367 Shares 3476 views

UAZ: Oś przednia. Most samochód "UAZ-Patriot": strojenie, naprawa, konserwacja, regulacja

Aż wiedzieć, rosyjskie drogi nie wyróżniają się jakością, nie wspominając o drogę. Do poruszania się w takich warunkach. Trzeba samochodu, z doskonałymi właściwościami jezdnymi. Posiada je "UAZ-Patriot".

Trochę o samochód UAZ

Rosyjski jeep "UAZ-Patriot" jest dobrze ugruntowana w rosyjskiej off-road. I obszar zastosowania jest bardzo szeroki, począwszy od ruchu samochodów rolnych do pojazdów wojskowych, zdolnych do wykonywania zadań w ekstremalnych warunkach. Motyw „Patriot” jest idealny zarówno do codziennego użytku i na wycieczki na drodze do przebycia. Zwłaszcza, że właściwości jezdne pozwalają dotrzeć tam, gdzie samochody osobowe nie są nawet marzył. Ten samochód może łatwo pójść na ryby lub polowanie, a jeżeli w trakcie imprezy będzie cierpieć złej pogody, można łatwo uzyskać z dowolnego tarapaty, w tym napędem na przednie koła. Części jakość zależy od UAZ osiągów samochodu. Przednia oś wyjątkiem. Jeśli używasz niskiej jakości naprawy części, możliwe jest kompletna porażka.

Most UAZ: cel i cechy

Most jest wiązki pomiędzy kołami i zapewnia niezawodną przyczepność. Jest ona wyposażona w sprężyste części, z którymi wytłumianych obciążenie podczas jazdy. Ponieważ „UAZ-Patriot” przeznaczony jest do stosowania w trudnych warunkach, most musi być ruggedized. Przede wszystkim od osi zależy niemal całą osiągi samochodu, ponieważ ze względu na brak co najmniej jednego łącza dalszej eksploatacji samochodu nie jest możliwe.

Mostek składa się z:

 • Różnica.
 • Główną parą.
 • Oś.
 • Springs.

SUV jest duże obciążenie, jednak sprężyny są częścią, a nie wiosną. A to ze względu na doskonałą UAZ biegowego. Oś przednia – urządzenie dość skomplikowane, dlatego w potrzebie terminowej konserwacji.

mosty odmiany

Obecnie istnieje kilka typów mostów z samochodu, z których niektóre są montowane na pojeździe UAZ. Oś przednia – urządzenie, które wykonuje dużą liczbę funkcji. To od niego i zależy od przepuszczalności. W przypadku niektórych modeli wykorzystywać różne rodzaje mostów:

 1. Zarządzany. Z kolei dzieli się rozstali i ciągły. W większości przypadków to przedni most napędowy do samochodu. Podział na most służy do przenoszenia momentu obrotowego, co skutkuje wzrostem agility. Sztywny wyposażony obrotowy, który pozwala kontrolować obrót koła. Dla tego rodzaju mostka wymaga lekkiego i wytrzymałego wiązki, które jest stosowane do produkcji technologii kucia i wykorzystuje stali o wysokiej jakości.
 2. Wspiera. W przypadku, gdy samochód będzie przewożenia ładunków o zwiększonej masie, wykorzystuje ten most. Urządzenie podtrzymujące projekt jest warunkiem, który wykonuje niektóre obciążenia i ponad. Niektóre konfiguracje Oś przednia UAZ 469 wyposażony jest w podobnym elementu nośnego.
 3. Sztywne wiodącym. Najbardziej złożony układ, ponieważ oprócz belki, które to urządzenie zawiera wał układ nośny, mechanizm różnicowy i oś. W takim systemie, przednie koła mają możliwość obracają się z różnymi prędkościami. Zakrętach samochód jest bardziej stabilny i wytrzymuje duże obciążenia, a kabina jest uczucie sprawne podczas jazdy na nierównych drogach. Aby wytrzymać obciążenia mechaniczne półoś wykonany ze stali nierdzewnej, a następnie przejść procedurę hartowania.

Wspólna struktura wina

Z rosyjskim off-road najlepiej sprostać UAZ. Oś przednia – złożony system, z których każdy brak doprowadzi do dalszej eksploatacji samochodu. Naprawa przedniej osi będzie kosztować właściciela w znacznej kwoty pieniędzy, więc konieczne jest, aby zdiagnozować szybko i smarować części urządzenia.

Główną wadą mostu:

 • Przepływ oleju i tłuszczu.
 • Nosić ze środków mocujących.
 • uszkodzenia łożysk, osi zęba.
 • Mechaniczne uszkodzenie belki.
 • Nosić akcesoria.

Wszystkie usterki może nastąpić z różnych powodów. Kiedy tył pojazdu koła tym froncie, potem jazda po wybojach odniesieniu do uszkodzenia skrzyni biegów. Ponadto, stosowanie oleju zimowego do transmisji latem lub przeciwnie wpłynie na osiągi samochodu nie jest na lepsze. Ciśnienie w oponach musi być utrzymywana na stałym poziomie, aby zapobiec wady łożyska i wału. Rosyjski terenowy UAZ nie przestraszyć. Oś przednia wymaga prawidłową regulację łożysk.

Wczesne wykrywanie usterki szybko wyeliminować pęknięcia, unikając poważniejszych konsekwencji. Wśród SUV na rynku wiodącą pozycję zajmuje „UAZ-Patriot” przedniej osi, który wymaga okresowej konserwacji.

Główne objawy uszkodzenia:

 • Dziwny dźwięk.
 • Stopniowa utrata właściwości jezdne.
 • Wzrost zużycia paliwa.
 • Nadmiernemu zużyciu silnika i skrzyni biegów.
 • Najgroźniejszym objawem – klin w ruchu. To wydarzenie wymaga natychmiastowej naprawy i regulację mostu.

Terminowe dostosowanie mostu „UAZ-Patriot”, aby uniknąć dużej liczby błędów i utrzymać samochód w dobrym stanie.

Jak demontować i naprawiać most

Dziś często kupują je „UAZ-Patriot”. Oś przednia wymaga ciągłego monitorowania i okresowej konserwacji. To wymaga czasu, aby dostosować kostki kierownicy i łożyska. Smar jest również niezbędnym wymogiem dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu. Główna jednostka, która określa właściwości uruchomione, przednią oś (UAZ). Cena zależy od kompletności urządzenia. waha się od 75 000 do 200 000 rubli.

Aby zdjąć przednią oś, pojazd musi być zamocowany w ustalonym stanie, na przykład, podkladyvaniem pod tylnymi kołami bloki lub cegły. Następnie odłącz wszystkie przewody, przewód hamulcowy, a następnie wyłącz wszystkie nakrętki i śruby mocujące amortyzatory, koła zębate, pasy i drabin. Dla następnego kroku należy podchodzić z wielką odpowiedzialność, ponieważ jest najtrudniejsze.

Etapy demontażu mostu „UAZ-Patriot”:

 1. Jest to konieczne, aby usunąć koła.
 2. Aby odłączyć projekt dwójnóg.
 3. Zdjąć koło sprzęgła i bębny hamulcowe.
 4. Wyprostuj dziurka krawędzi podkładki.
 5. Odłączyć wewnętrzną podkładką i pierścień mocujący.
 6. Następnie należy rozpocząć demontaż pięści tarcze hamulców i piasty kół.
 7. Wyłącz piłkę i wyciągnąć drążki kierownicy.
 8. Demontować uszczelkę, zdjąć obudowę zwrotnicy.

Gdy przednia oś całkowicie zdemontowany, wytrzyj wszystkie komponenty i zlokalizować usterkę. Ponadto, wymagane jest, aby zlikwidować. Liczyć na drogach szacuje się na UAZ. Przednia oś musi być utrzymywane w dobrym stanie, aby uniknąć kosztownych napraw. Należy pamiętać, że najmniejsze pęknięcie może spowodować uszkodzenie, więc lepiej jest zastąpić taką rolę, nie czekając na uwolnienie jej awarii. Bo następnym razem będzie musiał ponownie zdemontować całą jednostkę. W podobny sposób zdemontować przedni os UAZ wojsko. Teraz to nie będzie dla ciebie pracować.

Przechodząc na przedniej osi „UAZ-Patriot”

UAZ – to potężny rosyjski SUV. Na powierzchni normalny, a więc samochodu odbędzie się doskonale, ale do jazdy na wybojach, nieprzejezdne błoto i dziury trzeba zrobić przednią oś UAZ. Jak to zrobić? Aby to zrobić, należy sprawdzić, jakie stanowisko przednia oś ustawiona UAZ sprzęgła. Aby aktywować, obrócić piastę w kierunku ruchu wskazówek zegara i iść do przodu. Po wszystko zrobić drożności manipulacje pojazdu wzrostu znacząco ze względu na fakt, że przednie koła będą się obracać synchronicznie z tyłu. Warto zauważyć, że włączenie osi przedniej UAZ znacząco zwiększyć zużycie paliwa. Ale samochód będzie bardziej zwinny, stabilne i łatwiejsze w zarządzaniu. W przypadku, gdy przednia oś UAZ produkowane jazdy na gładkiej asfaltu, opony i zużycia transmisji jest kilka razy większa, a obsługa jest znacznie pogorszył się.

Generalnie istnieją dwa sposoby włączenia piastę: ręczny i automatyczny. Pierwsza metoda jest omawiana szczegółowo powyżej, drugi jest najbardziej dogodny.

Warto pamiętać, że włączenie i wyłączenie powinno być wykonane po zatrzymaniu pojazdu. Po przeprowadzonych operacji, upewnij się, że rzeczywiste urządzenie jest włączone, a to jest wyłączone.

Sposoby określania od przedniej osi:

 • Podczas jazdy należy zwrócić uwagę na zachowanie tylnych kół, muszą one działać niezależnie od przodu.
 • Zauważ, jak zachowuje się samochód podczas jazdy na zakrętach – samochód będzie nosić chwilę napędem na przednie koła.
 • Cóż, większość krajowych i popularny sposób. Musisz poprosić o widzenia outsidera, tym wirującym dysku lub nie. Jeśli kręci się, sprzęgło jest włączone i musi być wyłączony.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie wad

Od czasu do czasu konieczne jest, aby zwracać uwagę na szczegóły z prowadzeniem samochodu. Ma to pozytywny wpływ na działanie i zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodów.

Wykonując zapobieganie jest konieczne:

 • Sprawdzić poziom oleju w skrzyni korbowej, uzupełniania lub w razie potrzeby wymienić. Opróżnianie przeprowadza się przez otwór poniżej tej obudowy. Jednak aby całkowicie spuścić olej, trzeba otworzyć otwór wlewu, usuwając górną wtyczkę. Jeśli jest to konieczne, pojemnik musi być umyte.
 • Wyregulować luz osiowy. Obecność szczeliny pomiędzy przekładni zębatej napędu zębatego oraz łożyska prowadzi do szybkiego zużywania się zębów. Można zdefiniować poprzez ustalenie napędowego kołysanie. Aby wyeliminować konieczność dokręcenia nakrętki poprzez zastosowanie pewnej siły.
 • Czyszczenia wszystkich widocznych części mostu, w tym zaworze bezpieczeństwa. Wszystkie pokłady błota grubej szczotki do czyszczenia.
 • Sprawdź kostki kierownicy. Uwaga Dźwignie kułaków, a dokładniej na jego wierzchowca. Ograniczniki skręcić koła powinny być zawsze bezpieczne.
 • Sprawdź wszystkie elementy złączne. Jeśli jest to konieczne, należy dokręcić śruby i nakrętki za pomocą odpowiedniej średnicy kluczy.

Podobnie, urządzenie posiada przednie UAZ most „bochenek chleba”. On również potrzebuje do prowadzenia podobnych działań zapobiegawczych.

zawieszenie strojenie

Każdy właściciel samochodu prędzej czy później zastanawiać poprawę osiągów i charakterystyki techniczne samochodu. Dla niektórych ważnych zmian zewnętrznych i ulepszeń w karoserii. Ale dla właścicieli SUV głównym zadaniem wartości poprawę zawieszenia.

Wydarzenia w strojenia "UAZ-Patriot":

 • Wzmocnienie mostków i kickdown.
 • zalecamy zastąpienie tylne zawieszenie na wiosnę, aby zwiększyć skok zawieszenia. Ale warto zastanowić się, że samochód jest nieco zagubiony w zwrotności.
 • Wzrost wysokości jazdy znacznie zwiększają przepuszczalność samochodu. Winda pomoże przezwyciężyć nawet najgłębsze ford.
 • Wymiana opon na opony o szerszym profilu pozytywnego wpływu na pojeździe biegowego na nierównym terenie.

Rozważmy niektóre przykłady regulacji zawieszenia w sposób bardziej szczegółowy.

Najprostszą jest zwiększenie i luzie zawieszenie 2 cm. Konieczne jest, aby umieścić wkład gumowy w przedniej sprężyny i zastępują sprężyny zwilżające. W tym przypadku, ustawienie Panhard pręt nie jest wymagane. Ponieważ prześwit wzrasta, to można postawić bardziej poważne gumy.

Kolejnym rozwiązaniem jest zniesienie ciała na ramie. Prześwit jednocześnie zwiększa się o 5 cm. Metoda polega na zamontowaniu elementów dystansowych w obszarze mocowania ramki i ciała. Wskazane jest, aby używać wkładek aluminiowych. Jednocześnie konieczne jest przeniesienie z wsporników i ramy montażowej korpusu, a także wydłuża ograniczniki, aby zapewnić, że organizm nie udać. Zderzak, także musi zostać zmodyfikowany: przednia umieścić więcej elementów dystansowych z aluminium i tylne wsporniki wypierać. W rezultacie wysokość jazdy wzrasta, i to jest możliwe, aby umieścić gumy 275/75 R16. Zawieszenie Tuning „UAZ-Patriot” należy przeprowadzić w obecności wszystkich niezbędnych narzędzi.

Inną opcją będzie znacznie zwiększyć prześwit, będzie pozytywnie wpływać na drożność samochodu. Jednak metoda ta jest dość problematyczne i trudne. W tym przypadku trzeba instalować Panhard trakcyjną i wstrząs wymiana absorbera. Na przedniej osi przekładki ustawione na deflektor szklaną 10 cm. Otwór obrobiony w celu zmiany kąta pochylenia sworznia. Standardowa zmiana nachylenia dziewięć na 3 stopnie. To nie straci stabilność samochodu na drodze. Ponadto, jest możliwe umieszczenie dwójnóg pręt przepustnicy, doskonale nadaje się do „Mercedes Gelenvagena”. Konieczne jest również ustalenie dłuższego stojak na stabilizatorze mostu. Metoda ta będzie kosztować dość drogie, ale cechy i zdolność komunikowania się z urządzenia, aby znacznie zwiększyć.

Regulacja most

Zazwyczaj, wszystkie czynności wykonywane przez dostosowanie fabryki, a te czynności nie są wymagane w przypadku korzystania z pojazdu. Gdy przegroda łożysk mostowych lub wadliwej regulacji jest czasami wykonywane.

Regulacja bez wymiany łożysk:

 • Półoś odkręcić korek lub skrzyni biegów do skrzyni korbowej (w zależności od rodzaju mostka).
 • Dyferencjału, a mianowicie łożyska rozmiaru szczeliny 0,15 mm za pomocą ustawiania nakrętek.
 • Ustawić luz boczny 0,20 mm. Przechodząc koło zębate, dokonać pomiarów co najmniej 6 punktów.
 • Jeżeli luz boczny musi być zwiększona, kręcenie nakrętkę i taką samą liczbę zwojów przeciwnej nakrętki. Aby zmniejszyć przepaść produkować te same operacje z dokładnie odwrotnie.
 • Sprasować łożysk w kierunku osiowym, aby dostosować napięcie wstępne. Poziom kompresji zależy od przebiegu samochodu.
 • Montujemy mostu. W podobny sposób regulowany przedniej osi uaz 469.

Regulacja wymiany łożysk

 • Półoś odkręcić korek lub skrzyni biegów do skrzyni korbowej (w zależności od rodzaju mostka)
 • Z łożyskiem pokrywy.
 • Korzystanie dynamometr do pomiaru czasu tarcia przekładni.
 • Zdjąć pierścień z pudełka różniczkowego i umieścić na nowy.
 • Zainstalować nowe łożyska.
 • Zakładanie i naprawić wszystko przed zdjęciem pokrywy. Pożądane jest bardziej niezawodne utrwalenie wysiłku. Śruby muszą być smarowane specjalnym uszczelniaczem.
 • W celu zwiększenia odporności na moment obrotu, konieczne jest dostosowanie naprzemiennie dokręcić nakrętki do optymalnej wartości oporu obrotowej równej 200-250 N.
 • Zainstalować wszelkie poprzednio usunięte części, oraz pół-line.
 • Dokręcić wszystkie elementy mocujące.

wyniki

Jak widać z artykułu, najbardziej rosyjski SUV – to, oczywiście, UAZ. Przednia oś jest jedną z głównych ról. Samochód nie może prawidłowo funkcjonować, jeśli nie jest to wina uruchomiony części. „UAZ-Patriot” – samochód na drogach o słabej przepuszczalności. Jeśli nie poradzić sobie z zadaniem, jako SUV, to nie ma sensu, aby wydać dodatkowe pieniądze. Jak każdy samochód na gładkim asfalcie przechodzą idealnie. UAZ, aby spełnić wszystkie wymagania niezbędne do utrzymania podwozie w dobrym stanie. Terminowe zapobiegawczego i konserwacji. Aby włączyć do modyfikacji mostów i większy prześwit jest niezbędne, bez uszkodzenia pojazdu. Jeśli masz pewne umiejętności i mechanikę informacji zawartych w tym artykule, jest możliwe, aby przedstawiły wszelkie manipulacje. Naprawa osi przedniej UAZ będzie kosztować znaczną ilość, więc lepiej jest zapobiegać problem.