kudłaty prysznic będzie znacznie więcej. W niektórych dużych miastach otwarto specjalny ośrodek szkoleniowy pies specjalizujący się w Canistherapy. Wielu ekspertów pies pomoc dla psów, tworzenie możliwości do komfortowego środowiska dla gości i ogonami pristraivaya nich w naprawdę dobrych rękach.

Obszary działalności

Wybrany kierunek zależą od specjalizacji dalszej pracy:

– praca z psami z żadnym konkretnym genotypie;

– psy szkoleniowe dla określonych celów (lub wąskiej szkolenia specjalistyczne), takich jak prowadnice, psy ratownicze, psy stróżujące, psy, psy dla detektywistycznych poszukiwań narkotyków, itp..

– instruowanie początkujących hodowców psów.

miejsce pracy

Gdzie najbardziej teleskopowa pies pracy? Co specjalisty pies, już znalezione. Teraz dowiemy się, gdzie najbardziej potrzebne ich usług.

Większość psów zawód potrzeba ATC (Ładowarki policyjny pies), na granicy, w urzędzie celnym, w szkółkach i pies Center (kluby, biura). Naprawdę dobrych specjalistów w dziedzinie hodowli psów niestety nie wystarczy.

Dlatego też, jeśli jesteś w stanie ustalić się jako kompetentny i zorientowany w specyfice obsługi (lub instruktora), praca będzie zawsze. Zawód psów stale zapotrzebowanie.

niezbędne cechy

Nie wystarczy kochać psy. I tu też edukacja specjalistyczna nie jest wystarczające. Canine powinny posiadać pewne cechy: cierpliwość, poświęcenie, wytrwałość, dobrą obserwację, samokontrola, zdolność do reakcji z piorunami. Ten ostatni jakość nie jest tak ważne, jak wszystkie inne.

Na przykład, gdy elementy rozwijające MCS wezwany do polloi hoi tylko bezpieczeństwo, możemy spodziewać się żadnej reakcji psa. Zwłaszcza jeśli jest to tylko pierwsza sesja. Daleko od psa zawsze iść (bite, grab) na specjalne rękawic kuchennych lub tulei temperamentem, które eksponuje instruktora naprzód. Niektóre zwierzęta „przebiegły”, zauważając dla najbardziej wrażliwego punktu ataku. Niektóre mogą skoczyć na nogi, inni – w gardle. Wyobraź sobie, co może skończyć się szkolenia, psi, czy nawet na chwilę stracić czujności i zaskoczony.

To jest bardzo ważne, a trening fizyczny. handler ma dużo pracy, więc ludzie szybko znudzi i nieprzygotowany nawet wyrzucić go. tempo pracy jest tak duża, że z tysięcy, którzy chcą nauczyć się tego trudnego zawodu są dziesiątki. I tylko niewielu stać się prawdziwymi profesjonalistami. Ponadto pies „na żywo” na boisku treningowym. Nie myśl, że instruktor pracuje nad planem „z ośmiu do dwunastu.” Ta część opłat podróży, seminaria, szkolenia, konkursy, rajdy. Wózek pracy – sposób na życie.

Czy dziewczynka stać kynolog?

Oczywiście, jeśli ma właściwości wymienione powyżej. Ponadto psów kobiety są teraz coraz bardziej. Stereotypy są łamane przez długi czas. I obserwacje dowodzą: kobiecy głos pies widzi lepiej niż mężczyźni. Mimo że przeprowadziła poważną i długą debatę na ten temat. Jednak to, co jest psi-kobieta nie jest gorsza od człowieka-instruktora (oczywiście z tej samej wiedzy, szkoleń i doświadczenia) – to fakt.

Edukacja (trenerów psów kursy)

Jeśli masz już psa i jesteś zarejestrowany w Dog Dział Szkoleń, spróbuj poszukać na jego głowie. Co do zasady, główne kluby przygotowują specjalistów – trenerów psów i ekspertów.

Szkolenie odbywa się albo na podstawie działów, lub na wycieczkę do innego miasta (w kierunku). Po ukończeniu studiów egzaminów, a następnie przypisać do pewnego stopnia, wskazuje poziom wyszkolenia koparki psów.

Jeśli chodzi o uczenie się wykształceniem wyższym, warto zastanowić się ośrodki takie jak: FPS (Law Institute, Woroneż); FSIN (College of Law, Perm); Instytucje graniczne w miastach Chabarowsku, Moskwie, Kaliningradzie, Golitsyno, Kurgan.