272 Shares 1696 views

Sadzonki truskawek: zasady jego uprawy

Wiosna – czas, kiedy ogrodnicy podwaliny dla przyszłych upraw, uprawy sadzonek. W ten sposób mnoży wiele jagody i inne rośliny owocowe. Ale tutaj na truskawkach jest mówić osobno. To Berry jest popularny wśród właścicieli działek ogrodowych ze względu na jego zapach i wspaniały smak. Poza tym ma wiele witamin i minerałów. Jego propagowane zwykle z wąsami lub przez podział buszu, ale istnieją inne metody. Na przykład, sadzonki truskawek mogą rosnąć z nasion rośliny.

Aby uzyskać dobre sadzonki, wystarczy udać się do dowolnego sklepu dla ogrodników, gdzie można kupić nasiona truskawek w przystępnych cenach. Oraz szeroka gama pozwala precyzyjnie wybrać tego rodzaju, co trzeba. W sprzedaży są dużymi i małych owocach rośliny powtarzające, które mogą owocować przez całe lato. Najłatwiej jest wyhodować sadzonki mały owocach truskawki, która odnosi się do powtarzające odmian. Ma wyższą kiełkowania niż odmiany, dając duże owoce.

Sadzenie nasion dla sadzonek w skrzynkach z ziemi, konieczne jest pokrycie filmu i upewnij się, że gleba była wilgotna. Nasiona można hodować sadzonki w blokach z jagód oparciu plastikowe torby wypełnione mieszaninie torfu i perlitu. Wzdłuż worka trzeba wykonać otwory na nasiona.

W domu, nasiona kiełkują po trzydziestu lub czterdziestu dni. Kiedy pojawiają się pędy, sadzonki truskawek powinny być przeniesione do jaśniejszej miejscu. Jeśli mini cieplarnianych będzie z powodu wysokiej wilgotności grzyb ziemi należy traktować leku przeciwgrzybiczego. Film można usunąć tylko po pojawieniu się liści na sadzonki, a to powinno odbywać się stopniowo, otwierając zakład przez godzinę lub dwie. Woda roślin powinien być ostrożny, aby uniknąć podmokłych glinianych grudka i choroby na suchą zgniliznę jagody.

Podobnie jak wiele innych roślin, sadzonki truskawek wymaga wielokrotnego wybiera. Przesadzanie roślin po raz trzeci, powinny one być umieszczone w oddzielnych pojemnikach. Może być posadzone sadzonki na poszczególne tabletki torfowych.

Jako nawóz do sadzonek najlepiej jest użyć rozpuszczalnych w wodzie leków. Na pytanie, kiedy sadzić sadzonki, ogrodnicy dopasować indywidualnie. Niektórzy uważają, że najlepszym miesiącem od stycznia innych posadzonych nasion truskawki w marcu. Rośliny, które zostały posadzone w zimie na wolnym upadku ziemi już w pełni rozwinięte krzewów. Ale w tym przypadku, sadzonki truskawek wymagają ciągłego wprowadzania światła. W tym celu rośliny może dostarczyć sztuczne oświetlenie, a jeśli to konieczne, ogrzewane.

Rośliny przed posadzeniem do gruntu (w maju-czerwcu) być utwardzone, na których są one zalecane, aby plenerze pierwszy dzień, a potem w nocy. Sadzonki można umieścić na balkonie lub loggię. Dlatego konieczne jest, aby przestrzegać, aby uniknąć nocne temperatury zamarzania. Wybór roślin do przesadzania do gruntu lepszego niż chłodne, pochmurne dni.

My, ogrodnicy opracowały własne preferencje szczepu – klasa Gigantella, Festiwal rumianek, Panie, Jubilee Moskwa (Masza). Bardzo popularne wczesne odmiany truskawek, które pozwala cieszyć się pyszne, pachnące owoce w środku lata. Są to odmiany Kiszyniowie wcześniej, Scarlet Świtu z dużych owoców z dwudziestu gramów, alfa Beauty Tanning i innych. Najwcześniejsze odmiany są uprawiane w pomieszczeniach najlepiej w specjalnie skonstruowanych szklarni, gdzie jagody dojrzewają dość szybko.