897 Shares 1932 views

Oleje silnikowe Idemitsu: opinie, parametry, osiągi

представлены технологами и обычными пользователями в различных источниках. Opinie o Idemitsu są prezentowane przez technologów i zwykłych użytkowników w różnych źródłach. Są to środki poślizgowe przeznaczone do różnych typów samochodów. Japońska marka "Idemitsu" jest znanym producentem na całym świecie. Jego produkty słynie z wysokiej jakości. Jest to jeden z największych uczestników rynku smarów.

Przedstawione oleje są wylane do niemal wszystkich silników japońskich samochodów podczas produkcji. W naszym kraju smary tej marki są również popularne. Istnieje wiele rodzajów olejów "Idemitsu".

Cechy oleju

разрабатывалось с учетом высоких требований мировых производителей автотехники. Olej "Idemitsu" został opracowany z uwzględnieniem wysokich wymagań światowych producentów pojazdów. Istnieje kilka linii środków używanych w silnikach i układzie napędowym różnych marek samochodów.

Środki smarne są niezbędne do poprawienia poślizgu między pocierającymi metalowymi parami mechanizmów. Zbierają brudu, osady węglowe z powierzchni, trzymając je w sobie. Zapobiega to osadzaniu się cząstek sadzy w elementach systemu. Jest to szczególnie ważne w silnikach Diesla.

Ponadto firma "Idemitsu" opracowała wiele serii olejów o różnych klasach lepkości. Pozwala to wybrać najlepszy produkt zgodny z istniejącymi warunkami klimatycznymi. Japoński producent wziął pod uwagę warunki pogodowe naszego kraju. W rezultacie rynek krajowy jest dostarczany z olejami przez cały sezon, które mogą wytrzymać zarówno niskie, jak i wysokie temperatury.

Odmiany

W przypadku różnych typów silników japoński producent opracował specjalne wzory w formułach. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę zalecenia producenta dotyczące właściwości i charakterystyki technicznej oleju.

Zepro. W przypadku silników benzynowych w sprzedaży znajdują się smary serii Idemitsu i Idemitsu Zepro. Mogą być stosowane w nowych, starych silnikach, a także w systemach o dużym przebiegu. W tym celu opracowano serie na bazie mineralnej, syntetycznej i półsyntetycznej.

Diesel, Apolloil. W silnikach Diesla o różnych konstrukcjach, takich jak Idemitsu Diesel, opracowano Apolloil. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę cechy silnika, jego konstrukcję i warunki działania. Stworzyła również linię silników motocyklowych, a także transmisję.

Cechy bazy

Oleje producenta wytwarza się stosując specjalne technologie. Składają się z bazy i zrównoważonego zestawu dodatków. Podstawowe cechy prezentowanego produktu zależą od tego.

Firma produkuje produkty smarne na bazie mineralnej, syntetycznej i półsyntetycznej. Pierwszą kategorią funduszy są hydrokraking. W ich oznaczeniu znajduje się słowo Mineral. Takie środki są przeznaczone dla silników o dużym przebiegu lub agregatach starego modelu.

Większość olejów "Ideemsu" jest wytwarzana na bazie syntetycznej lub półsyntetycznej. Extreme ECO , Zerpo, Touring и т. д. Синтетика полностью состоит из искусственных компонентов. Są one prezentowane w serii Idemitsu Extreme ECO , Zerpo, Touring, itp. Syntetyka składa się w całości z elementów sztucznych. Stosowany jest do silników o nowym wzornictwie, które pracują w stresowych warunkach. Semisyntetyki są trochę tańsze. Zawiera pewną bazę mineralną. Takie środki są odpowiednie dla średnich i niskoprężnych silników nowego typu.

Silniki benzynowe

Zepro Racing, а также Touring. Najbardziej popularne w naszym kraju są serie silników benzynowych Idemitsu Zepro Racing oraz Touring. Są tworzone w całości na bazie syntetycznej. Pierwszy rodzaj oleju kosztuje około 3100-3200 rubli. Dla 4 litrów. Touring Series można nabyć za 2200-2300 rubli. Dla 4 litrów.

Olej silnikowy Zepro Racing jest używany w silnikach wymuszonych. Jest on stosowany w silnikowych silnikach z turbodoładowaniem produkcji japońskiej i europejskiej. Touring подходит для новых четырехтактных двигателей. Idemitsu Touring nadaje się do nowych silników czterosuwowych. Olej ten nadaje się także do systemów turbo. Jest stosowany w silnikach samochodów osobowych, SUVach, minibusach.

Olej syntetyczny w całej sezonie marki japońskiej pozwala oszczędzać paliwo, a także nie wymaga wymiany i napełniania przez długi czas. Tworzy cienką warstwę oleju na częściach. Szybko rozprzestrzenia się na metalowych powierzchniach w mrozie, nie pęka w upale i przy dużych obciążeniach. Oleje te są idealne do pracy w ciężkich warunkach, wzdłuż dróg metropolii.

Silniki Diesla

Zepro представлены составы, которые обеспечивают стабильную, полноценную работу моторов на дизельном топливе. W linii Idemitsu Zepro prezentowane są kompozycje, które zapewniają stabilną, pełnoprawną pracę silników Diesla. Nazywają się Diesel. Takie oleje powstały na bazie syntetycznej (koszt 3100-3200 rubli na 4 litra) i półsyntetycznej (2000-2200 rubli na 4 litra).

Prezentowane produkty mają wysoką charakterystykę detergentu. Są one stosowane w systemach samochodów, SUVów i minibusów. Silniki mogą być produkowane w Europie, Azji i Ameryce.

W przypadku ciężkich samochodów dostawczych należy zakupić serię DH-1 / CF. Taki rodzaj smaru do silników Diesla jest stosowany w przypadku stosowania paliwa o wysokiej zawartości siarki. W przypadku systemów zasilanych paliwem o niskiej zawartości używa się serii DL-1.

Oleje motocyklowe

W silnikach motocyklowych opracowano również linię narzędzi Idemitsu. технологов и владельцев представленных транспортных средств говорят о высоком качестве продукции. Uwagi technologów i właścicieli prezentowanych pojazdów mówią o wysokiej jakości produkcji.

W serii znalazły się smary na bazie mineralnej, syntetycznej i półsyntetycznej. Prezentowane środki są produkowane w pojemnikach o pojemności 1 litra. W zależności od typu silnika dobiera się odpowiednią wersję smaru.

Najtańszy w serii jest olej mineralny. Jego koszt wynosi 460-480 rubli na litr. Oleje mineralne są używane w starszych silnikach. Jeśli silnik jest nowy, ale nie pracuje w ciężkich warunkach, można nabyć półsyntetyczny smar. Kosztuje 500-510 rubli na litr. Syntetyczny jest stosowany w stresowych warunkach pracy. Jego cena wynosi około 610-620 rubli na litr.

Przekazanie

Do przekładni stosuje się specjalne oleje. ATF. Najbardziej popularnym w naszej serii jest Idemitsu ATF. Ten środek smarny jest przeznaczony do nowoczesnych skrzyń biegów. Jego koszt wynosi 640-650 rubli na litr. 4-litrowy pojemnik kosztuje około 2100-2150 rubli.

Przedstawiony smar charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Zapobiega zużyciu automatycznej skrzyni biegów nawet przy wysokich obciążeniach i temperaturach. Ze względu na specjalną kompozycję wyklucza się pienienie. Pozwala płynnie, łatwo przełączyć transmisję.

Prezentowane środki są stosowane w nowoczesnych przekładniach. Składa się z dużej liczby dodatków, które zapewniają stabilne działanie przekładni nawet w warunkach stresowych.

Dodatki

ATF, Zepro , Diesel и прочих серий входит определенный набор присадок. Skład Idemitsu ATF, Zepro , Diesel i innych serii zawiera pewien zestaw dodatków. Zależy to od wymagań dotyczących eksploatacji takich urządzeń. Większość funkcji, które charakteryzują każdy rodzaj smaru, są dostarczane przez dodatkowe elementy olejowe.

Dodatki zapewniają działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i detergentowe środków poślizgowych. Silnik, skrzynia biegów może pracować stabilnie nawet w ekstremalnych warunkach.

Działanie antyfrykcyjne oleju ujawnia się w zapobieganiu mechanicznemu zużyciu elementów ciernych mechanizmu. Dodatki, które kolidują z rozwojem procesów utleniających, zapobiegają pojawieniu się rdzy i zniszczeniu metalu. Składniki detergentu zbierają brudu i sadzy z części silnika. Uniemożliwiają również ich opadanie w systemie.

Recenzje ekspertów

Idemitsu Zepro, Touring, Extreme ECO и прочие разновидности отмечены специалистами как высококачественные средства. Oleje silnikowe Idemitsu Zepro, Touring, Extreme ECO i inne odmiany są oznaczane przez ekspertów jako narzędzia wysokiej jakości. Smary japońskiego producenta są produkowane zgodnie z wysokimi normami środowiskowymi i technicznymi. Dzięki temu olej "Idemitsu" może być używany w wielu silnikach największych firm inżynieryjnych na świecie.

Silnik i przekładnia są chronione przed zużyciem. Również jakość detergentów produktów jest wysoka. Ułatwiają łatwe uruchomienie silnika i przesunięcie skrzyni biegów w ciężkim mrozie. Oleje zapewniają stabilną pracę układów pod zwiększonym obciążeniem.

Emisja substancji toksycznych przy użyciu materiałów eksploatacyjnych "Idemitsu" jest znacznie zmniejszona. Nie są szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska.

Eksperci zalecają przed wyborem silnika lub oleju przekładniowego, aby zapoznać się z zaleceniami producenta takich systemów. Jeśli do systemu wlewa się niewłaściwe narzędzie, mechanizm może szybko zawieść. Dlatego przed zakupem nowego oleju należy zapoznać się z składem produktu, który był wcześniej używany w silniku lub przekładni.

Negatywne informacje zwrotne

Kierowcy krajowi ropy japońskiej są uznawani za jakość i niezawodność. Istnieją jednak również negatywne stwierdzenia dotyczące smarowania Idemitsu. этой категории составляют около 20 % всех высказываний владельцев транспортных средств. Opinie tej kategorii stanowią około 20% wszystkich oświadczeń właścicieli pojazdów.

Wielu kierowców twierdzi, że cena prezentowanych funduszy jest dość wysoka. Jednak eksperci nie zalecają oszczędzania na jakości smaru. Naprawa silnika lub jego całkowite zastąpienie będzie kosztować znacznie więcej.

Niektórzy właściciele pojazdów zauważyli wysoki stopień wypiekania produktu. Jest to jednak możliwe przy zakupie nielicencjonowanego oleju. Podrabianie jest złej jakości. Dlatego musimy kupić oleje, które rozważamy w wyspecjalizowanych sklepach handlowych.

Pozytywne opinie

отмечено большим количеством положительных отзывов (около 80 %). Olej "Idemitsu" odznacza się dużą liczbą pozytywnych opinii (około 80%). Kierowcy zgadzają się, że jest to wysokiej jakości, high-tech narzędzie. Przedłuża silnik, nie wymaga częste wymiany. Jednocześnie silnik pozostaje czysty przez cały okres eksploatacji produktu.

Konsumpcja paliwa podczas stosowania japońskich środków smarnych w silniku jest zmniejszona. Silnik jest stabilny. Jego moc rośnie. Silnik można łatwo uruchomić nawet w przypadku silnego mrozu. W warunkach ruchu na drogach miejskich, gdy samochód często znajduje się w korkach, oznacza to zabezpieczenie silnika przed dużymi ładunkami.

Przekładnia przełącza się łatwo. W takim przypadku praca wszystkich systemów staje się cicha, miękka. Są to oleje jakościowe, które zostały docenione przez właścicieli różnych pojazdów na całym świecie.

потребителей и технологов, можно отметить высокое качество продукции представленного бренда. Biorąc pod uwagę cechy, jakie mają smary marki Idemitsu, opinie od konsumentów i technologów, można zauważyć wysoką jakość produktów prezentowanej marki. Stosując odpowiednie środki smarne mogą przedłużać działanie mechanizmów, chronić je przed szkodliwym działaniem.