538 Shares 3151 views

Wentylator z czujnikiem termicznym z Twoich rękach

Każdy z komputerem osobistym wie, że bez chłodnicy jednostki systemowej nie będzie działać. Aby to zobaczyć, wystarczy położyć rękę pracował przez kilka godzin komputerowych i poczuć, jak to jest gorący. A to działa z systemem chłodzenia! Strach pomyśleć, do jakiego stopnia może wzrosnąć temperatura procesora, jeśli nie jest chłodzony chłodnice do komputera.

Nie wolno nam zapominać, że prawo temperatura ma zasadnicze znaczenie dla jednostki systemowej – nie powinna ona stać się zbyt zimno lub przegrzany. A jeśli schładza procesor jest mało prawdopodobne, aby warunkach pokojowych, to jest bardzo prawdopodobne, aby przegrzać. Aby to sprawdzić, tylko trochę dłużej pracować w okresie letnich upałów na starym urządzeniu nie jest całkowicie sprawny wentylator. Najprawdopodobniej po prostu nie wytrzyma obciążenia i wyłącza się samoczynnie.

Ale wracając do tego, co powinno być dla wentylatora CPU. Oczywiście, bardziej wydajne urządzenia i więcej pracy na nim, tym silniejsza musi być system chłodzenia.

Jednak, niestety, wiele chłodnice emitują zbyt dużo hałasu, który jest czasami bardzo irytujące. Powód – ich praca ciągła. Nawiasem mówiąc, to nie jest tylko źródłem hałasu, ale również przyczyną mechanizmu szybkiego chłodzenia zużycia.

Wyjście z tej sytuacji jest bardzo proste – wystarczy kupić wentylator z czujnikiem termicznym. Można również tworzyć własne czujnik i zainstalować go do istniejącego urządzenia.

Jak można zrozumieć z nazwy, czujnik temperatury jest urządzenie, które mierzy temperaturę procesora i wykonuje się w chłodnicy informacji o nim. W ten sposób, wentylator w czujnik termiczny nie może pracować przez cały czas i z pełną mocą dopiero procesor zawiera ogrzewanie do określonej temperatury.

Jednak, jak każdy inny, to urządzenie ma zarówno plusy i minusy. Zalety obejmują zmniejszony poziom hałasu podczas pracy, a także zwiększenie trwałości urządzenia, zmniejszając jego zużycie.

Z tych samych niedogodności wskazane niezdolność do regulacji wentylatora z czujnika temperatury dla określonej jednostki – temperatura procesora nich jest regulowana automatycznie, a mogą mieć różne optymalne wartości dwóch jednostek systemu, różne firmy.

To nie jest uważane za zaletę, a niedostępność takich urządzeń – można je znaleźć w każdym nie miasta, nie mówiąc już o poszczególnych sklepach. A cena tego chłodnicy może być nieprzyzwoicie wysokie.

Dlatego w większości przypadków z wentylatorem czujnika temperatury łatwiej jest to zrobić samemu. Wszystko, co musisz zrobić – aby czujnik i podłączyć go do istniejącego wentylatora.

Czujnik jest absolutnie proste. Wymaga to tylko trzy elementy – czujnik temperatury, i za pomocą potencjometru tranzystor mocy. I, oczywiście, trochę czasu, wytrwałości i umiejętności lutowania.

montaż obwodu, czujnik można łatwo znaleźć w internecie i wszystkich niezbędnych informacji, które można kupić w każdym radiu. Otrzymany czujnik posiada znaczny zakres regulacji temperatury oraz możliwość zadziałania bez obciążenia.