764 Shares 5552 views

Jakie są najlepsze miejsca w teatrze?

Jesteśmy przyzwyczajeni do odnoszą się do zatwierdzenia klasyki, który stwierdza: „W teatrze rozpoczyna się wieszak”, choć wiele osób uważa, że najważniejszą rzeczą w świątyni Melpomeny – audytorium. Po siedzenia układ odgrywa kluczową rolę w, czy dana osoba dostanie estetycznej przyjemności z oglądania show, i nie udało mu się niczego po prostu zobaczyć i usłyszeć. Dlatego też, w celu uniknięcia incydentów, psuje nastrój i frustracji zanim jest zakup biletu niezbędne do określenia jasno, gdzie najlepszych miejsc w teatrze. Oczywiście, najbardziej udane wersje będą kosztować dużo pieniędzy, ale kompromis zawsze można znaleźć. Liczne czynniki powinny być brane pod uwagę tylko w stanie uprościć to zadanie. Więcej o tym poniżej.

Komfort nie jest zawsze mile widziane

Ludzie ciągle wymaga okularów, emocje i świętowania. Przez cały czas jest teatr dał mu taką możliwość. Po tym wszystkim, tutaj można cieszyć się grą aktorów, podziwiać działanie, które ma miejsce na etapie scenę, psychicznie zanurzone w świecie, w którym rzeczywistość przeplata się z fantazją. Ale zamiast publiczności nie zawsze było tak wygodne, jak to jest dzisiaj. Nie dano dużą wagę, a głównym czynnikiem była sama impreza. Fani outdoor Arena średniowieczu byli w stanie obserwować przez jakiś czas, po prostu stojąc przed sceną (na ziemi), lub wysokość jego balkonu.

Nazwy te zostały wykorzystane wraz z pojawieniem dramatycznych hal z dachem i ścianami, a dołączyli do nich inni – amfiteatr, strój koła, skrzynie. Komfort stała się priorytetem, dlatego też dla miłośników sztuki współczesnej pytanie, co najlepsze miejsce w teatrze, pozostaje głównym w planowaniu kolejnej publikacji. Spróbujmy zrozumieć to ciekawe pytanie.

Przydatne wskazówki dla miłośników teatru: wybierz najlepsze miejsca

Jeśli jesteś początkujący i nie kierowanie się cechami i audytoriów układu, bez którego niemożliwe jest ustalenie najlepsze miejsca w teatrze, nie martw się – to przeszkoda jest łatwo jednorazowy. Aby rozpocząć, należy pamiętać, że wszystkie areny świata mają pewne podobieństwo. Nie jest wyjątkiem, i Rosja, gdzie budynki zostały zbudowane przy użyciu w przybliżeniu ten sam plan, tylko różnych stylów architektonicznych, które zależy od specyfiki firmy.

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze strefy lądowania, jest jego funkcjonalność. Po drugie – jaki rodzaj prezentacji wolisz (musical, teatr, balet, opera, koncert). I trzeci – osobiste cechy, stan wzroku i słuchu.

Mówiąc najprościej, najlepsze miejsca w teatrze, można obecnie osiągnąć poprzez umieszczenie korzyści z jednolitego obszaru wizualnego, aby wyświetlić konkretny preparat oparty na własnej osobowości. Na tej podstawie proponujemy Państwu kilka praktycznych porad.

Nacisk na lokalizację obszarów widowiskowe

Są ludzie, którzy po prostu nie obchodzi, gdzie usiąść, ale jeśli nie należą do ich liczby, postaraj się pamiętać, co następuje: wszystkie strefy lądowania są wyraźnie oddzielone, liczby, jeśli duży teatr, osiągnie piąty:

  • parter;
  • amfiteatr;
  • antresola;
  • balkony;
  • Domek.

Każdy z nich ma swoje zalety i specyfikę których Rozważmy teraz, a następnie złożyć wniosek o tym, gdzie najlepsze miejsce w teatrze.

Parter – obszar znajduje się bezpośrednio przed sceną, na tyle blisko niej, ale na niższym poziomie. Panuje przekonanie, że pierwsze szeregi najbardziej prestiżowych i mają bardzo dobry układ. Ale to nie jest przypadek, ponieważ, pozostając pod sceną, to jest niewygodne do oglądania przez jakiś czas, zwłaszcza gdy znajduje się w przedniej części kanału dla orkiestry. Ale jeśli chcesz się poczuć jak współsprawstwo w sztuce, stragany w tym względzie byłoby idealne miejsce.

Amfiteatr (dosłownie „wokół teatru”) – teren znajduje się za ziemię i oddzielone od niego przejście. To może nieznacznie wzrosnąć, pozostawiając poziom sceny, która zapewnia doskonały przegląd i dźwięku. Dlatego też, jeśli chodzi o komfort amfiteatr uniwersalne. Jest odpowiedni zarówno dla miłośników baletu, a dla zwolenników występów na dużą skalę w liczbie osób aktywnych.

Mezzanine (w „piękne podłogi”) – tłumaczenie na warstwie, która jest powyżej amfiteatru, doskonale nadaje się dla miłośników opery i musicale, operetki, ponieważ gwarantuje świetną słyszalność. Ale dobrze jest wziąć pod uwagę dramatyczny ustawienie, będą musiały nabyć lornetkę.

Lornetki się przydać w przypadku zakupu biletów na balkon, który zajmuje pozycję wyżej antresoli.

Najlepsze miejsca w teatrze, bez wątpienia, to schronisko, które reprezentują kabin, wznosząc się po obu stronach wykopu i zaprojektowane dla wielu ludzi. Oznacza dowolny znak tutaj będzie wyglądać wspaniale prostu trzeba inwestować w przyzwoitą bilety zakupu. Nie wspominając już o łóżku Baignoire – General (carska) łóżko, znajdujący się na linii bezpośrednio przed scenę z najlepszym widokiem i zwiększenia bezpieczeństwa. Wszystko tutaj jest przeznaczony dla ważnych i wybitnych gości.

Istnieje coś takiego jak galerii lub tęczówki – najbardziej odległe od głównego miejsca działania. Znajduje się w górnej warstwie i nadaje się do publiczności, która nie jest przeznaczona do być specjalny komfort i chce zaoszczędzić trochę.

Określić rodzaj prezentacji

Ponadto, aby zapewnić sobie zalety każdego z obszarów wizualnych, aby zrozumieć, co najlepsze miejsce w teatrze, to będzie dużo łatwiejsze po dokonaniu wyboru z postaci sztuki dramatycznej.

Jeśli lubisz operę, a następnie ścigać drogie bilety nie są tego warte. Nawet się w środku drugiej i trzeciej kondygnacji, nie zabraknie. Balet jest przede wszystkim ważnym ośrodkiem, w przeciwnym razie cały obraz nie będzie akceptować. Tak dobre dopasowanie środkowy balkon.

Filharmonia w pierwszym rzędzie jest bardzo głośno, co może niekorzystnie wpływać nawet słuchu. Dlatego, bilety na koncerty symfoniczne nastąpi, położony z dala od sceny.

W dramatycznej scenie też nie dążą do pierwszych rzędów. Tak więc, środek stajni, amfiteatr w tym przypadku będzie optymalne rozwiązanie.

Bierzemy pod uwagę specyfikę ich percepcji

Jeśli nie chcesz, aby uciec ze świątyni Melpomeny bez oczekiwanych wrażeń, selekcji wstępnej siedziska i zakupu biletów, pomyśl o ich indywidualnych cech. Jeśli, na przykład, istnieją pewne problemy z rozprawy, następnie galerię show zatrzymany złe. Będzie jeszcze gorzej, jeśli dalekowzroczny, to osiąść w pierwszym rzędzie, a wraz z krótkowzrocznością znajduje się na balkonie. W związku z tym, należy kierować się, co jest wygodne i odpowiednie dla Ciebie specjalnie.

Rada dla tych, którzy planują odwiedzić Teatru Maryjskiego

Czy jesteś zainteresowany w Teatrze Maryjskim? Najlepsze miejsca w kategoriach rozprawie nie mam wyboru, nie jest to dobry dźwięk wszędzie. Ale jeśli chcesz zobaczyć artystów w szczegółach, okno było – dokładnie to, czego potrzebujesz. Po tym wszystkim, na ziemi, siedząc w pierwszym rzędzie, będzie miał wysoki rzucać głową, a na dalekim, znajduje się w znacznej odległości od pola reprezentacji efekt nie jest szczęśliwy. Na połączeniu cenę i komfort najlepsze miejsca w Teatrze Maryjskim, oprócz loży królewskiej, – pierwszym i drugim piętrze centrum. Jednak dodatkowe środki optyczne nie będą zbędne.

Zalecenia dla samolotem Teatru Bolszoj

Marzy o wizycie w Teatrze Wielkim? Następnie przygotować się do najdroższych biletów i ograniczoną komfortu. Nawet w wysokich warstwach mogą mieć problemy: postępuj prezentacja będzie miała stałego lub wydarzenia na scenie nie będzie widoczny. Według wielu, najlepsze miejsca w teatrze Bolszoj, z wyłączeniem „ukąszenia” w cenie – to środek straganach. Przegląd piękne, a ludziom głowy nie przeszkadzają.

Wykonujemy ostateczną decyzję

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia i opinie ryzyka kumpli o tym, gdzie najlepsze miejsca w teatrze, ale nie zaopatrzony w odpowiedni nastrój, żaden z tych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów.

Zignorować małe niedogodności, spróbuj skupić się na znaczeniu tego, co dzieje się na scenie, cieszyć się magiczną chwilę dotyku do tej sztuki, odpocząć i dobrze się bawić!