304 Shares 3349 views

Czyszczenie kotła z rękami: Porady specjalistów

Czyszczenie kotła muszą być wykonywane raz na kilka lat. Jeśli się ciężkie korzystanie z podgrzewaczem wody i jakość wody jest słaba, trzeba umyć produkt częściej. Oczywiście, łatwiej jest poprosić o pomoc hydraulika, ale czyszczenie można zrobić, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na własną rękę.

Dlaczego czysty kocioł?

Regularna konserwacja kotła – gwarancja jego pracy długo i wysokiej jakości. W środkach do czyszczenia twardych wodzie słabo rozpuszczalne, ale także ma tendencję do tworzenia skalę, który przewodzi ciepło źle. Grzejnik, usytuowany w zbiorniku, ewentualnie pokryte cienką warstwą wapna. Zaczyna pracować mniej, wzrasta zużycie energii. Jeśli to nie czyścić element, szumowiny będzie zlokalizowany na powierzchni i przenikać do całej dostępnej przestrzeni. Tablica ta jest nie tylko trudne do usunięcia – uszczelnia nagrzewnicy i powoduje znaczących przerw. przeniesienie ciepła nie może być w ogóle.

Przekaźnik wyzwalany jest ochrona, urządzenie wyłącza się. Zaawansowanych przypadkach może skończyć się, że trzeba przeprowadzić remonty kotłów. Aby tego uniknąć, nie powinno być aktualne leczenie.

Kiedy trzeba czyścić?

Wystawiać kotła musi być czyszczony około raz na dwa lata. Rozpocząć proces, jeśli zauważy następujące przerwy w dostawie:

 • Instrument zaczął podgrzewać wodę do zbyt długiego lub częstego startu;
 • Kocioł emituje głośny syk w pracy;
 • nim wylewanie żółtą ciecz o zapachu siarkowodoru.

Jeśli używasz grzejnika do maksymalnej temperatury, będzie musiała być częściej czyszczone (i osadzaniu się na formularzu zbiornika szybko). Aby przedłużyć żywotność urządzenia podgrzać wodę do 60-70 ° C.

Kolejna rada – aby zmniejszyć liczbę awarii, nie kupić podgrzewacze wody z elementów grzejnych czarnych i ocynkowanych metali. Takie dane są gorsze oprzeć się rdzy i nie radzą sobie dobrze z ciepłą wodą.

Wolę termostaty magnetyczne.

wody połączyć

Przed przystąpieniem do czyszczenia kotła, konieczne jest, aby pozbyć się wszystkich cieczy wewnątrz niego. Jeżeli podgrzewacz wody znajduje się bezpośrednio nad łazience, można umieścić pod nim dużą pojemność i spuścić wodę podczas usuwania elementu grzejnego. Przeglądaj systemu kotła: jeśli urządzenie elektryczne ogrzewanie jest przykręcona do zbiornika – wydać dwie procedury w tym samym czasie. Jeżeli w celu usunięcia grzejnik, odkręcić kilka śrub – lepiej jest spuścić wodę z góry. Na prawo jest podłączony do sieci wodociągowej nie ma problemu z czyszczeniem nie powinno być.

 1. Pamiętaj, aby odłączyć urządzenie od sieci, wspólny zamknąć zawór wody.
 2. Wyłączyć zimnej wody otworzyć gorąco i poczekać, aż zostanie osuszony w najbliższym miksera.
 3. Podłączyć rurę z odgałęzienie spustowym, wysłać go do kanalizacji, otworzyć zawór i spuścić wodę.

Nie ma innej opcji – czy zawory i przyłącza odpływowe nie są dostępne, opróżnić zbiornik za pomocą zaworu. Czyszczenie kotła z rękami w ten sposób – długi proces, więc najlepiej poczekać, aż woda ostygnie. Jeśli nie przyłączem rury ciepłej wody i zastąpić wiadro. Stopniowo odkręcić zawór bezpieczeństwa, gdy nie wyleje cieczą.

Preparat do mycia

Czyszczenie grzałki – nie jest bardzo skomplikowany proces, a można to zrobić samodzielnie. Gdy cała woda zostaje usunięta, zdemontować i usunąć grzejnika. Aby to zrobić, należy zdjąć pokrywę (najczęściej jest on zamocowany śrubami). W niektórych modelach, potrzebnych składników kotłów są zamknięte panel z tworzywa sztucznego. Utrzymuje go do zamka – po prostu oderwać pasek za pomocą śrubokręta.

Zrób zdjęcie ze schematem, że po zabiegu w celu przywrócenia wszystkich z powrotem. Odłącz kable, aby umożliwić dostęp do termostatu. Wyciągnąć.

Scale – kotły wrogiem numer jeden. Jeśli nie okresowo czyścić podgrzewacz, może zostać trwale uszkodzony. Terminowe czyszczenie elementu grzejnego pozwoli Ci zaoszczędzić od marnowania pieniędzy i znacznie wydłużyć żywotność urządzenia. Ostrożnie wyjąć grzałkę. Obok niej widać Chanuna, chroniąc wnętrze zbiornika przed korozją. Zobacz, czy to bezpieczne. Jeśli nie – wymienić część na nową.

czyszczenie elementu grzejnego

Czyszczenia kotła należy przeprowadzić natychmiast – mokre skala jest znacznie łatwiejsze do usunięcia niż utwardzone. Większość z nich będzie na PETN. Istnieje kilka metod elementu czyszczącego.

 1. Usunąć brud ręcznie. Na powierzchni PETN z sztywnym pędzlem lub noża, zdjąć pokrywę grubą warstwę kożucha. Postępować ostrożnie, aby nie uszkodzić powierzchni elementu ostrym i niedbałym ruchem. Po grzejnik może być traktowana papierem ściernym – co to jest czystsze, tym lepiej będzie działać.
 2. W sklepie można kupić ogromną ilość odkamieniania. Lepiej jest kupić produkt do czyszczenia czajników – zasada jego działania jest taka sama jak w kotle. Podejmować żadnych emaliowanym, dodać płyn (pre-czytać od proporcji opakowań). Zostawić go na chwilę.
 3. Zamiast gotowych narzędzi, można użyć następujących. Małe cytrynowy napełnienia pojemnika lub kwas octowy. Umieścić element w butelce i pozostawić go na jeden dzień. W celu zwiększenia efektywności przepustowości oczyszczania z tan umieścić na wolnym ogniu (30 minut).

Czyszczenie zbiornika grzewczego

Płukanie kotła wewnątrz jest tak samo ważna jak czyszczenie PETN. Umieszczenie pojemnika, otwarty zimną wodą z kranu i poczekać do zmyć resztki skali od podgrzewacza wody. Dla wygody, można wyjąć urządzenie ze ściany.

Poważnie zanieczyszczona usuwać osadów ręcznie. Nie używać materiałów ściernych ani twardych przedmiotów – to jest nie do przyjęcia dla powierzchni szkliwa. Nie dotykać pręta magnezu, jeśli coś mu się stanie – będzie musiał kupić nową część. Jeśli usunąć szumowiny nie działa, konieczne jest demontaż urządzenia i wyczyścić przy użyciu środków chemicznych.

Oczyszczanie montażu i podłączenia grzejnika wody. Pamiętaj, że wszystkie elementy muszą być suche.

AIDS

Wyciągnąć miedziany wymiennik ciepła do pośredniego ogrzewania tego urządzenia nie jest tak łatwe, jak konwencjonalny wzór dużej pojemności może być zdemontowana i zmontowane przez cały dzień. W tym przypadku pomaga czyszczenie chemikalia kotła bez wyjątku usunięcie urządzenia.

Odwiedzić sklep i kupić produkt opracowany specjalnie do takich celów. Alternatywnie można przygotować stężonego roztworu kwasu cytrynowego (kwasu na funt 2 litrach wody). Co dokładnie masz odebrać, to nie ma znaczenia.

Aby wypełnić środki do wewnątrz przez zawór gorącej wody przez trzeci pusty pojemnik. Podłączyć do mocowania przewodu odpływowego i wlać do niego roztworu, a tym samym podnoszenia koniec rury na kotle. Pozostawić na kilka godzin. Gdy roztwór do płukania i zbiornika spustowego osuszyć kilkakrotnie wodą i wylanie go ponownie. Podłączenia urządzenia, woda ciepła i wylać go ponownie. Podgrzewacz wody, jest gotowa do użytku.

ważne wskazówki

Kocioł chemiczna – to prosty proces, ale lepiej jest nie do przeprowadzenia procedury sam – nagrzewnice wodne są bardzo ciężkie.

 • Jeśli korzystasz z chemikaliami, należy uważać, że nie są w kontakcie z gumowymi uszczelkami – mogą one tracić elastyczność, co powoduje przepływ kotła.
 • Sprawdź dwa razy każdą transakcję wykonaną. Grzejnik nie działa po montażu, jeśli zrobisz coś złego.
 • Podłączyć i odłączyć zasilanie tylko wtedy, gdy zbiornik napełniony wodą.
 • Po zakończeniu prania, napełnić kocioł wodą i odczekaj chwilę. Jeżeli kołnierz nie przecieka – doskonała, można korzystać z urządzenia.
 • Jeśli używasz środków chemicznych, zawsze nosić rękawice i maskę.

Teraz, gdy wiesz, jak do czyszczenia kotła, bez powodowania mistrz. Jest to dość proste i stosunkowo szybki proces, który może obsłużyć dowolny host. Najważniejsze – czas na przeprowadzenie tej operacji do jednostki służyły Ci przez długi czas. Pamiętaj: profesjonalne kotły naprawy – proces kosztowny.