386 Shares 8304 views

Kto wynalazł muzykę i dlaczego są one nazywane?

Nawet bez wykształcenia muzycznego niemal każdy zna nazwy nut w muzyce. Od dzieciństwa, znane nazwiska wydają się znajome i nie powodują zbyt wiele pytań. melodia muzyczny w szkole lub w musicalu ustanowienia nazwy notatka nie ma wątpliwości.

Ale wszystko jest takie proste? Czy nazwy note uległy zmianie od czasu ich pierwszej wzmianki? A kto wymyślił te „nazwami”?

Co to jest uwaga?

Studiując wyniki prac, nie każdy muzyk lub mężczyzna na ulicy będą się zastanawiać, kto wymyślił notatek i ich nazwy. Od najdawniejszych czasów ludzie starali się przekazać jakieś głosy dźwięku: głos, puk i tak dalej.

Muzyka od starożytności była uważana za najwyższą formą sztuki. Platon, słynny filozof, wierzył, że to muzyka, która daje ludzkiej duszy skrzydeł, daje wyobraźnię i myślenie przynosi najlepsze w ludziach.

Już w starożytności ludzie są ze sobą ściśle powiązane swoje życie z muzyką: kobiety, pochłoniętej w codziennych obowiązków, delikatnie nucić prostą melodię. Spokój i opalizujące motywy pomaga szybko zasnąć dzieci.

Wiele osób wie, że każdy utwór składa się z nut. Ale jaka nuta? Od łacińskiego Nota oznacza etykietę lub znak. Notatki muzyczne służą do graficznego przedstawienia konkretnego tonu. Z dodatkowymi znakami, takimi jak śruty i mieszkań, każdy dźwięk dołączony do dodatkowej cechy: wysokość, czas trwania i dźwięku.

notacja niemiecki

Nawykowe rosyjskojęzyczne nazwy nut z C do B, brzmią nieco inaczej w innych językach. W jednym z najczęstszych notacji litery zostały przypisane do innych „nazwisk»: C, D, E, F, G, A i H. System ten pochodzi z Niemiec i jest określany jako C Uwaga N.

W tym systemie, notacja muzyczna wyższy dźwięk – Ostry – końcówki -is. Na przykład, cis – cis i tak dalej. Jedyny wyjątek – nota C. Aby wskazać swoją wyższą dźwięku za pomocą symbolu b. Niższy dźwięk – zakończenie -is. Wyjątki bez nacięć. Bekar – mała litera, zapis nut.

notacja English

Niemiecki notacja list jest powszechne w prawie wszystkich krajach europejskich. Wyjątki – państwa, w którym państwo angielskim. Istnieje również noty oznaczają alfabetu łacińskiego, ale z punktu A do G. Podczas gdy litera A odpowiada pamiętać LA. Dodatkowe symbole: Bekar – identyczny list Ostry – Sharp, Flat – płaski.

Lokalizacja nuty na pięciolinii

W badaniu wyników instrumentalnych można zauważyć, że wszystkie notatki wyglądają tak samo – czarny lub biały owal lub znajdujący się między wierszami. różni się jedynie ich położenie i kształt części górnej. A przed wiedzą, kto wpadł na notatki, musisz zrozumieć, jak rozróżniać między nimi.

Przede wszystkim warto zauważyć, że wszystkie notatki znajduje się na pracowników: pięciu władców. Konto idzie od dołu do góry. Notatki są zapisywane od lewej do prawej. Każda linia odpowiada danej nuty. Jeśli nie ma linii, linia może być ręcznie, aby zakończyć nagrywanie wysokiej lub niskiej dźwięku.

Kształt i kolor notatki przekazywane jej trwania. Na przykład, otwarty owal bez dodatkowych linii – cała nuta, która trwa cztery pełne konto. Jeśli nieosłoniętych owalny dodać różdżkę – spokój – dostać pół uwaga jest równa dwóch kont. Wypełniona owalny spokoju – ćwierć nuta. Zacienione ze spokojem i flag – ósemki, i tak dalej.

Ale zanim napiszesz nuty na pięciolinii, zostanie wprowadzony klucz tonów wysokich lub niskich. Określają one ogólny ton dzieła.

Pierwsze pojawienie się muzyki

Zanim spróbujesz, aby dowiedzieć się, jak wytłumaczyć dzieciom, kto wpadł na notatki, trzeba wiedzieć, kiedy po raz pierwszy pojawił. W zwykły sposób z C do B, były rejestrowane tylko w średniowieczu, w XI wieku. Ale to nie znaczy, że przed upływem tego okresu nie było muzyki.

Przed pojawieniem się zwykłej formie nagrania muzyka brzmi inaczej tonalności są oznaczone literami alfabetu łacińskiego lub greckiego:. Ale ta forma była trudna rekord. Śpiewać wszystkie litery były trudne, aby zapisać wynik dla wielu głosem chóru jest prawie niemożliwe.

Wkrótce chóry kościelne zaczęły używać innego określenia: haki i loki lub neumy. W ten sposób, z ich ogólnej struktury przesyłanych za pośrednictwem piosenek: podnieść lub obniżyć dźwięk. Ale ta forma piśmie można było przekazać dokładną grę melodii. I pamiętaj, że każdy psalm śpiewacy mieli żadnych szans.

notacja liniowa Występowanie

Neumy nie mógł dokładnie wyświetla charakterystyczne pieśni, a następnie rozpoczął poszukiwania nowego sposobu nadawania wysokości i długości geograficznej notatki. Aby zacząć neumy zaczęli dodawać list, który wyznacza ton. Ale ze względu na ich wynik stało się zbyt uciążliwe, a czasem do zrozumienia, że to coś dość problematyczne.

Zrewolucjonizowały zapis wykonany włoski Guido z Haaretz. Odłożył obszernych listów i curlicues na linii, która później nabyte rodzaj nowoczesnej kadry muzycznej. Ale na początku było tylko dwie linie, a następnie liczba ta wzrosła do czterech. Potem Guido uczył śpiewaków notacji muzycznej: neumy zostały napisane na linii lub między nimi. Tak więc, podczas każdej z usług, co jest konieczne do wykonania zakres konkretnej melodii.

Z biegiem czasu, niewygodne neumy zostały zastąpione odpowiednikami kwadratowych, a dopiero po wielu latach, stały się one owale o różnych kształtach.

Gvido Aretinsky: człowiek, który dał nazwy nut

A jednak, kto wpadł na uwagach i ich nowoczesne nazwy? W 991 lub 992 rne, urodził Gvido Aretinsky. Dorastając, stał się teoretykiem muzyki, później stał się jedną z najważniejszych postaci w średniowieczu.

Nazwy Note zostały wymyślone właśnie Guido. Włoski pożyczył je od starożytnego hymnu do św Jana Chrzciciela. Chant została napisana w języku łacińskim.

Warto zauważyć, że hymn ma siedem wierszy i każdy kolejny dźwięki w tonie niż poprzedniego dnia. Początkowe sylaby pierwszych sześciu sylab następujących: UT, Re, Mi, Fa, Sol i LA. Mimo nazwy muzyki wynalezionego przez włoskiego Arezzo, ale nie zmienił niewygodne dla wymowa Ut bardziej melodyjna i nawykowe słuchu Do. Teorie o tym, gdzie znajduje się Do, dużo. Najbardziej popularne z nich mówi, że jest to początkowa sylaba łacińskiego słowa Dominus – Pana. Ale potwierdzenie tej informacji nie jest dostępna.

Siódmy uwaga – C – również otrzymała swoją nazwę później. Sylaba utworzony z pierwszych liter słowa siódmej linii: Saint John – Si.

Zgłoś tę teorię

Wielu z tych, którzy chcą znaleźć informacje o tym, kto wynalazł nuty nie są do końca wiarygodne źródła. W ostatnich latach, wysoka aktywność w serwisach społecznościowych przyniosła setki tysięcy grup, codziennie publikuje ciekawe fakty z historii.

Na przykład, niektóre publikacje mogą odpowiedzieć na pytanie, kto wymyślił nazwy nut. I choć autor takich zapisów nie jest określona grupa Administratorzy twierdzą, że nazwy notatka pochodzi od łacińskiego słowa Pana, sprawa, cud, układ słoneczny, słońce, Drogi Mlecznej i niebios.

Teoria ta jest szeroko stosowana jako abonentów wierzyć, że losowy zestaw piękne słowa mają nic wspólnego z umiejętności muzyczne. Jednak ta informacja jest fundamentalnie błędne: ci, którzy wynaleźli muzykę był i nadal jest Gvido Aretinsky.

Historia muzyki, tak proste i jasne, było mylące i obejmuje szereg zmian. Dane muzyczne poprzednich latach musiał ciężko pracować, aby dać nuty obecnej znajomy wygląd i dźwięk. Aby zrozumieć znaczenie tego procesu, trzeba wiedzieć, a kto dał nazwy nut, a co za prostych sylab.