134 Shares 6220 views

Leczenie środków spojówek ludowych. Przepisy tradycyjnej medycyny

Zapalenie spojówek – bardzo częstą chorobą. Jest to stan zapalny błony oczy – spojówki. On może mieć kilka przyczyn. Jednak głównymi są bakterie, niski poziom higieny osobistej, częste i długo siedzi przy komputerze.

rodzaje zapalenia spojówek

Zapalenie spojówek może być trojakiego rodzaju: bakteryjnych, wirusowych i alergicznych.

 • Bakteryjne zapalenie spojówek powoduje uwolnienie ogromnych ilości śluzu w obu oczach.
 • Viral – może wpływać tylko jedno oko, śluz wyróżnia się nie tak dużo, ale choroba charakteryzuje się obfitym rozdarcia.
 • W alergicznego zapalenia spojówek jest intensywny świąd, powieki stają się czerwone, ropa.

Objawy zapalenia spojówek

W zależności od stopnia złożoności i ryzyko choroby spojówek jest podzielony na ostre i przewlekłe zapalenie.

Ostre zapalenie spojówek może rozpocząć się bardzo nagle. Pacjent odczuwa ostry ból i pieczenie. Choć objawy mogą pojawić się najpierw na jednym oku, a następnie bardzo szybko na drugą. Istnieją małe krwotoki z oczu szybko okazało czerwono. Ostre zapalenie spojówek często powoduje, gorączka, ból głowy, złe samopoczucie. W zależności od skuteczności leczenia, ten typ zapalenia spojówek może trwać od 4 dni do 6 tygodni.

Jeśli pacjent ma wrażenie, jakby w oczach piasku wylewa, to jest prawdopodobne, że był przewlekłe zapalenie spojówek. Rozwija to nie jest tak szybki jak ostre. Wręcz przeciwnie, jego objawy stopniowo. Pacjenci będą czuć swędzenie, pieczenie, mrowienie w oczach. Przewlekłe zapalenie spojówek może również powodować zmęczenie powszechnego ciało.

Jeśli choroba towarzyszy bardzo silny ból, to jest spowodowane, najprawdopodobniej, substancje toksyczne. Choroba ta charakteryzuje się również silnym muszli ocznej podrażnienie piekący ból podczas opuszczania i podnoszenia oczy. Śluz i łzy nie mogą być przydzielone.

Przyczyny zapalenia spojówek

Przyczyny tej choroby mogą być bakterie, wirusy, alergie, niski poziom higieny osobistej.

Należy pamiętać, że zapalenie spojówek – choroby zakaźnej. Bardzo często jest ona przekazywana z jednej osoby na drugą. Można tego uniknąć, jeśli przestrzegać podstawowych zasad:

 • Używaj tylko swoje rzeczy osobiste, kosmetyki i tak dalej. D.
 • Umyć ręce i oczy po kontakcie z pacjentem z zapaleniem spojówek.
 • Staraj się unikać kontaktu z oczami wybielacza.
 • Po spotkaniu z pacjentami spojówek nie dotykać twarz w dłoniach.

leczenie

Lekarze, którzy leczą tę chorobę, zwaną okulistów. Mogą one zalecane, a także terapii konwencjonalnej i leczeniu środków spojówek ludowych.

Oczywiście leki są prawie zawsze skuteczne. Ale są przypadki, w których istnieje skuteczne leczenie środków spojówek ludowych. Te receptury istnieje wiele, mogą być mieszane i łączone.

Leczenie zapalenia spojówek od środków ludowej

Czasami nawet doświadczeni lekarze nie są w stanie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Ale tutaj nie należy się poddawać. Podziemny zapalenie oka pomogą tradycyjnej medycyny. Leczenie zapalenia spojówek może być przeprowadzone przy użyciu różnych lotiony, krople i infuzji. Wszystkie z nich są w ten czy inny sposób skuteczny. Ale najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując je naprzemiennie. Więc można znaleźć lekarstwo, które skutecznie walczyć z chorobą.

Jeśli nie działa pokonać przewlekłe zapalenie spojówek, Leczenie środków ludowej może dać ostatnią nadzieję na wyleczenie. Po tym wszystkim, nawet jeśli leki nie dają żadnych rezultatów, „Babcine przepisy” może pomóc.

Sposoby leczenia propolisu

Nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach skuteczne leczenie zapalenia spojówek jest propolis. Może być stosowany nawet wtedy, gdy wszystkie inne leki nie były w stanie pomóc.


Propolis muszą rozciera, a następnie rozcieńcza się wodą, dzięki czemu 20% roztworu. Propolis woda jest skuteczna, gdy zaszczepił w oko trzy razy: rano, po południu i wieczorem.

Sposoby leczenia herbaty

Jednym ze sposobów, w leczeniu zapalenia spojówek metod Narodowy – jest wykorzystanie herbaty jako materiał do płukania.

Wlew do przemywania oczu może być wykonana z czarnej herbaty i zielonej, przy użyciu ich w równych proporcjach. Na filiżankę tej mieszaniny, dodano łyżkę wina (korzystnie w stanie suchym). Często potrzebna jest przemywać oczy takiego rozwiązania. Przerwać leczenie jest możliwe tylko przy pełnym odzysku.

Przed wami przemywać oczy herbaty, warto do filtrowania i upewnić się, że rozwiązanie to nie jest w porządku, liście herbaty, a nawet pewnego rodzaju odpadów stałych.

recepty herbaty

Wielu zastanawia się, jak wypłukać oczy herbaty dziecko i czy można to zrobić w ogóle? Jest to możliwe, ale konieczne jest, aby przestrzegać pewnych proporcjach. Lepiej jest wybrać następny przepis.

W kubka wrzącej wody do parzenia worek czarnej herbaty. Nalegać jest to nie więcej niż minutę. Po tym wlewie przetrzeć oczy 3-6 razy dziennie. Tampony powinny być zmieniane za każdym razem.

Ten przepis jest odpowiedni dla osób dorosłych. Tylko trzeba zwiększyć udział herbaty.

Bardzo często, gdy doctoringu spojówek środków ludowej używane torebki herbaty, które umieszczone bezpośrednio na oczy. Ta metoda może być skuteczna, ale aby zastosować go do dzieci nie jest tego warta. Torba może być topiony i herbaciane liście dostanie się do oka. Dorośli też trzeba uważać i unikać kapsułę tak, że złamał.

Leczenie zapalenia spojówek roztworem rumianku

Rumianek może sprawić wiele płyny, okładów i płukania rozwiązania dla oczu. Ma kojący i przeciwzapalny efekt.

Przed wami przemywać oczy rumianku, należy upewnić się, że pacjent nie jest uczulony na rośliny. Taka reakcja organizmu będzie tylko pogorszyć sytuację. Oraz alergicznego zapalenia spojówek, a może po prostu okazać się katastrofą. Dlatego lepiej jest użyć wywar z rumianku do chorób bakteryjnych lub wirusowych.

To będzie bardzo użyteczne gadżety stokrotki. Należy parze zioła wrzącą wodą i schłodzić lekko. Zwilżyć wacik w roztworze, ogrzać stosując ją do oczu. Ważne jest, aby wykonać tę procedurę w nocy. Wtedy oczy będą mogli dobrze odpocząć. Konieczne jest, aby pokryć twarz ręcznikiem i utrzymać balsam kilka minut. Po zmianie, i powtórzyć procedurę. W tym samym czasie, można zrobić 4-5 płyny.

Pakiety stokrotki również pomóc z zapaleniem spojówek. Aby go przygotować, trzeba zrobić kilka kwiatów roślin 1,5 litra wody. Pozostawić do ostygnięcia, szczep. Przez wlew dodać kilka kropli olejku z rumianku. Otrzymaną mieszaninę nałożono na waciku lub kawałek naturalnego materiału. Kompresować wieczorem położyć na bolące oczy.

Istnieje kilka wskazówek, jak umyć rumianku oczy. wszystkie są takie same. Różnią się one tylko w wielkości i proporcje liczby zabiegów. Rozważmy jeden z nich.

Zalać wrzątkiem 2-3 łyżki kwiatów rumianku. Gotować przez kilka minut, dają napary. Umyć pacjenta oko 6-7 razy w ciągu dnia.

Leczenie zapalenia spojówek ziół

Istnieje duża ilość ziół leczniczych, prawidłowe przygotowanie, które mogą przyczynić się do szybkiego i skutecznego leczenia zapalenia spojówek. Wśród nich – glistnik, chaber, Rzepik, nagietek i inni.

Bulion niebieski chaber pomaga skutecznie radzić sobie z chorobą. Aby to zrobić trzeba 4 łyżki kwiatów tej rośliny lecznicze. Wlać świeżego wrzątkiem nimi objętości 1 litra, a nawet gotować przez 4-5 minut w niskiej temperaturze. Podkreślał kilka godzin. Odcedzić. Wywar można przemyć oczy. Zaleca się również, aby częste płyny. Manipulacja powinny być powtarzane co najmniej 5 razy w ciągu dnia.

Do wytwarzania naparu terapeutycznego glistnika wymagane 4 łyżeczek do herbaty z tej rośliny, i 2 łyżeczki aromatycznej fioletowy. Mieszanina powinna wlać wrzącej wody i dają napary z co najmniej jedną godzinę. Ten lek może być stosowany do okładów. I można wziąć i wewnątrz. Pić pół szklanki wywaru 3-4 razy dziennie.

Leczenie spojówek środki folk może być przeprowadzone z mieszanką ziół. Musimy wziąć 70 gramów niebieski chaber i nagietka, dodać do niego 60 gramów Świetlik zioła wyprostowany. Lepiej jest używać suche kwiatostany tych ziół. Wszystko to jest do szlifowania i dobrze wymieszać. Każdy mieszaniny 2 łyżki wlano pół litra gorącej wody. Nalegaj 35 minut, a następnie odsączyć. Z wlewem gotować oczu kompres. To narzędzie może być używane przez długi czas.

Przemywać oczy pacjentów spojówek może być napar z ziół świetlika. Dwie filiżanki wrzącej wody wlać 1 łyżkę rozdrobnionych roślin. Nalegać pół godziny. Szczep. Nawadniać potrzebują ciepłego bulionu.

Jak płyny i okłady można stosować napar z kwiatów koniczyny. Jeden kwiatostany łyżka wylewania wrzącej wody domagać i odkształcenia.

Wielki wpływ na oko z spojówek ma wywar z nasion kopru. Nadaje się do przygotowania kompresy, płyny. Mogą one być wykonane płukanie.

Leczenie Repeshko

Zmniejszyć zapalenie spojówek pomoc trawy rzepiku. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania tej rośliny można znaleźć w każdej książce o medycynie alternatywnej.

Wlać 1 litra wrzącej wody 2 łyżek Repeshko. Infuse, szczep. Oznacza to, że można myć ból oczu lub zrobić z niego balsam.

Zioła Agrimony: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

 • Ma silne działanie przeciwzapalne.
 • Skutecznie oczyszcza organizm.
 • nie może być przyjmowany z lekami, które obniżają ciśnienie krwi.
 • To nie może być używany przez dłuższy czas.
 • Nie jest zalecany dla osób, które mają podwyższony krzepnięcia krwi.
 • Mogą powodować reakcje alergiczne.

Mycie furatsilinom oczy

Furatsilin – doskonałe narzędzie do leczenia zapalenia oka powłokę. Ale w tym przypadku, to jest nadal bardzo ważne, aby wiedzieć , jak hodować furatsilin do przemywania oczu. Po nieprawidłowo wykonany rozwiązanie może tylko zaszkodzić pacjentowi.

Wiele aptek można znaleźć już przygotowany roztwór. Ale w większości przypadków, pacjent może znaleźć tego leku tylko pigułki. Aby rozpuścić im potrzeba czasu, tak przed, jak hodować furatsilin przemywania oczu, musimy najpierw przygotować wszystko.

Gotować 2 szklanki wody, umieścić tabletki furatsilina 2. Są one hodowane przez dłuższy czas. Dlatego trzeba będzie czekać kilka godzin. Procedura ta była szybsza, można kruszyć tabletki. Przed przemyć oczy, przygotowany roztwór z pewnością trzeba się wysilać. Podobnie jak w przypadku herbaty lub innych naparów ziołowych, małe elementy cząstek może dostać się do oka. Dlatego musimy być bardzo ostrożni.

Leczenie zapalenia spojówek innych nietradycyjnych metod

Nigdy nie wiadomo, kto pamiętał starą recepturę medycyny tradycyjnej, który jest nadal używany przez nasze babcie. Mówimy o kompresji surowych ziemniaków. W tym celu konieczne jest, aby pocierać i wymieszać z jaja. Nakładanie kompres na 10-15 minut. Powtórz tę procedurę kilka dni.

Kiedy zapalenie spojówek jest bardzo dobry wywar z liści laurowych. Muszą kilka kawałków świeżego zalać wrzątkiem, pozostawić na pół godziny i ostudzić. Od tego narzędzia powinny płyny do mycia lub po prostu ich oczy.

Dobrym pomocnikiem w leczeniu zapalenia spojówek będzie aloesu. Sok z tej rośliny leczniczego oraz niszczy bakterie. Powinien on być stosowany do bakteryjne zapalenie spojówek.

Kilka dużych arkuszy aloesu pozostawić na kilka godzin w zamrażarce. Arkusze posiekać i wycisnąć sok. Przed pójściem do łóżka, aby umieścić na ból oczu namoczone w soku z aloesu tamponów. Przytrzymać przez 15 minut.

Bądź zdrowy!