626 Shares 6792 views

Skład VAZ (foto)

Słynna firma samochód można nazwać „AvtoVAZ”. W Rosji i całej Europie Wschodniej, jest liderem w produkcji samochodów osobowych. Dla firmy najbliższego stowarzyszenia „Renault-Nissan” i „Rostec”. Do dzisiaj zmienił nazwę trzy razy.

„AvtoVAZ” stał się znany dla takich maszyn jak „Oka”, „Lada”, „Sputnik”, „Samara” i „Pole”. Do dziś można je znaleźć w dużych ilościach na drogach krajowych. Teraz gama modeli VAZ składa się z własnej produkcji samochodów (mówimy o „Lada”), a także z „Renault” marki kopii „Nissan” oraz „Datsun”. Kolejny zakład dostarcza części różne wątpliwości maszyn montażowych poza Rosją. Siedziba i główny przenośnik znajdują się w Togliatti.

krótki opis

Zakład został wybudowany w 1967 roku. Zaplanowano, że będzie produkować do 12 miesięcy około 220 tys. Samochodów. Pierwszy samochód silnik miał pojemność 60 litrów. a. Jest w stanie osiągnąć prędkość 140 km / h. Początkowo „Lada” powinien stały wóz ludzi, która poprzez niewielką cenę łatwo zostać sprzedany. Jednak ze względu na problemy ekonomiczne i finansowe jak najskuteczniej poradzić sobie z zadaniem projektantów nie powiodło się.

Teraz gama modeli VAZ jest dość szeroki. Nawet fakt, że jakość niektórych pojazdach jest słaba, samochody zyskać popularność. „Kalina” – jeden z najbardziej znanych samochodów – o każdej zmianie jest coraz bardziej skuteczne. Konieczne jest wyjaśnienie, że wiele okazów dawna się na rynku zagranicznym.

VAZ-1922

VAZ gama modeli obejmuje pojazdy terenowe. Jednym z najbardziej udanych przypadkach można nazwać samochód z indeksem 1922. nazwa robocza – „March”.

Salon został zaprojektowany do wygodnego miejsca do 4 osób. Ale dla najwygodniejszym producenta przejażdżki postanowił zrezygnować z tylnego siedzenia. Na życzenie może być zakupiony oddzielnie i zainstalowany w każdym rosyjskim centrum serwisowego.

Silnik, który jest wyposażony model jest agregat typ gaźnik. Jego objętość wynosi 1,7 litra.

Rover radzi sobie z trudnymi drogami. Podczas jazdy, nie spędzają dużo benzyny, jak bardzo ekonomiczny, a także kierowca z pasażerów nie odczuwają żadnego dyskomfortu.

Łada 2101

Kontynuując zakresie VAZ, konieczne jest, aby mówić o „grosz”. Oficjalna nazwa samochodu – Łada 2101. Prototyp tego samochodu – „Lada” – rozpoczął się z linii produkcyjnej w 1970 roku. Nowoczesny model jest skromny, czytelne wygląd, który przyciąga każdy kierowca.

Samochód otrzymał nadwozie typu sedan. Silnik ma dobrą wydajność. Ze względu produkowanych modyfikacjami go w czasie, a także przekazywanie i podwozia, zyskując coraz więcej usprawnień.

VAZ-2105

VAZ gama modeli zawiera wiele sedanów. Jeden z nich – „Ziguli” 2105. Inna nazwa, która jest bardziej znana w masach – „Lada Nova”.

Pierwszy samochód tego modelu z linii produkcyjnej w 1980 roku. Awansował w nadziei, aby połączyć wszystkie najlepsze pomysły od innych pojazdów, uaktualnić je. Taki cel miała przynieść niesamowity sukces na rynku.

Zgodnie z projektem, samochód jest w pełni zgodny ze standardami czasie (80). Ze względu na to, że sprzedawane są daleko poza granicami ZSRR. Wszystkie silniki, które wyposażone modelu jest gaźnik. Objętość – 1,3 Pojemność litr – 64 litrów. a.

VAZ-2109

Jednym z najbardziej udanych spółki hatchback, który od dawna częścią zakresie VAZ, nadal można zobaczyć na drogach Rosji. Mówimy o samochodzie z indeksem 2109 (zwanej dalej „Sputnik” lub „Lada Samara”).

Pojazd wyposażony w silnik typu gaźnika. Objętość 1,3 litr, a moc osiąga 65 litrów. a. W ciągu 18 sekund, urządzenie przyspiesza do 100 km / h. Liczba ta nie zmienia się nawet przy pełnym obciążeniu. Co do zasady, manualną skrzynią biegów. Jednak niektóre modele posiadają automatyczny.

VAZ-2111

Gamy samochodów VAZ 1998 dodany pierwszy wagon. Dostał Index 2111. Jest on umieszczony jako rodzina, więc często pary zakup samochodu z dziećmi. Jednakże, może być używany jako samochodu dostawczego. Wygrywa przetrwać transport dużych ilości towarów.

Zaletami tego modelu można nazwać komfortowym i gładka jazda i maksymalna zwrotność nawet na złych drogach. Stojak może pomieścić do 1420 litrów. Waga wynosi 500 kg.

Wnętrze z łatwością może pomieścić do 5 osób włącznie. Silniki, które są wyposażone modele mają taką samą pojemność – 1,5 litra.

VAZ-2129

Cztery-osobowa z indeksem 2129 od dawna produkowane przez VAZ logo. Skład (konfiguracja każdego urządzenia produkowane inne cechy techniczne) dodano to przypadek, w 1993 roku. Początkowo samochód zaczął zbierać w małych seriach dla konkretnych celów.

VAZ-2129 wyposażony carbureted silnika, które ma objętość 1700 cm3. Zewnętrznie samochód nie różni się od VAZ-2130. Różnica w wersjach jest mały i znajduje się w kabinie. Siedziby obu modeli zostały nieznacznie zmienione.

Kalina

Biorąc pod uwagę zakres VAZ (zdjęcie jest w artykule), konieczne jest, aby mówić o „Kalina”. Samochód należy do klasy B. W pierwszym w tym rodzinnego sedana pojawił. Stało się to w 2004 roku.

Wygląd samochodu ma bardzo atrakcyjny wygląd. Część przednia jest wykonany w kształcie klina, korpus jest wyposażony w linie gładkiej. Dzięki nim, „Kalina” wygląda całkiem elegancko.

Silnik, który jest wyposażony w samochodzie, ma pojemność 80 litrów. a. Objętość – 1,6 litra.

"Oka"

Nowa gama VAZ dawna uzupełniane „Oka”. Do dziś ten samochód jest tani, ale stosunkowo wysoka jakość pojazdu. Oczywiście, samochód ludu „Oka” nie był w stanie stać, ale to można nazwać legendą. Wraz z „grosz” i innych znanych modeli, to często można znaleźć na lokalnych ulicach.

Kabina może pomieścić cztery osoby. Początkowo „Oka” zainstalowany na silniku 36 litrów. a. Z biegiem czasu, ta wzrosła znacząco w wyniku uwalniania kilku modyfikacji.

„Nadzieja”

Car „Nadieżda” ma indeks 2120. Przedstawia serię minivanów z zakładu Rosyjskiej. Pierwszy model ukazał się w 1999 roku. Jego podstawa była długa podwozie „Niva”. Korpus posiada drzwi przesuwne. Jego formy są wystarczająco atrakcyjne, więc samochód natychmiast przyciąga wielu.

Urządzenie jest wygodne dla dużych rodzin, którzy kochają na świeżym powietrzu. Można go również używać biura podróży. Samochód ma pojemność 2-tonowy. Układ hamulcowy jest podobny do tego, który stoi na „Related” SUV.

VAZ-2120 jest dostępny w dwóch wersjach. Jednym z nich jest wyposażony w silnik o pojemności 1,8 litra – 80 litrów. a. Po drugie – 1,7 L i 84 „konie”.