538 Shares 5077 views

szampon dla psów

Wielu z nas regularnie kąpać swoje psy: przed koncertem, po zbyt „burzliwy” spacery, a nawet dla prewencji. Co oznacza, że jesteśmy w tym samym czasie użytkowania? Często – szampon dla psów. Na szczęście, w przemyśle zoo, oferujemy ogromny wybór. Jak wybrać odpowiedni szampon?


Wybierając szampon do własnych potrzeb, należy wziąć pod uwagę markę i opinie, jakość i długość włosów, ich kolor i stan ogólny, należy zwrócić uwagę na skład. Szampon dla psów są wybierane, co do zasady, na tych samych kryteriów. Jedna forma szamponów daje objętość, z drugiej – zwiększa połysk, trzeci – tonirujushchim nieznacznie kolor podstawowy sierści itp

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że odpowiada jej własnych, indywidualnych środków dla każdej rasy. Na przykład, szampony, które można wykorzystać podczas psów kąpielowych, nie nadaje się do chropowatych collie lub delikatnym Jorku. Uwzględniać potrzebę nie tylko do długości i jakości włosów, ale również skóry i skłonnością do alergii.

Nie kupić szampon dla psów, który zawiera wiele barwników i perfum. Większość producentów skonfigurować do sprzedaży w żaden sposób, więc mają tendencję do nie tylko pięknie zorganizować butelek z zawartością, ale również do „dbać” o swojej prezentacji treści, dodając wiele niepotrzebnych elementów nie korzystają, a niekiedy nawet spowodować podrażnienie skóry i chorób. Idealny szamponu dla psów – naturalnym, zawartość ekstraktów roślinnych i olejów, z powodu braku środka powierzchniowo czynnego anionowego, siarczan (SLS lub SLES). Niestety, około 95% szamponów zawierają tę substancję szkodliwą. Z częste stosowanie szamponu z jego treścią jest niepewny w układzie odpornościowym. Oko możliwe nieodwracalne zaburzenia widzenia. Wchłaniane przez skórę, substancja dostaje się do krwi przez serce, wątroba, mózg, płuca i gromadzi się tam. Maksymalna dopuszczalna zawartość siarczanu w szamponach – 1%. Porzuć te fundusze, w których siarczan jest na pierwszym miejscu. Nie kupić szampon bez instrukcji producenta (w tym adres i numer telefonu) oraz pełną listę składników.

Kąpać psa tylko w razie konieczności: kiedy naprawdę bardzo brudne, przed występem. Nawiasem mówiąc, niektórzy hodowcy oczyścić swoich faworytów za pomocą suchego szamponu dla psów. Oznacza to bardzo dogodnie posypane i czesane. Płukanie jest wymagane. Ale takie fundusze są przeznaczone tylko dla dobrze przygotowanych psów i są stosowane do usuwania kurzu i łatwe rozczesywanie. Jeśli pies postanowił wziąć kąpiel w kałuży błota lub przeciągnij w coś bardzo śmierdząca, suchy szampon nie uratuje: potrzebujemy pełnej kąpieli. Ten szampon dla psów – rodzaj magicznej różdżki dla tych, którzy bierze psa na drodze. Dla psów o białej sierści, takich jak Samoyed Husky, korzystnym wybielający szampon. Pies jasny, tan, doskonałe szampony dubbingu.

Czasami zdarza się, że szampon nie jest w zasięgu ręki, a odpokutować za swoje lub nigdzie lub żadnym momencie. W tym przypadku, możesz przygotować sam detergent. Do tego trzeba kawałek mydła (dziecka lub gospodarczą, bez dodatków), sok z cytryny (łyżeczki 50 gramów mydła) i, w razie potrzeby – wywar z ziół. Mydło rusztu doprowadza się do wrzenia (należy rozpuścić) i ochłodzono nieznacznie. Do tego roztworu dodaje się do soku z cytryny i chłodnym bulionu z ziół (rumianek, mięta pieprzowa, nagietek). W ostatnich latach, używamy tylko do tego narzędzia, a należy zauważyć, że zmywa nie gorszą zdolność do drogich szamponów i skórę nigdy nie stosowały podrażnienia. A co najważniejsze – w 100% naturalny!